• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » مالکي: وزيران العراقيه را اخراج مي‌کنم
  کد خبر : 231811

  مالکي: وزيران العراقيه را اخراج مي‌کنم

  مالکي: وزيران العراقيه را اخراج مي‌کنمReviewed by Aryan on Dec 21Rating: نوري المالکي نخست وزير عراق تهديد کرده است، در صورتي که وزيران حزب العراقيه به تحريم کابينه پايان ندهند، اخراج مي‌شوند. حزب العراقيه به دنبال صدور قرار بازداشت براي طارق الهاشمي معاون رئيس جمهور عراق به اتهام فعاليت‌هاي تروريستي در روز دوشنبه (۲۸ آذر)،…

  مالکي: وزيران العراقيه را اخراج مي‌کنمReviewed by Aryan on Dec 21Rating:

  نوري المالکي نخست وزير عراق تهديد کرده است، در صورتي که وزيران حزب العراقيه به تحريم کابينه پايان ندهند، اخراج مي‌شوند.

  حزب العراقيه به دنبال صدور قرار بازداشت براي طارق الهاشمي معاون رئيس جمهور عراق به اتهام فعاليت‌هاي تروريستي در روز دوشنبه (۲۸ آذر)، حضور وزيرانش در نشست کابينه را به حال تعليق در آورده است. العراقيه هم اکنون ۹ وزير در کابينه عراق دارد.

  مالکي روز چهارشنبه (۳۰ آذر) در کنفرانس مطبوعاتي در بغداد گفت: “وزيران حق ندارند حضورشان در دولت را به حال تعليق در آورند و اين به معناي استعفاي آن‌ها محسوب مي‌شود. در نشست بعدي کابينه، اگر آن‌ها بازنگشته باشند، برايشان جانشين تعيين مي‌کنيم.”

  العراقيه روز شنبه (۲۶ آذر) در اعتراض به آن چه انحصار قدرت از سوي مالکي ناميد، فراکسيون خود در پارلمان را به حال تعليق در آورد. اين حزب سکولار به رهبري اياد علاوي نخست وزير پيشين عراق ۸۲ کرسي از ۳۲۵ کرسي پارلمان را در اختيار دارد.

  مالکي همچنين از مقامات منطقه خودمختار کردستان عراق خواسته است طارق الهاشمي را تحويل دهند. مالکي همچنين درخواست الهاشمي براي نظارت نمايندگان اتحاديه عرب بر روند بررسي اين پرونده را رد کرد.

  مالکي گفت: “به هيچ کس اجازه مداخله در عدالت عراق را نخواهيم داد. صدام را عادلانه محاکمه کرديم، الهاشمي را نيز عادلانه محاکمه خواهيم کرد.”

  طارق الهاشمي که به تشکيل تيم ترور متهم است، اين اتهام را نشات گرفته از مسائل سياسي مي‌داند. الهاشمي همچنين مي­گويد، آماده است در شرايطي که دادگاهش در منطقه خودمختار کردستان عراق برگزار شود، به اتهام فعاليت تروريستي مورد محاکمه قرار گيرد.

  پس از آن که محافظان معاون رئيس جمهور عراق اعتراف کردند چندين مقام دولتي و ژنرال ارتش را در سال‌هاي اخير به دستور طارق الهاشمي ترور کرده‌اند، قرار بازداشت براي الهاشمي صادر شده است. اين قرار بازداشت تحت قوانين ضد تروريستي در عراق صادر شده است.

  به گفته محافظان الهاشمي، شماري از ژنرال‌هاي ارتش، مقامات نظامي، نيروهاي پليس، مسئول وزارت بهداشت و يک مقام وزارت امور خارجه در ميان قربانيان اين ترورها جاي دارند.

  محافظان الهاشمي گفتند، آن‌ها براي هر ماموريت، سه هزار دلار دريافت مي‌کردند.

  آن‌ها همچنين گفتند، طارق الهاشمي آن‌ها را تهديد کرده است، در صورتي که به اين ماموريت‌ها ادامه ندهند، خود و خانواده‌شان کشته خواهند شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.