• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانستنی های زناشویی , زناشویی » همه چیز در مورد شب زفاف
  کد خبر : 233395

  همه چیز در مورد شب زفاف

  همه چیز در مورد شب زفافReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating: شب زفاف در خاطره تمامی زوجهای جوان یک شب خاطره انگیز است. کلیه کسانی که این شب را تجربه کرده اند، بی شک تا آخر عمر آن را فراموش نخواهند کرد. شب زفاف زمانی که دختران برای اولین بار تجربه آمیزش از راه واژن…

  همه چیز در مورد شب زفافReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating:

  شب زفاف در خاطره تمامی زوجهای جوان یک شب خاطره انگیز است. کلیه کسانی که این شب را تجربه کرده اند، بی شک تا آخر عمر آن را فراموش نخواهند کرد.

  شب زفاف زمانی که دختران برای اولین بار تجربه آمیزش از راه واژن را می آزمایند. همانطور که میدانیم تمامی زخمها ، دردناک هستند بخصوص اگر سطحی باشند . به عنوان مثال اگر دست شما با دیوار زبری (مثل کنیتکس) برخورد کند ، درد به حد زیادی غیر قابل تحمل است .

  این حالت دقیقا برای دختران مصداق دارد. آنها درد بسیار زیادی را در ضمن پاره شدن پرده بکارت تجربه میکنند. و غیر از آن ، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی در داخل واژن (دخول) خواهند داشت . اول برای روشن شدن قضیه علت درد را مرور میکنیم.
  دو نوع درد در هنگام اولین تجربه جنسی قابل درک است :

  ۱- درد به علت پارگی پرده بکارت
  این درد همانطور که در بالا ذکر شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است . که اینگونه زخمها معمولا دردناک تر از سایر زخمها میباشند . برای کنترل یا کاهش درد ، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است . این کار سبب میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد . رسیدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد . به عنوان مثال در زمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمیکند یا درد بسیار جزئی خواهد بود .

  ۲- درد به علت دخول
  این درد دقیقا درد به علت کشش دیواره واژن میباشد. شما وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد میکنید ، زور بیشتری بکار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید . این حالت دقیقا دز واژن هم ایجاد میشود . واژن برای اولین بار میخواهد باز شود . پس درد زیادی را حس میکند . برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت . تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد . برای این منظور میشود از ژل لوبریکانت استفاده نمود.
  در کل برای آمیزش بهتر و کم درد در اولین تجربه باید نکات زیر را توجه نمود :
  ۱- معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم
  ۲- استفاده از ژل لوبریکانت
  ۳- بهتر است دختر لبه تخت دراز بکشد . جوری که پاهای وی کاملا روی زمین قرار بگیرد . در این صورت کمترین درد و فشار به دختر وارد میشود.
  ۴- دختر را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد
  ۵- درصورت داشتن درد شدید از ادامه نزدیکی خودداری کنید.
  پارگی پرده بکارت معمولا دارای خونریزی کم است . البته این قضیه به جثه زن و سن دختر دارد. در بعضی از موارد پرده دختر با نزدیکی پاره نمی شود . در این حالت حتما باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی به روش جراحی پرده را باز نماید. تا ۳ روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی ، طبیعی است و نباید نگران بود.

  آن سوی زفاف
  پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز “زنانگی” و پایان “دوشیزگی” شمرد. تازه عروس بنا به طبیعت ، از نخستین اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است. غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع تازه عروس در این مرحله دچار نوعی ” شرم ” نیز هست . همه این علت ها را باید در جای دیگری جستجو کرد.
  در حقیقت چون زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و از آن واهمه دارد. همه این واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.
  این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را دریابد و همواره آن را به یاد داشته باشد.بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است. معروف است که زفاف را نباید با جبر آغاز کرد ، ما می گوییم در کار پاره شدن پرده دوشیزگی نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه ای جانانه باشد و شوهر باید عروس را به تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتابکاری و به کار بردن زور ، تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند.

  در این صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراین شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم را به کار گیرد و در نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترین اشتباه ، چندان او را خسته و دل آزرده می کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می ماند.
  از نظر روانشناسی این دردهای روحی منجر به پیدایش هزاران نوع اختلالات فکری ، غم و اندوه مزمن می گردد که درمان آن بسیار مشکل خواهد بود زیرا اغلب منشا و علت اصلی آن ناشناخته می ماند.
  در واقع علت سرد مزاجی بسیاری از زنانی که لذت جنسی نمی برند آن است که در شب زفاف ناگواری دیده و رنج و تب روحی کشیده اند و این تالمات در ضمیر پنهان آنها مانده و اختلالات جسمی و روانی بعدی را با خود آورده است.
  بسیاری از امراض دیگر چون پریشان خیالی و بیماریهای عصبی غالبا در اثر همین رویدادهای به ظاهر کوچک شب زفاف ایجاد می شود و گاهی این عوارض روحی به قدری پیچیده و شدید می شود که روان پزشک باید مدتها وقت صرف کند تا پس از جلب اعتماد و اطمینان بیمار ، شاید موفق به کشف ریشه اصلی اختلال گردد.

  این است که باز تکرار می کنیم در نوازش و مهربانی و رعایت حال تازه عروس به ویژه در شب رفاف به هیچ نباید کوتاهی کرد. هیچ دختری فطرتا مرد را مختار نخواهد دانست تا هر چه می خواهد بکند و اگر حجب و حیای عروس یا هر علت ناشناخته دیگر مانع از آن است که به میل تسلیم شود بهتر است یک شب یا حتی شبهای متعدد ، زفاف را به عقب انداخت تا عروس به تماس جسمانی خو بگیرد و با آرامش خاطر مشتاق و راغب به ارتباط جنسی شود. عمر انسان آن قدر کوتاه نیست که چنین شتابکاری لازم باشد و به خصوص در این دوره ، صبر و متانت و حوصله به پیروزی و کامروایی خواهد انجامید.

  در اینجا باید یادآور شویم اگر داماد به دلیل ضعف نفس و سستی در رفتار ، بخواهد به هر نحو عمل را انجام دهد به نتیجه نمی رسد و لازم است اصرار در این باره خیلی ملایم و صبورانه باشد. اصولا زن وقتی هم حاضر و راغب به تسلیم است طبیعتا می خواهد بر او ظفر یابند ولی بین فتح عاشقانه و استیلای وحشیانه تفاوت بسیار است و مرد باید با فراست دریابد که هنگام دخول فرا رسیده است. به طور کلی در هفته های اول ازدواج برای نزدیکی نباید پافشاری کرد جز آن که عروس خود ابراز تمایل کند.شوهر اگر عیبی در بدن زن مشاهده کرد ، هرگز نباید آن را آشکار کند یا اظهار تعجب کند مبادا زن اندوهگین شود و آن را مایه حقارت پندارد.

  حساسیت شب زفاف
  زفاف که همان ازاله ی بکارت در دختر است برای هر دو از خاصیت خاصی برخوردار است . انجام ناقص و یا وحشیانه ی آن در دختر می تواند آثار سوء جبران ناپذیری را ایجاد کند . داماد باید حالت خاص عروسش را درک کند و بدون آمادگی همسرش با او آمیزش نکند . مرد جوان باید عریزه ی جنسی خویش را کنترل کند و اگر در همسر خویش آمادگی نمی بیند صبر کند تا زمان مناسب فرا رسد و با مساعد شدن شرایط با ملاطفت و آرامی زفاف را انجام دهد . برخی از جوانهای بی تجربه شرایط حساس همسر خویش را در نظر نمی گیرند و در همان شب اول بنیاد زندگی خویش را خراب می کنند .
  چون پسر و دختر نادان بوند گله چران یا که شتر بان بوند
  درس زناشویی کجا خوانده اند کی بره قافله پی برده اند
  ببر صفت حمله به آهو کند غرش و تندی و هیاهو کند
  ای پسر آخر دمی آرام باش ای شتر مست دمی رام باش
  تندی داماد و خموشی زن سرد کند جمله چو صد بادزن
  »» این شب برای اغلب زوجها شب پر التهابی است و اولین شب ارتباط جنسی جدی میان آنهاست.
  »» زنها در این شب به شدت نگران و مضطرب هستند
  »» خاطره این شب تا پایان زندگی در ذهن زنان باقی می ماند.حتی اگر بعدها ازدواجهای مکرری کنند.
  »» پاره شدن پرده بکارت اغلب با آمدن مقداری خون همراه است و این برای طرفین مهم و استرس آور بوده و در زنها همراه با درد و سوزش و ضعف جسمانی است.
  »» مردها سعی کنند قبل از شب عروسی با خانواده خود جهت کنار گذاشتن آداب و رسوم غلط به طور جدی صحبت کنند.
  »» به همسر خود برای کسب اعتماد به نفس قبل از شب زفاف روحیه بدهید.
  »» هیچ لزومی ندارد که مردها همان شب اول پرده زن را پاره کنند. بهتر است به شب دیگری موکول گردد.
  »» سعی کنید این شب را با معاشقه و بوسه و لمس بگذرانید و دخول را به شبهای دیگر موکول کنید.
  »» این شب را در آغوش هم و برهنه تا صبح سپری کنید.

