• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانشگاه , علمی و فضایی » عناوین کتب کلاس ششم ابتدایی
  کد خبر : 232302

  عناوین کتب کلاس ششم ابتدایی

  عناوین کتب کلاس ششم ابتداییReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به ایجاد پایه ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده گفت: کتاب فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی، قرآن، فکر و زندگی و مهارت و کارآفرینی دروس پایه ششم در سال تحصیلی آینده هستند. حجت الاسلام…

  عناوین کتب کلاس ششم ابتداییReviewed by Aryan♥ on Dec 22Rating:

  رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به ایجاد پایه ششم ابتدایی از سال تحصیلی آینده گفت: کتاب فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی، قرآن، فکر و زندگی و مهارت و کارآفرینی دروس پایه ششم در سال تحصیلی آینده هستند.

  حجت الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان افزود: حدود دو سال است که بر روی دروس کتاب‌های پایه ششم ابتدایی کار کرده‌ایم و هم اکنون پیش‌نویس‌های آن آماده است. اکنون نیز با رونمایی از سند تحول بنیادین در حال کارشناسی و بررسی نهایی و کنار هم قرار دادن تالیفات اولیه هستیم.

  وی ادامه داد: پنج سال دوره ابتدایی در نظام فعلی آموزشی، اهداف کلی این دوره یعنی تقویت روابط اجتماعی و مهارت‌های زندگی را محقق نمی‌کند که پایه ششم ابتدایی این خلاء را پرخواهد کرد.

  رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به مهر گفت: دروس پایه ششم کتاب‌های فارسی، ریاضی، علوم، هنر، تربیت بدنی، تعلیمات دینی و قرآن است و دو درس “فکر و زندگی” و “مهارت و کارآفرینی ” نیز در صورت تصویب شورای عالی آموزش و پرورش به کتاب‌های درسی اضافه می‍‌شود.

  حجت الاسلام محمدیان جزئیات بیشتری درباره محتوای این دروس و تفاوت آن با کتاب کلاس‌های پنجم ابتدایی و اول راهنمایی عنوان نکرد.

  وی در پاسخ به این پرسش که “در جامعه به ویژه خانواده‌ها این تردید پیش آمده که پایه ششم ابتدایی محتوای خاصی ندارد و دانش آموزان در این پایه تنها دچار یک سال وقفه تحصیلی بیهوده می‌شوند” اظهار کرد: مدت زمان تحصیل در نظام فعلی 12 سال است که در نظام بعدی نیز 12 سال است و نگرانی در این باره وجود ندارد چرا که تنها یک جابه جایی در سال‌های تحصیلی انجام شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.