• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » هدف دزدان پنج تكنيسين ايراني، تغيير رفتار ايران در مورد سوريه است
  کد خبر : 232065

  هدف دزدان پنج تكنيسين ايراني، تغيير رفتار ايران در مورد سوريه است

  هدف دزدان پنج تكنيسين ايراني، تغيير رفتار ايران در مورد سوريه استReviewed by Aryan on Dec 22Rating: سفير جمهوري اسلامي ايران در دمشق ضمن تاييد خبر مفقود شدن پنج تكنيسين ايراني مشغول به كار در نيروگاه جندر سوريه گفت: دو هدف مدنظر ربايندگان است؛ در درجه اول بکارگيري اهرم رعب و وحشت با هدف تحت…

  هدف دزدان پنج تكنيسين ايراني، تغيير رفتار ايران در مورد سوريه استReviewed by Aryan on Dec 22Rating:

  سفير جمهوري اسلامي ايران در دمشق ضمن تاييد خبر مفقود شدن پنج تكنيسين ايراني مشغول به كار در نيروگاه جندر سوريه گفت: دو هدف مدنظر ربايندگان است؛ در درجه اول بکارگيري اهرم رعب و وحشت با هدف تحت فشار قرار دادن جمهوري اسلامي ايران در تغيير موضع خود در قبال تحولات سوريه؛ دوم متأثر کردن فعاليتهاي اقتصادي، صنعتي و سرمايه گذاري جمهوري اسلامي ايران در سوريه.

  به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمدرضا رئوف شيباني، سفير جمهوري اسلامي ايران در دمشق، در مصاحبه با خبرنگاران در رابطه با مفقود شدن پنج تکنسين ايراني به صدور بيانيه‌اي از سوي سفارت اشاره كرد و در مورد اقدامات بعمل آمده اظهار داشت: بلافاصله مراتب به اطلاع مقامات سياسي و امنيتي سوري رسانده شد و يک تيم کارشناسي نيز جهت پيگيري موضوع و تعيين سرنوشت اين عزيزان تشکيل شد و اين تيم در ارتباط نزديک با مسئولين امنيتي و سياسي سوريه در حال اقدام هستند.

  سفير کشورمان در سوريه در تحليل علت اين حادثه اظهار داشت: دو هدف مدنظر ربايندگان مي‌باشد. در درجه اول بکارگيري اهرم رعب و وحشت با هدف تحت فشار قرار دادن جمهوري اسلامي ايران در تغيير موضع خود در قبال تحولات سوريه؛ دوم متأثر کردن فعاليتهاي اقتصادي، صنعتي و سرمايه گذاري جمهوري اسلامي ايران در سوريه.

  شيباني افزود: با توجه به اينکه کشور سوريه از سوي اتحاديه اروپا و برخي کشورهاي عربي مورد تحريم قرار گرفته است لذا اقدام حمايتي کشورمان در مواجهه با اثرات منفي تحريم بر مردم عزيز سوريه، براي جهات غربي – امريکايي و برخي جريانهاي سياسي قابل تحمل نبوده و لذا درصدد برآمده‌اند که با اين اقدام ، امدادرساني و کمک رساني جمهوري اسلامي ايران به مردم سوريه را متوقف و راه را بر اجراي پروژه‌هاي عام المنفعه و عمراني مسدود كنند.

  سفير کشورمان همچنين افزود: متاسفانه بخشي از معارضه در سوريه، که مورد حمايت غرب و امريکا هستند، خارج از چارچوب مسالمت آميز و با بکارگيري سلاح ترور و گروگانگيري و ايجاد رعب و وحشت در جامعه سوريه ، درصدد ناامن کردن سوريه مي‌باشد.

  شيباني ضمن محکوم کردن شديد اين اقدام، از دولت دوست و برادر سوريه خواست تا نسبت به آزادسازي هرچه سريعتر تکنسين‌هاي ايراني اقدام كند.

  سفير کشورمان همچنين از جهات مدعي حقوق بشر خواست تا اين اقدام غيرانسان دوستانه را محکوم كنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.