   

  آداب و رسوم غلط در شب زفاف:
  هم در گذشته و هم در حال حاضر در خانواده های سنتی ایرانی رسم است که در شب اول عروسی (شب زفاف) زنان پشت در اتاق عروس و داماد می نشینند تا داماد پارچه ای خونین را نشان آنها بدهد تا از پشت در بلند شوند و به خانه های خود بازگردند. این دستمال خونی نشان دهنده پاره شدن پرده بکارت عروس توسط داماد است.
  در تلقی عمومی جامعه ما ، شب ازدواج و زفاف ، شب خوشبختب و رسیدن به آرزوهاست ، اما شب زفاف شب خستگی هم هست ، شب اظطراب و نگرانی است شب سر درد شب گریه شب سوزش معده و شب …….و حتی شاید شب بر باد رفتن آرزوها هم باشد .
  اینکه چنین شبی با جایگاهی که در فرهنگ اجتماعی ما دارد و اثرات آن بر زندگی ما اینقدر درباره اش کم صحبت شده و حتی از دید نویسندگان و دیگر هنرمندان ما هم پنهان مانده خود معمایی است .
  شب عروسی در فرهنگ ما فعلا اون موقعی است که دو تا آدم که چند وقت در تدارک ازدواج بوده اند برای اولین بار زن و شوهر میشوند وبه صورت رسمی در یک رختخواب میخوابند ، شب ازدواج فقط و فقط یک کار اجباریست . شما و همسرتان باید از ماشین عروس پیاده شوید ، به درون خانه بروید و در را ببندید .همین . هر کس دیگری انتظاری یه غیر از این داشت زیاد به خرفش گوش نکنید .
  در فرهنگ ما ازدواج به همه فامیل مربوطه بعضی جاها ( که از لحاظ سواد عمومی آمیزش در مرحله پایین تری هستند ) از داماد انتظار دارند در عرض ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت پارچه خون آلودی را به عنوان نشان باکره بودن عروس تحویل بده بعضی ها ممکنه تا شب ازدواج عروس اشون یا دامادشون را ندیده باشند و خیلی های دیگه ممکنه اون رو لخت ندیده باشند عده زیادی هم هستند مه قبل از عروسی با همسرشون آمیزش داشته اند ، پس پیچیدن یک نسخه ثابت غیر ممکن است اما چیزهای مشترکی هم وجود دارد .
  همه ما شب ازدواج خسته ایم توی این بحثی نیست ازدواج ایرانی سخته حداقل یک هفته دویدن و حرص خوردن داره دنبال جا میگردید خونه رو مرتب میکنید . دعوت فامیل و خلاصه تحمل دردسر های جشن . همه اینا باعث می شود که بهترین شب زندگی شما با خستگی و تنش های بدنی شروع بشه . عروس و داماد یا به اجبار غذا میخورند یا اصلا فرصت غذا خوردن پیدا نمیکنند و هر دو حالت برای یک آمیزش خوب مضر است .
  پس این شب چکار باید کرد ؟ احیانا دفعه اولی است که میخواهیم آمیزش داشته باشیم . تاثیر خستگی و اضطراب را میدونید ؟ برای آقایون این احتمال هست که اندام جنسیشون راست نشه و در صورت وقوع این امر اضطراب جند برابر می شود و اوضاع بدتر . در مورد خانمها این اضطراب باعت خشک شدن مهبل می شود که حتی برای خانمهای کارکشته هم دخول مشکل می شود چه برسه به دختری که برای اولین بار میخواد دخول را تجربه کنه .پس اولین کار شما مبارزه با اضطراب است . بهتر است اون دسته از کسانی که فامیل هاشون منتظر دیدن دستمال خونی هستند این مطلب را براشون روشک کنند که این فکر بیهوده ای است و بهتره شما را به حال خودتون بذارن
  برای مبارزه با اضطراب اینه که منبع اونو از بین ببرید . منمبع اضطراب شب زفاف است اجبار به عمل جنسی است پس این ” اجبار ” لعنتی را از بین ببرید .
  اگه میتوانید با همسرتان صحبت کنید و بگویید احتیاجی نمیبینید که شب اول در اوج خستگی و تنش و اضطراب حتما آمیزش داشته باشید صحبت کنید چه قبلا و چه وقتی آخر شب با هم تنها هستید که عاشق عمل جنسی هستید ولی امشب اجباری در انجام کامل اون ندارید و بهتر میبینید که این کار را به فردا یا روزهای بعد موکول کنید که بدن هاتون تازه هستند و فکرتون باز و از نظر وقتی هیچ جور تنگی ندارید .
  با این فکر هم آغوشی را شروع کنید اگر دوست داشتید تا آخرش بروید و هرجا احساس کردید وقتش نیست متوقف شوید . اما خواهشا وحشی بازی هم در نیارید عمل هماغوشی را یک اجبار نشون ندهید نه به مرد و نه به زن . مرد باید اولین نکته براش راحتی و آرامش همسرش باشه و زن به جای اینکه مردانگی را توی …. سفت و دراز و زور زیاد ببینه توی اخلاق و رفتار دنبالش بگرده.
  یک نکته بسیار مهم : در اولین تجربه آمیزش اگر باعث ناراحتی و ناخوشایندی طرف مقابل خود بشوید این کار مطمئنا از لحاظ روحی و روانی تاثیر بدی روی آمیزش آینده شما هم خواهد داشت ( می دانید که روان آدمی در آمیزش چقدر تاثیر گذار است)

  صحبتی با آقا دامـــــــاد :
  قبل از هر چیز یادتان باشد که آب یا نوشیدنی دیگری که میل دارید در اتاق باشد که اگر هر کدام از شما احساس تشنگی کردید لازم نباشد بروید بیرون دنبال نوشیدنی بگردید .
  چون خیلی ها شب اول به خاطر ترس و تنش و….. دهنشان خشک می شود و احتیاج به آبی دارند وارد خانه که می شوید قبل از افتادن روی مبل و صندلی بطرف همسرتان بروید و او را در آغوش بکشید ، زیر گوشش بگوید که دوستش دارید و قول بدهید که این زندگی زیبایی را که کنارش شروع کردید را ادامه خواهید داد . همین طور که در آغوشش گرفتیه اید به سمت جایی برای نشستن برویدو کنار هم بنشینید . هم او خسته است و هم شما .
  توی صورتش نگاه کنید و بگویید که زیباست هیچ عجله ای نکنید با حوصله باشید و صبور . آرام حجابش را بردارید و عاشقانه به همسرتان نگاه کنید و تکرار کنید که واقعا زیباست بسیار ظریف یه دستهایش دست بزنید دست ها را بالا بیارین و آرام ببوسید . بعد از بوسه چند لحظه مکث کنید و به خاطره این بوسه فکر کنید ( اینجا فرصت مناسبی است که آیا آب یا نوشیدنی دیگه ای لازم داره ؟)
  اگر قبلا با همسرتون آمیزش داشته اید این کارها را به عنوان یک عروس با او بکنید واگر نداشته اید و دختر از طبقاتی باشد که هیچ وقت با پسری حتی خود شما نبوده به او اطمینان بدهید تا ترس و اضطرابی نداشته باشد . توجه کنید که زنها نسبت به بدنشان خیلی حساس میباشن پس یک ضرب به سینه ها یا جاهای دیگر دست نزنید اگر خیلی خسته نیستید با همسرتان بایستید و ایستاده در اغوشش بگیرید اینطوری میتوانید آروم دستهاتونو حرکت بدین و پشت بدن همسرتونو نوازش کنید آروم در گوشش حرف های عاشقانه بزنید .
  بقیه مراحل به همین سادگیست به آرومی همین فضا را دنبال کنید ( عاشق باشید و اعتماد دهنده به طرف مقابل در هر تماس ). کنار هم دراز بکشید و آروم تا حدی لباسها را در بیاورید همسرتان را تحسین کرده و شهوت انگیزی اش را بهش یاد آور شوید . سانتی متر یه سانتی متر بدن همسرتان را لمس کرده و به آن عادت کنید .

