• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » صادرات چاقوی دسته ملیله ای زنجان به كشورهای اروپایی
  کد خبر : 233605

  صادرات چاقوی دسته ملیله ای زنجان به كشورهای اروپایی

  صادرات چاقوی دسته ملیله ای زنجان به كشورهای اروپاییReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating: سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان زنجان گفت: چاقوی دسته ملیله ای كه تنها توسط یك صنعتگر زنجانی تولید می‌شود، در كشورهای اروپایی طرفداران بسیاری دارد. ‘سعید حسنی’  بابیان این مطلب افزود: ‘ابوالفضل رنگرز’ تنها بازمانده این صنعت است كه ساخت چاقوی دسته…

  صادرات چاقوی دسته ملیله ای زنجان به كشورهای اروپاییReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating:

  سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان زنجان گفت: چاقوی دسته ملیله ای كه تنها توسط یك صنعتگر زنجانی تولید می‌شود، در كشورهای اروپایی طرفداران بسیاری دارد.

  ‘سعید حسنی’  بابیان این مطلب افزود: ‘ابوالفضل رنگرز’ تنها بازمانده این صنعت است كه ساخت چاقوی دسته ملیله ای را از پدرش فرا گرفته است.

  وی با اشاره به این كه این صنعتگر روزانه دو قبضه چاقوی دسته ملیله تولید و روانه بازار می‌كند، اظهار داشت: این هنرمند متولد 1324 و از سال 1337 ساخت این نوع چاقو را آغاز كرده است.

  سرپرست معاونت صنایع‌دستی استان زنجان تصریح كرد: با وجود این كه استاد رنگرز تحصیلات بالایی ندارد ولی با تمامی پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های این هنر آشنا است.

  وی باتاكید بر اینكه ملیله‌كاری دسته چاقو را یك صنعتگر فعال در این هنر انجام می‌دهد، بیان داشت: چاقوهای دسته ملیله به صورت چمدانی به سایر كشورهای جهان صادر می شود.

  سرپرست معاونت صنایع دستی اداره كل میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان اظهارداشت: آمار دقیقی از میزان فروش و صادرات تولیدات تنها سازنده چاقوی دسته ملیله ای زنجان وجود ندارد.

  وی خاطرنشان كرد: كشورهایی از جمله ایتالیا، تركیه و انگلیس خریداران فعلی چاقوی دسته ملیله ای هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • سعیده

   سلام اولا تنها بازمانده این هنر که به چاقوی عباس معروف است اقای تقی رنگرز هستند که ایشان علاوه بر چاقوی ملیله چاقوی دسته گوزن قلم تراش هم میسازند که ظرافت و زیبایی و همچنین طرفداران این چاقو کمتر از چاقوی دسته ملیله ایشان نیست
   ثانیا صد حیف و هزار افسوس که سود چاقوهای ایشان را فروشندگان این چاقو و صادرکنندگان پنهانی این چاقو به جیب میزنند که البته ایشان خود با اگاهی از این مسائل هرگز حاضر نیستند که سود غیرواقعی از این کار ببرند که این مساله ریشه در تواضع و انصاف و تدین این استاد هنرمند دارد. بازوانش پرتوان و روزی اش افزون وحلال وعمرش داراز و باعزت

   • احمدنیا

    عمرش دراز و با عزت باد

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.