  صحبتی با عروس خانم :
  خانم عزیز شما هم وظیفتان همین چیز هاست . اگر لباس آقا داماد را تا آخر در آورده اید بهش بگوید به پشت بخوابد و چشماش را ببند با احتیاط کامل به بدن همسرت دست بکشید آلت جنسی او را اگر خواستید نوازش کنید و نه کار بیشتر . اگر بار اول است در این جلسه اجازه دهید که گذشت زمان همه چیز را یاد بدهد جلسه اول حداکثر می تواند شناخت باشد به هر حال نه آقا از آلت جنسی شما زیاد سر در نیارورد و نه شما از آلت جنسی او پس یک حرکت لذت بخش را شروع کنید مانند نوازش آلت همدیگر و کمی به همین حرکت ادامه دهید .

  قصدتان کمی نوازش و بعد خوابیدن و استراحت کردن باشد هرچند ممکن است که چیز های دیگری هم پیش آید . آمیزش لازم نیست حتما دخول باشد اگر بخواهید یک ضرب سراغ دخول بروید مثل اینه که با زبانی که نمیشناسید برنامه نویسی کنید . صبر کنید تا اول چگونگی موضوع را یاد یگیرید این باعث می شود موقع عمل مقدمات را خوب بدانید
  خلاصه کلام :
  ۱ – تا احساس آمادگی کامل برای کاری نکرده اید وارد عمل نشوید .
  ۲ – هر لحظه مطمئن باشید همسرتان راحت است ( آقایون بیشتر توجه کنند چون این عمل اولین بار برای خانمها خیلی اضطراب آور تر است )
  ۳ – اگر عروس باکره باشد از پرده بکارت نترسید اگر دخول را درست انجام بدهید پرده بکارت بدون درد یا خونریزی باز خواهد شد .
  این عضو در مردان به صورت استوانه ای شکل می باشد که از ۳ بافت تو درتو تشکیل شده.این بافتها اسفنجی شکل هستند و میتونین شکل یه توری رو واسه خودتون مجسم کنین .در واقغ اونها حاوی میلیونها فضای خالی هستند که در زمان تحریک جنسی توسط خون پر می شوند و باعث بر انگیختگی آلت جنسی می شوند.

  پوست آلت هم شل و کاملآً قابل کش اومدنه تا بتونه خودش رو با هر دو حالت فیزیکی آلت تطابق بده….اما کارایی این عضو که معمولاً آقایون بخاطرش فکر میکنن خیلی کارشون درسته! محتاج فعالیت چند عضو دیگه است که من بصورت خیلی ساده اونها رو براتون میگم:
  کیسه بیضه یا : Scortum – این عضو از بسیاری مخازن خون و اسپرم تشکیل شده و در واقع کار اصلیش تنظیم حرارت بیضه ها میباشد.بطور معمول در آقایون دو بیضه وجود دارد که (… و اینکه یکیش هم بالاتر از اونیکی باشه کاملاً طبیعیه!! کشتین منو با این سوالتون!!) فوق العاده حساس می باشد.کیسه بیضه از ماهیچه هایی تشکیل شده که در هنگام گرما شل میشن و بین بیضه و بدن فاصله می اندازن و در هنگام سرما هم جمع شده و بیضه ها رو به بدن میچسبونن.

  بدن انرژی زیادی رو صرف ثابت نگه داشتن دمای این منطقه میکنه .
  بیضه ها: در این بخش هورمونهایی مثل تستسترون، هورمون ابتدایی مردانه ، و اسپرمهای ناآماده تولید میشه.درون بیضه توده عظیمی از لوله که بهش Seminiferous Tubules یا لوله منی ساز میگن وجود داره
  Epididymis : یه لوله قطور ماهیچه ای که روی بخش پشتی بیضه خوابیده که اسپرمها رو انبار میکنه و با انقباضش اونها رو به سمت رگی به اسم Vas deferens می بره تا اون رگ مواد رو از توی مثانه رد کنه.در مردان لوله خروج ادرار و منی در انتهای پرسوتات یکی میشن …ولی برین خدا رو شکر کنین که در زمان برانگیختگی دریچه لوله ادراری بسته میشه تا همه چی قاطی پاطی نشه!!!…مواد بعد از اینجا وارد رگ اصلی برون ریز یا Urethra میشوند که اینکار هم توسط Ejaculate duct انجام میشه.البته فراموش نشه که به رگ برون ریز عضوی به اسم Seminal vesicles ضمیمه شده که با همکاری پروستات باعث میشن مواد قندی فراکتوز اضافه بشه تا اسپرمها مواد غذایی لازم رو بدست بیارن . یعنی درواقع انرژی بگیرن و محیط مناسبی برای پرورش و آماده شدن اسپرم فراهم بشه. بعد از این لوله برون ریز مواد رو بسمت خروج از بدن هدایت میکنه و شما دجار انزال میشین…

  اما ۲ قسمت دیگه وجود داره که توجهتون رو بهش جلب مبکنم.
  یکی غده Bulbourethral که در ابتدای برانگیختگی یه پیش آب راه براتون فراهم میکنه تا لوله برون ریز از اسیدها و مواد ادراری پاکسازی بشه.این آب درابتدا حاوی هیچ اسپرمی نیست ولی اگر بعد از یکبار انزال مایع منی همچنان در لوله باقی مونده باشه در کورس بعدی می تونه اسپرمها رو با خودش حمل کنه و براتون یه بچه کاکل زری بالا بیاره!! ولی بدونین احتمالش پایینه اما وجود داره….
  نکته دوم ماهیچه ایه که بین معقد وآلت تناسلی قرار داره و در واقع ۲ جا رو کنترل میکنه.برای همینه که هر وقت فشاری به آلت می یارین همون فشار به معقد هم وارد میشه

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۶۴)  • raha

   استرس من ازبچگی تا الان که نامزدم باهام هست نمیدونم چیکارکنم

  • mostafa

   اینقدر جوونا اینارو قبل از ازدواج انجام دادن که همشون فول فولن

  • lion

   می خواستم بگم اونایی که حتی دست به ناموس یکی زدن چه برسد به سک…منتظر عواقبش باشن مهندس جان تو که اون‌موقع گفتی دوست دختر داشتی ولی سک…باهاش نداشتی یقینا بهش دست زدی نزدی?من نمیگم خانوما به شوهر ایندشون دروغ بگن ولی وقتی نصیحت تو رو درک میکنن که تو هم بری به پدر دوست دخترت بگی که باهاش رفاقت کردی.والسلام.

   • مهندس

    اخرين دختري كه دوست بودم 7سال پيش والانم 30سالمه از كجا دگه پيداش كنم

   • مهندس

    ضمنا دوست دختراي من هيچ كدومشون همشهريم نبودن ماهي يبار ميديدمشون كه چه برسه بهشون دست …….

  • پارسا

   مرسی.آموزنده بود

  • مهندس

   سلام بر همگي. شايد دخترايي هستن كه يكبار يه اشتباهي كردن وشايدم توبه كردن و شايدتوبشون نزد خدا قبول باشه ولي حق ندارن اين مسله مهم رو از همسرشون پنهون كنندچون اين مسله طول زندگيشون حتما حتما معلوم ميشه و{من به اين مسله اعتقاد دارم}واگه هم نشد قيامت كه هست ودر قيامت چه جوابي به همسرشون ميدن همين دخترا مادر ميشن هاااااا.به تمام دخترا وپسرا{بخصوص دختراااا}به اين روز عزيز كه عاشورا هست قسشمون ميدم هيچوقت اجازه ندن كسي به ابرو وناموسشون نگاه وفاطمه زهرا الگوشون باشه وتازمان ازدواج پاك پاك بمونن حيف نيست كه يه نفر ي كه حلالش نيست حتي دست بهش بزنه اين اجازه بكسي نديد .اين حرف رو از منه پسر به گوشتون اويزان كنيد. ابرو تون رو حفظ كنيد وفريب نخوريدو خودتون رو براي حلالتون نگه داريد بفاطمه زهرا قسم تو زندگيتون خوشبخت خواهيد شد

   • miady

    درست میگی غصه نخور امید به خدا یه دختر خوب و ایده آل و نجیب برات پیدا شه. معلومه چشمت خیلی میترسه مراقب باش…

    • مهندس

     ترس نداره هركي هر جور باشه عين خودش نصيبش ميشه

  • بنده خدا

   سلام
   نمي خواستم وارد بحث بشم
   لازمه يك نكته بگم اونم اينه كه
   كاش هر موضوعي به وقتش بفهميم نه زودتر نه ديرتر چون زياد زود دونستن هر موضوعي مخربه و دير دونستنش همراه با پشيماني.
   حالا از دوستاني كه قصدازدواج ندارن يا سنشون به ازدواج نرسيده خواهش ميكنم زياد تو اين مسائل وارد نشند و بذارند به وقتش پيگيري كنند

  • lion

   در جواب شادی خانم باید بگم آب اولیه هم می تونه حاوی اسپرم باشه و در نتیجه حاملگی……. برای همین هست که میگن برای نزدیکی اونهایی که قصد ندارند بچه دار بشن از روش های جلو گیری از همون ابتدا استفاده کنن البته احتمال این قضیه کمه ولی امکان پذیر.

  • amir ali

   سلام ممنون مفيد بود ولي بعضي از قسمت هاش زياد خوب نبود

  • محمد

   سلام به همه
   شادي خانم اگه اشتباه نكنم فقها به اون آب ميگن ودي اون مايع بدون اسپرم است و نجس نيست . وجودش براي اينه كه مجاري رو قبل از عبور اسپرم تميز و آماده كنه.

  • NEDIA

   سلام من وقتي اين مطالب رو خوندم هيچ ايرادي نداشت بجز چند غلط در نوشتن كلمات.

  • shadi

   اون ابی که از مرد در هنگام بازی با همسر خارج میشه باعث حاملگی میشه؟

  • لیون

   منم با محمد جان موافقم انسان بی گناه و گناهکار مثل دو تا آینه هستند که یکی در فضای عادی هست ولی دیگری در حمام آینه اول بعد از کثیف شدن با دستمال پاک خواهد شد (کثیفی گناه وپاک شدن توبه)اما آینه دوم که در حمام است یا لک زده یا رنگ هایی به خود میگیرد که به سختی از بین میره.نمی دونم منظورم رسید یا نه اما شما علاوه بر توبه زبانی باید در عمل هم کم نگذارید.

  • محمد

   هر گناهي يك اثري داره و با توبه كردن اثرش ميمونه ولي خدا شخص گناهكارو ميبخشه اگه توبش واقعي باشه
   عسل خانم شما هم كه توبه كرده اميدوارم خدا ببخشه همه توبه كننده‌هارو.
   شما بايد اثر گناه رو از روحتون پاك كنيد و از رحمت خدا نا اميد نباشيد

  • لیون

   سایه خانم شرمنده شرمنده بازم شرمنده پس شما با دوست پسرتون خاله بازی میکنین
   الان دوستی ها دو حالت داره که اکثرا واسه پاسخ به نیاز جنسی شونه

  • لیون

   راستی آقا مدیر بابت سخنان شیرینت چه تکراری چه جدید ممنون

  • لیون

   آبجی چی بگم خدا کنه موفق باشی ولی اگه توبه کامل کردی شاید بدترین حالتش این باشه که شوهرتون آدم خوبی باشه ولی پاک پاک نباشه.خدا بزرگه

  • سوسن

   كسايي كه خودشون پاكن حقشون آدماي پاكه، مطمئن باشيد دختراي پاكي هم هستن كه از خدا پسراي فابريك مي خوان پس اينقد نگران نباشد

  • سایه

   مردا همه مثل هم نیستن دوست پسرمن اصلا درمورد این چیزا باهام حزف نمیزته

  • عسل

   بچه ها سلام .من با خوندن اين مطلبا اشك تو چشام جمع شد.آخه چندسال پيش گول يكي رو خوردم و باهاش رابطه داشتم البته به زور.اقاي مهندس منكه توبه كردم يعني ديگه حق ندارم شوهر پاك داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟؟ناگفته نماند كه من دخترم و داراي بكارت.بچه ها منتظر جواباتون هستم

   • miady

    غصه واسه چی میخوری؟حالا شوهر همچی آش دهن سوزی هم نیست. یعنی کلا الان ازدواج یه ریسک خیلی بزرگه. ولی در جواب شما و مهندس بگم که همه حق دارن بهترین ها نصیبشون بشه. یه اشتباه هم که نباید اعتماد به نفس آدمو داغون کنه. بیخیال…

  • ونوس

   ممنون از اینکه این مطالب رو در اختیار ما قرار میدین متشکرم.
   اما ای کاش این مطالب رو در سنین پایین تر در اختیار همه قرار بدهند که همه از این نظر ذهن روشن تری داشته باشند. نه اینکه یک نفر مثل من با سنی بیش از 30 سال چون مجرده و با کسی هم نبوده دور خودش بچرخه که مثلا اطلاعات سکسی خودش رو بالا ببره واقعا جای شرم داره !!!

  • مهندس

   سلام بر همگي. من پسرم مجردم راستشو بخواهيد بخداي عالم قسم من تو عمرم با دختري يا زني سكس نداشتم ونخواهم داشت وبخودم اجازه شو ندادم چون حلالم نبودن وقبلا هم دوست دخترم هم داشتم ولي اينقدر بيشرف نبودم باهاش سكس كنم چرا خوب منم ادمم احساس دارم ولي به امام زمان قسم خودمو نگه داشتم فقط بازنم سكس كنم اين رو بهركسي ميگم اولش باورشون نميشه وبعد واسم ميگن توم يچوري پسرباكره هستي.واز خداااااا كه خاك پاشم ميخام وازش التماس ميكنم واسم يه دخترپاك ودست نخورده قسمت كنه چون من پاكم وبايد بايد بايد پاك نصيبم بشه .من اين رو به كي بگم كه ميترسم زن بگيرم ميترسم دختره دست خورده باشه خاهشا يكي منو راهنماي كنه

   • miady

    دختر پاک کم نیست. ولی اونا هم مثل پسرای پاک(که کمن)میترسن که مبادا شوهرشون قبل از اونا با کس دیگه ای بوده باشه. این ترس و بدبینی دو طرفه ست…

  • hamid

   سلام به دوستان گلم…اول بگم کار اون دوستای بالا درست نیس که کل کل انداختن…بعدش من مجردم ولی در مورد این مسائل خیلی جزوه خوندم..فقط میتونم بگم خانوما نترسین هیچ ترسی نداره اتفاقا لذتش بیشتر از ترسشه…اقایون هوای خانومتون رو داشته باشید مثل گوریل لباس رو نکنید اخه یه خاطره بد میشه و منجر به افسردگی وطلاق…بعدش باید حداقل یه ساعت بیشتر عمل معاشقه داشته باشید تا جفتی امادگی عمل دخول رو داشته باشید…این حرفم رو کسانی که متاهل شدن درک میکنن

  • حمید

   سلام به شما دوستان..حقیقتش با حرف اون دوستمون موافقم من وقتی شب اول زفاف با همسرم تنها بودم متوجه شدم پرده بکارت نداره وقتی ازش پرسیدم گفت تو ورزش ضربه خورده و از بین رفته من ساده باورم شد تا اینکه بعد یه ماه زندگی از طرف یه ناشناس بهم تلفن زدن که اون بکارت همسرم رو گرفته فقط بخاطر اینکه دوره مجردی شهوت همسرم زیاد بوده ولی از من مخفی کرده بود خیلی داغون شدم کمرم شکست پس اینو بدونید که بعضی هستن که خودشون لگد به بختشون میزنن

  • ستایش

   منم مثله سمانه وقتی این مطالب و خوندم ترسیدم منم دیگه جرات شوهر کردن و ندارم

  • سمانه

   میدونین چیه من یکی که کلا میترسم جرات شوهر کردنم ندارم

  • نام شما...

   salam dostan khayli bad bod ma pesara che caraye sakhti darim.

  • ramin

   matalebesh amozande bod vali in rozha hame in ha ro midonan

  • اشکان و سهراب

   مطالبش خوب بود سهراب که خیلی ذوق زده شد کلا با این مطلبا خیلی حال میکنه

  • sudabeh

   ترسم برای ازدواج همیشه این بوده که شوهرم قبلا با یکی دیگه رابطه داشته

  • sudabeh

   کاش میشد از باکره بودن پسر تو شب زفاف با خبر شد

  • وهاب

   زندگی شما بازتابی از فکر و عقاید شماست.

  • وهاب

   سلام و دروود
   هرچیزی که زیاد شود ارزش آن کم میشو الا”ادب” امام علی ع
   ازدواج مقدسه عشق هم حرمت داره. شاید باشن کسایی که حرمتش و زیر پا گذاشتن و مقدس بودنش و له کردن اما هستن کسایی که واسه رسیدن به عشقشون شب و روز دعا میکنن و فقط به عشقون فکر میکنن.نه به نیاز جنسی و زفاف و…

  • rrrrr

   شب زفاف شب قشنگیه امیدوارم همه شمادوستای گلم قشنگیشوحس کنین………..

  • بهروز

   ولی شب زفاف میتونه بهترین خاطره وبهترین خوش گذرونی ادمها باشه اخه یه نفرو پیش خودت حس میکنی چقد خوبه همدیگرو بشناسند وخیلی یکدیگرو دوست داشته باشند این یعنی عشق

  • z

   سلام من چطوری به خانوادم بگم که پرده بکارتم رو از دست دادم ؟ البته در دوران عقد

   • نگین

    سلام. نمیدونم یکی هم باید جواب منو بده. چرا هرچی درد رو خا به دختر داده؟ اخه این پره چی بود خدا داد؟

  • saba

   bahhhhhhhhhhhhhhhhhhh che hal mide shabe zafaf .kash ghesmate ma ham besheeeeeeeeeeeeeeee

  • لب

   سلام من بدبخت الان مهندسی برقمو گرفتم …چون پسرخوشتیپ و خوشلباسی بودم البته خوشقیافه خیلی از دخترا تمایل به دوستی با منو داشتند اینقدر جزوه ا من میگرفتند که نگو ولی من با توجه به اعتقاداتم به تمام این مسائل نه گفتم و رابطمو در حد یک همکلاسی نگه داشتم …
   الان به هرکه میگم میخوام ازدواج کنم همه به من میگند بیکاری می خوای خودتو به دردسر بندازی و از اینجور حرفا حالا من چی کنم….

  • pezhman

   bahal bood tanx merci bah bah bahal bood manam badan nazar midam alan khili khabam miyad

  • zahra

   من 6 ماه نامزدم بااینکه همسرم خیلی صبور هست و بهم آرامش میده ولی بازم از شب زفاف و دردی که داره میترسم.
   مطالبتون خیلی مفید بود

  • رامین

   واقعا همین توره این شب برای دخترا شب سختیه ولی ما پسرا برامون این مسئله اصلا مهم نیست که به اونا چی میگذره و این اشتباهه.یادمه تو کتاب تاریخ تمدن خوندم که مردمان سرزمینی(یادم نیست کجا)به بعضی از اشخاص مشخص پول میدن تا بکارت تازه عروسشونو بردارن.و لابد اونا میدونستن چه جوری کمترین اسیب جسمی و روحی رو به اونا وارد کنن.این تو جامعه ما عملی نیست ولی خواستم اهمیت موضوع رو نشون بدم.ممنون از توجهتون

  • محسن

   به نظر میرسه سحر خانم خیلی راحت بودن ولی همه که مثل هم نمیشن شاید یکی پیدا بشه خیلی براش سخت باشه مثلا خانم خود من تا مدت زیادی دخول براش خیلی سخت بود

  • جوان

   با تشکر ولی این حرفها به جایی نمیرسه البته خیلی مفیده ولی سن ازدواج به قدری بالا رفته که یه جوان مثل بچه که بعد از تلاش زیاد به یه چیزی میرسه و دوست داره یه دفعه تمومش کنه میخواد یه دفعه تمومش کنه ولی من خودم با رابطه با برنامه و رضایت بخش برای دو طرف موافقم

  • یه نفر

   به نظر میرسه این نظرات از خود مطلب آموزنده تره

  • سحر

   بابا اینقدر سختش نکنین شب زفافم یه شب معمولیه مثل همه شبها من که ازدواج کردم بع از سه روز عمل دخول انجام شد عجله نکنین نه درد داشتم نه استرس خونشنم 2 قطره بیشتر نبود

  • میلاد

   سلام:ندانستن عیب نیست ولی نپرسیدن و جستجو نکردن عیبه خدمت پری خانم عرض کنم مشکل ما فقط ندانستن نیست گاه خجالت و گاه غرور و یا بعضی مسائل باعث میشه که ندونیم پس عوض کل انداختن بیایید دوستانه سوال کنیم و جواب بگیریم مشکل فقط شب زفاف نیست بلکه اکثر مشکلها بر میگرده به روابط قبل از ازدواج !!!!!!!!!!

  • majid

   man 2 sal ezd kardam,vase in kar pishe moshaver raftam va har chi goft anjam dadam hala zendegie shirini daram va zanam azam razie.be marda pishnahad mikonam be in mozu ahamiat bedan man ham be rahnamaeeye dustam pishe moshaver raftam

  • pp

   ooooo
   chan vagh pish bud omadam inja chanta bishtar comment nabud
   bebin cheghad shode
   mardome irano bezari faghat vase i kara X-(

  • تازه عروس

   راستی دوستانی که اون بالا بلاها با هم کل کل داشتین امیدوارم موضوع رو جدی بگیرید، شما هر چقدر بگید که نمیخواهید ازدواج منید غیرممکنه؛ از من بدتر کسی نبود ازدواج من یک معجزه بود…. همه تون ازدواج میکنید شاید دیرتر!! در ضمن کسانی میان اینجور جاها که مثل من قراره تو همچین شرایطی قرار بگیرن(با همتون هستم) فقط کاش یه ادم متخصص بود که کمک کنه.

   • امین

    بهترین متخصص غریزه خدادادی شماست طبق غریزه جلو برو و به این فکرکن که میلیاردها انسان قبل از تو تو این شرایط بودن و هیچکدوم هم طوریشون نشده

  • تازه عروس

   سلام من تازه نامزد کردم، خیلی دوست داشتم در مورد شب زفاف و لحظه به لحظه اون بدونم چون خیلی استرس دارم و وقتی بهش فکر میکنم خون تو بدنم یخ میزنه….
   ولی اینو مطمئنم اگه شوهر من اونشب هوای منو نداشته باشه انوقت برام یه خاطره وحشتناک میشه و هر شب بعد از زفاف مثل این میمونه که دوباره تکرار میشه، بارها و بارها… تا اخر عمر
   واسه همینه که بخاطر رفتارهای غلط شب زفاف میگن 80% طلاقها بخاطر مسائل جنسیه..
   از سایتتون ممنون

   • امین

    خدا به فریادت برسه تازه عروس !!

  • nima

   سلام من نظرم اینه ما پسرا چیزای مهمتری تو زندگیمون داریم که شب زفاف توش گمه اگه بر فرض محال ازدواج کردیم به اون موضوع هم فکر میکنیم ولی با حرفایی که اون بالا بود کااااااااااملا موافقم.

  • SEVEN

   متن بلارو بی خیال!همه تا حدی میدوونن باید چیکار کنن.کل کلاتون خیلی باحال بود کلی خندیدم!!!!!! 😀 😀 😀

  • sara

   salam
   kasi hastam ke dust daram in chizaro tu filmaye holywood nabinam va aghe chizi ro nmidunam be murur tu zendeghi yad begiram .in amalo moghadas midunam har chand kheilia vase ayashi estefade mikonan .khanevadeye moetaghedi daram basate bade shabe ezdevaj o nadarim hamasham be khatere aruse ke sharm nadashte bashe.be khanevadam mibalam va vase etelaeatetun ke khoob bood kheili mamnunam.
   be fekretun ehteram mizaram hamoon kari ke hame bayad anjam bedim beshnavim ehteram bezarim nazar bedim.

   • Arman

    درود خدا بر شما

    • eli

     میشه شما موضعت رو برا ما مشخص کنی؟! انگار خیلی هم ، به مذاقت ناخوش نیومده!( با توجه به نظرتون، اون بالا گفتم)….
     من که گفتم همتون مثل هم هستید.

     • Arman

      شما یه چیزیت میشه ها.یعنی چی همتون مثل هم هستید؟انگار از مردا خیلی خاطره بد داری

      • eli

       چرا بهتون برخورد؟ قصد توهین ندا شتم ،منظورم به اینه که اون بالا نوشتم مردی وجود نداره که بگه من از این مسائل خوشم نمیاد، شما قاطعانه نوشتی من ابدا به فکر این مسائل نیستم ….حالا این پایین اومدی نظر سارا جونو تایید میکنی که نوشته این مسائل برام مقدسند و….
       بعدشم این یک غریزه ی خدادادیه ،من منکر این موضوع نیستم ،فقط نمیدونم چرا دوست دارید انکارش کنید.

       • Arman

        چون از حرفای ایشون رنگ و بوی اعتقادات مقدس میومد چون حس کردم آدمه ارزشمندی هستند واسه همین گفتم درود خدا بر شما.من انکارش میکنم چون با خود عهد کردم بعد اون عشقه مقدسه اوایل جوونی هوای عاشقی نکنم…

       • eli

        شما میل خودته هر طوری که دوست داری زندگی کنی ،
        اما واقعیتها، دیده ها و شنیده های زندگی ثابت کردند هر زمان میل و عطشی رو در خودت سرکوب کنی امروز نه،فردا، فردانه، پس اون فردا، بصورت عقده ای در جایی از زندگیت سر باز میکنه و تورو به بیراهه می کشونه. ( حتی اگه از لحاظ اعتقادی خودت رو در سطح بالایی ببینی)
        جسارت نباشه قصد نصیحت نداشتم.

       • Arman

        کاملا درسته اما…

  • milaDJef

   sheytoone mige beram zan be giram’aaaa!!!

   • امین

    نه بابا به جوونیت رحم کن !! زن میخای چیکار؟ایناها چندتاشونو همین بالا ندیدی عمو؟!

    • milaDJef

     yani hich zani nist ke loos’o, vel kharj’o, zesht’o, kam hoosh, na bashe man be’giram’esh!!? 😀

    • یکی

     فکر نکنم زن هام ،اگه مثل شما ،مردها ی اون بالا رو دیدنند عمرا شوهر کنند !!

    • fylus

     آقا امین من مطمئنم تو خودت بیشتر از همه واسه ازدواج عجله داری الکی همه رو به جون هم ننداز.

  • سجاد پیش..

   سلام ؟؟؟؟

   مسایل جنسی خیلی مهمه ولی شب زفاف فقط اون یه شب نیست .اون یه شب نماد رفتارهای ۲طرف در طول دوره نامزدیه.اگه واقعا خوب همو شناخته باشن و دوست باشن اون شب هیچکدومشون مشکلی ندارن و تمام لذت دنیا رو میبرن ولی متاسفانه همش یا زن یا مرد دنبال اینن که بدونن کدومشون غرورشو میشکنه و زودتر از اون یکی لخت میشه تا بعد بهش طعنه بزنه و تحقیرش کنه.در واقع چونهمیشه بایکوت شدیم رابطه جنسی رو یه نوع رفتار پست میدونیم اکثرا…

  • امير

   خوب بود مرسي، به اين اميد كه ببينم روزى نظرمون رو كنار نظر ديگران ميذاريم نه اينكه بكوبيمش توى سر اونا، اميدوارم اگه كسى به نظر بقيه بى احترامى كرد، بقيه اون شخص و كامنت هاشو ناديده بگيرنو باهاش كل كل نكنند تا بى خودى بحث ها به دعوا كشيده نشه.

   • امین

    همیشه نظرات خوب از پارادوکس و برخورد اندیشه ها بوجود میاد.کف وقتی تولید میشه که آب رودخونه محکم به یه تخته سنگ بخوره

    • amir

     حالا پارادوکس و نظرات خوب یه سنخیتی با هم دارند ، کف آب حاو یه چه نکته مثبتیه که طریقه ی بوجود اومدنش مهمه؟ (فکر نمی کنید مثالتون اینجا سنخیت نداشت؟)

  • بهزاد

   سلام دوستان
   مسایل جنسی خیلی مهمه ولی شب زفاف فقط اون یه شب نیست .اون یه شب نماد رفتارهای 2طرف در طول دوره نامزدیه.اگه واقعا خوب همو شناخته باشن و دوست باشن اون شب هیچکدومشون مشکلی ندارن و تمام لذت دنیا رو میبرن ولی متاسفانه همش یا زن یا مرد دنبال اینن که بدونن کدومشون غرورشو میشکنه و زودتر از اون یکی لخت میشه تا بعد بهش طعنه بزنه و تحقیرش کنه.در واقع چون همیشه بایکوت شدیم رابطه جنسی رو یه نوع رفتار پست میدونیم اکثرا.من 27 سالمه و مجردم و سکس هم نداشتم ولی این صحبتم کانلا مشهوده و از روی معده نگفتمش

   • امین

    بهزاد جان حرفایی که میزنی حرفای یه آدم مجرد که تاحالا هیچ رابطه ای نداشته نیست داداش.البته به من مربوط نیست و کارای خودت فقط و فقط واسه خودت مهمه ولی اینکه میگی تاحالا هیچ کاری نکردی و بعد میای از تجربیات اینکه کی به کی چی میگه حرف می زنه یه کم تناقض داره

  • مرتضی

   سلام
   دوستان شما یه چیزی میگید یه چیزی میشنوید
   بچه ها این دوره هنوز به اون مرحله نرسیده تا ته ماجرا رو رفتن اصلا خجالتی نیستن
   اینا همش در حد حرفه

  • masoud

   8-> این حرفا رو که همه ماشااله میدونن چیز جدید ندارید؟؟؟؟

  • ایرج

   سلام امین جان باور کن خیلی بیشتراز اونیکه فکر کنی مهمه میدونی اون موقع زن احساس امنیت میکنه و وقتیکه یک زن این احساس و بگیره دیگه از نظر روحی و روانی با مشکلاتش تو زندگی خوب و با آرامش کنار میاد اگر خواستی مفصل درباره اش باهات صحبت میکنم و باور کنید ساده نیست و حتما جدی بگیرید

   • eli

    هر کسی نظرشو با توجه به تجربه ای که تو زندگی شخصیش بدست آورده ، عنوان میکنه(اینجا نسبیت صدق میکنه نه مطلق بودن) پس نظر هر کدومتون واسه خودش ارزشمنده .
    از نظر من هم مسائل جنسی زوجها بسیار مهمند ولی مطلقا باعث دوام رابطه زناشویی نمی شند .

  • امین

   ایرج جان یعنی اگه بتونی شب اول عروس خانومو خوب و دلچسب موردعنایت قرار بدی دیگه همه چی حله؟واگه نتونی یعنی زندگی دوام نمیاره؟من که فکرنکنم مسائل جنسی اینقدرا هم که گفتی موثر باشه واسه بقای زناشویی.این مسائل ارزش و سهمش خیلی کمتر ازچیزای دیگه است

  • ایرج

   سلام آرمان جان با حرفت موافقم اما هیچی بهتر از یک زندگیه با آرامش و با عشق حقیقی نیست حدود 40 درصد طلاقها بخاطر درست انجام ندادن آقایون در همین شب اول زندگیست باورکنید خیلی مهمه این موضوع اما وقتی درست انجام شد دیگه تا آخرزندگی با آرامش و بدون خیانت زن نسبت به مردش میگذره حتی تو دوستی و رفاقت

   • Arman

    salam iraj jaan man ke hamishe kollan tanha zendegi mikonam o khaham kard miram kih safar sare kar daneshgah ziarat hame jaa va niazi hes nemikonam rahatam baba mojaradi alami dare refigh

  • Arman

   بابا بیخیال شین دوستان فکرتونو مشغول این کارا و حرفا نکنید اونقد چیزای قشنگ دورو و ورمون هست

   • eli

    واقعااااا؟ اولین مردی هستی که اینو ازش میشنوم!
    اونوقت مثلا واسه مردا چی میتونه از این جذاب تر باشه؟!

    • Arman

     بله واقعا من کلا راهه زندگیمو طوری انتخاب کردم که این چیزا توش بی ارزش و کوچیکه عشق است خدا و خودم و تنهایی خودم و کوه و بیابون و جاده و درس و کار…زندگی یعنی همین

     • امین

      eli هم خیلی دلش پره !!!!

  • ایرج

   سلام میدونید به جای زیر سوال بردن همدیگه بحث کنید که چیکار کنیم که چه قبل وچه بعد از شب زفاف زندگی خوبی داشته باشیم چون بعد از شب زفاف خیلی مهمه که با زن چطور رفتار کنیم

  • ایرج

   سلام به همه ی شمادوستان من 37سالمه ومن هم مثل خیلی از مردهای دیگه این موضوع ها رو جدی نگرفتم اما شکست خوردم مردها هر چقدر از خانومها بدونند بازهم کمه خانومها خیلی حساس هستند اگرجوری که باید نوازش نشند دیگه تمومه هین موضوع را سرسری نگیرید لطفا لطفا لطفا

   • پری

    مرسی ایرج جان ، واسه تکمیل دانسته هامون ! خیلی خوب بود.

   • milaDJef

    ahgaye Iraj hatman zan gerefti ke shekast khordi!, mage mishe zan be giri tu kole zendegi shekast na khori!!?, navazesho ina ham bahoonast, shoma eshteba kardi dige na bayad zan migerefti, Pari joon’ham rast mige vase takmile kardan’e daneste hamoon khoobe, fahmidim ke na bayad zan begirim :-bd

  • ناشناس

   پری جون تو خودتو نگران نکن اینا از این چیزا چیزی نمیفهمن ولی باید یه واقعیتی را گفت
   80درصد خانما قبل ازدواج شب زفاف دارن عزیزم
   این درصد ت آقایون به 90 درصد میرسه

   • امین

    آی قربون آدم چیز فهم!! البته جای درصدها رو جابه جا نوشتی !!

    • miady

     اکم قدقد کن بچه. امین مثلا فکر کردی خیلی حاضر جواب و شیطون بلایی؟ فرهنگ بحث کردن رو نداری دیگه چیکارت کنیم؟

  • Arman

   از ما که گذشت…

  • Arman

   از ته دل دعا میکنم همه جوونا بتونن به موقع و به جاش به نیاز جنسیشون برسن تا عقده ای نشن اینا همش ریشه تو بیکاری داره الهی به حق این ماه مبارک همه جوونارو به راه راست هدایت کن

   • mahsa

    damet gaaaarm vase 2aye khubet

  • نرگس

   انقد زندگي غم و مشكل داره كه شب زفا و از اين چيزا توش گمه

  • نرگس

   عجب 🙂

  • amir

   فکر کنم واسه کودکان ابتدایی هم مطلبتون کاملا خنده دار و مضجک بود .
   لابد این روش ها رو خودتون هم بکار بردید ؟

  • امین

   شب زفاف دیگه قدیمی شده و ازمد افتاده !! الان من عروس خانومایی رو سراغ دارم که 6 یا 7 ماه بعد عروسی بچه اشون دنیا میاد .یعنی درهمان دوران نامزدی شب زفاف برگزار شده %-(

   • پری

    IQشب زفاف مترادف با شب عروسی نیست ، اگه متن رو درست میخوندی متوجه میشدی (پاراگراف دوم ،سطر اول)
    حالا تو چرا واسه اینا ناراحتی..گناه که نکردند.

    • امین

     کسی هم نگفت که گناه کردند

     • ناشناس

      عزیزم پری جون زیاد خودتاناراحت نکن ایناچیزی درک نمیکنن شب زفاف چه ربطی به قبل آدم داره باید یاد گرفت اون شب مراقب اون خانم بود تا در معاشقه های بعدیش دچار مشکل نشه

      • milaDJef

       khanoome na’shenas, bad’tar dari tafraghe ijad mikoni beyne: pari’joon’o,amin, amin jan, dar ,mored’e mozooyi ke shoma gofti, ya marde hol boode’ya zan’e.

  • poya

   ببخشید من نمیدونم شب زفاف چیه
   میشه یکی بم یاد بده؟

   • امین

    یادنگیری بهتره .اعصابت آرومتر می مونه

    • mahsa

     inam nazare khubiyehaaaaa

   • milaDJef

    bad bakhti midooni chiye!!? zafaf hamoone!.

  • عسل

   ممنون از مطالب خوبتون. از دوستان هم خواهش می کنم کمی آرام و خوش بین باشند. 😉

  • pedram

   کی الان تجربه نکرده…همه ماشالا…
   من که ازدواج نمیکنم…
   پس به فکر شب زفافم نیسم

   • milaDJef

    bariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik, nokhbe be in migan ezdevaj nakoniiiiiiii ye moghe. :-bd =D> =D>

    • pedram

     nemiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikonam

  • Arman

   از ایرانویچ بعیده این مطلب با این عکس زشته بابا

   • milaDJef

    khoda’ya tobe, hala be bin Iran vig age ma’ro na’ferestad tahe jahanam. (~~)

   • farnaz

    آقای آرمان
    چرا از ایران ویج بعیده؟؟؟!!!!!!!!!
    این اتفاق برای همه جوون هایی که ازدواج میکنن میفته و در این قرنی که زندگی میکنیم یه چیز طبیعیه که در مورد این مسائل اطلاع رسانی بشه , نه مثل عهد بوق دختر و پسر همدیگرو تا سر سفره عقد نبینن #-o
    از شما که به اینترنت آشنایی داری این نظر بعیده 😀

    • Arman

     فرناز خانم
     خب هر چیزی جایی داره من از نظر زندگی و تحصیلات کاملا بروز هستم اما تو این مسایل تو عهد عتیق زتدگی میکنم و اینطور زندگی کردنو خیلی دوست دارم حالا این چیزی نیستا اما کلا دوست ندارم زیر بار این تهاجم فرهنگی غربا که ما جوونارو هدف قرار داده کمر خم کنم امبدورام منظورمو متوجه شده باشین.بدرود

     • farnaz

      ولی اینکه بدونید با همسرتون چطوری برخورد کنید اصلآ تهاجم فرهنگی نیست!!!!!
      اینکه شما راه های درست برخورد کردن با یه دوشیزه رو یاد بگیرید به نظرتون غرب زدگی هستش؟؟
      شما در دانشگاه هم واحد تنظیم خانواده رو میگذرونید برای اینکه اطلاعاتتون زیاد بشه نه برای اینکه غرب زده بشید
      برای چی میگن برای استفاده از هر چیزی اول باید فرهنگ سازی کرد برای همینه , اینترنت برای اینه که شما اطلاعاتتون بالا بره و چیز هایی که بلد نیستید رو یاد بگیرید این مطلب هم یکی از اون موارده و کاملآ علمی هستش
      نمیدونم چرا شما وصلش میکنی به غرب زدگی و تهاجم فرهنگی؟!!!!!!!!

      • Arman

       ما تسلیم.ایرانویج دستت درد نکنه بابت این مطلب خدا اجرت بده که جوونای مارو معلوماتشونو بروز میکنی.من مرامم اینطوریه اونقد از تهاجم فرهنگی و اثراتش رو جوونا دیدم دیگه روحم زخمی شده همه چیه مارو کوبیدن این غربیایه بی پدر مادر یاد دوران بچگی بخیر اونوقتا آدما شکل دیگه بودن همیشه با حسرت از اون روزا یاد میکنم…

   • امین

    اینکه گفتی یعنی چی؟ منظورت جنسیت بود؟یعنیy با y و x باx ؟

    • امین

     آهان یعنی همون وای وای خودمون !!! :))

  • پری

   ای بابا ..کجا پیدا میشه از این مردایی که شما میگید،
   همین که به این لحظه میرسند انگار دفعه ی اول و آخرشونه …. نوازش صبورانه و معاشقه ی جانانه کیلوی چند؟؟؟

   • مهدی

    مگه تو چنتا شونو دیدی که اینجور نیستند. نکنه تجربه داری؟!!!!!

    • پری

     محض اطلاعتون : بر عکس آقایون !!! هر خانمی یه بار بیشتر نمیتونه این تجربه رو داشته باشه.
     بازم محض اطلاعتون :من که از هر کی شنیدم ( دوست ،آشنا ، غریبه ) حرفمو تصدیق کرده
     مسئلتون حل شد؟!!!!!

     • امین

      خیلی دلت پره !!!

      • پری

       نه اتفاقا من خودم هنوز دوشیزه ام، نظرمو با توجه به تجربیات دیگران گفتم تا آقایون چشم و گوش بسته!!! متوجه بشند این نکات فقط برای تکمیل دانسته ها مفید نیست….!

       • امین

        خوب شما هم دوشیزه !نباش چرا تاحالا دوشیزه !!! موندی ؟چشم و گوش بسته هم نباش .کسی مجبورت کرده ؟! تازه خود شما هم همچین چشم و گوش بسته نیستی که به این دقت تجربیاتتو نقل کردی

       • پری

        شما نگران مجرد بودن من نباش قول میدم وقتی سنم به سن ایده ال ازدواج رسید حتما بهش فکر کنم .
        ضمنا لطف کنید متنها رو با دقت بخونید تا متوجه منظورنویسنده بشید اینطور که معلومه با ید نشست کلمه به کلمشو واستون تفسیر کرد تا متوجه مقصود کنایه ها بشید!!
        شرمنده دیگه حوصله ی کلاس درسو ندارم.

       • milaDJef

        amin jan behesh nagoo mojarade, hanooz senesh 2 raghami na’shode, albate pari’joon’be’bakhshidaaa, vali pari’joon shoma age sene’toon 2ya3 raghami shod khastegar vasa’t peyda na’shod, aslan negaran na’bash, chon az ghadim goftan: zan dari marde khar mikhahad”o pool’e khafan, ke az in marda 2roste kam peyda mishe, vali age yezare tu khiyaboon’a’ye bala becharkhi peyda mishe! :))

       • پری

        میلاد جان ، اگه خیلی اصرار داری خودتو قاطی کنی ، حداقل دوتا کلمه حرفه سروته دار بزن،،،، که وقتی یکی نظرتو میخونه حس نکنه ،داره وقتشو با خوندن ……. یه زیر 10 سال، حروم میکنه هرچند زیر 10ساله هایی هم هستند که حرفاشون سنجیده تر از شماست!(جدیدا شنیدی؟ میگند سن عقلی هر کسی میتونه با سن شناسنامه ایش متفاوت باشه؟ )
        در ضمن امیدوارم هیچ وقت زن نگیری…نه به خاطر خودت….

       • miady

        پری خانم ناراحت نشو این میلاد هیچی حالیش نیست. خواست عرض اندام کنه وگرنه منظوری نداره. بیخیال

      • miady

       آقا امین یه کم خودتو جمع و جور کن. چرا شما همه چیو به یه منظور دیگه میگیری؟ نکنه موردی چیزی داری داداش گلم؟ بابا کم به خانوما گیر بدین. بد میبینینا…

    • mahsa

     na mese inke kheyli alagh mandi y ba tajrobe peyda koni

    • miady

     دیدن نمیخواد آقا مهدی مردا کلا یه مدلن . غیر از ارضای خودشون به هیچی فکر نمیکنن.

   • دانیال

    قابل توجه شما که میگید چنین مردهایی پیدا نمیشه، من سه سال و نیم پیش ازدواج کردم، و نه تنها شب اول بلکه تا 3 ماه بعدش برای این رابطه صبر کردم، که احتمالا خیلی ها باورشون نخواهد شد.

    • zahra

     salam agha danyal be sho tabrik migam va be hamsare azizet ke hamsare khob va sabori mesle shoma dare be omide ruzi ke hame mardha in farhango peida konand.

    • arkam

     ba salam be hamegie azizane hazer dar stedio arameshe zafafian arezam khedmate azizane delam kasani ra mishenasam 4-5 sale ezdevaj nemudehand hanuz be marhale orgasm naresideand che resad be sex va maraseme pardebardary kholase K ehsas mikonam hamamun nefrin shodim .asheghane dusetun daram va be doaye kheyretun mohtajam

    • mahsa

     damet gaaaarm

  • امین

   ماشاله پسرا ودخترای این زمونه به حد کافی حرفه ای هستن و اکثرا شب زفافهای قبل از از ازدواج رو تجربه کردن. 😀 😀 😀 مد شده اکثر دخترا هم که پردشون حلقویه و ارتجاعیه و ورزشکار بودن و ازاین حرفا و ماست مالی میشه میره !!!ولی این مطالب برای تکمیل دانسته ها خوب بود مرسی

   • پری

    چطور ؟ تجربه دارید؟!!!!!

    • امین

     اوووووه !!!!! تادلت بخواد از این و اون یا تو مباحث اینترنتی شنیدم

    • ani

     سلام من از چیزایی که خوندم فهمیدم که ادرار با منی جداست دونستن عیب نیست ندونستن عیب تو که کفتی همه یا حلقوی هستن یا ورزشکار
     اینقدر فشار مالی زیاد که برای ازدواج اقدام نمیکنن مجبورن این طوری ارزا شن

     • ali

      ani جان ارضاء صحیح تره در ضمن تنگنا های مالی دلیلی نمیشه که ادم رو به روش های غیر اخلاقی بیاره [-X

      • امین

       احسن به تو علی
       خیلی ها بهونه گیریهای خودشون و مشکل پسند بودن و هزار تا توجیه دیگه واسه کاراشون میارن

   • payam

    آقای امین، اگر ارتباط قبل ازدواج نادرسته برای هر دو طرف نادرسته، نه اینکه ما راحت باشیم و بدون هیچ محدودیتی و بگیم دخترا مد شده ارتجاعین یا….
    به قول یه جمله معروف که میگه : اگر سقط جنین برای آقایون بود اونوقت آیین مقدسی می شد!

    • امین

     پیام جان من که نگفتم واسه کس درسته و واسه کس نادرسته.منظورم این بود که الان دیگه دوره شب زفاف و بکارت و اینا گذشته و همه چه مرد و چه زن یه توجیهاتی واسه خودشون دارن

    • mahdiye

     من با آقاپیام موافقم آقایون هم بایدقبل ازدواج به اصول پایبندباشندوخودشون روبرای همسرشون آماده کنند.
     مطالب واقعا آموزنده بود.ممنون

    • mahsa

     kash k tu marda ham malum mishod k ghablan rabete dashtan ya na.faghat ma dokhtara badbakht zire zarebinim

   • zahra

    salam agha amin belakhare ye avalin bari vojod dasht taze hame dokhtar o pesara mesle ham nistand fekreto eslah kon

   • مریم

    حرف های آقای امین رو من تائید میکنم

  • nazy

   عالی بود

    • nazy

     اقای امین لازم نیست من بگم کجاش عالی بوده هر مطلبی که اطلاعات ادم رو زیاد کنه میتونه عالی باشه حالا محض اطلاع شما باید بگم مطالبی که در مورد اقایون بود مفید بود

     • پری

      نازی جون خودتو اذیت نکن کلا این آقا امین ما یه کم گیراییش پایینه.

      • milaDJef

       akhey amin jan mazloom vaghe shodi!?
       eybi na dare zana hamashoon injoori’yan 😉

       • امین

        میلاد جان کم مونده بیان بزنن آدمو !!! یه کلمه گفتیم کجاش،200 کلمه جواب شنیدم واه واه اینا دیگه کین !!

       • یکی

        دستمال بیارم اشکاتو پاک کنی 8-}

      • mahsa

       heeee damet gaaaarm

    • مریم

     سعی کن فقط یادبگیری همین …

     • mahsa

      vaghanaaam.b june ham miparan faghat

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.