• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » احمدی نژاد دل شیر دارد
  کد خبر : 230410

  احمدی نژاد دل شیر دارد

  احمدی نژاد دل شیر داردReviewed by Aryan on Dec 21Rating: محمدرضا رحیمی که در همایش سالروز هدفمندی یارانه‌ها سخن می‌گفت، به پیشنهاد یکی از سخنرانان مبنی بر حذف یارانه نقدی سه دهک برخوردار کشور اشاره کرد و یادآور شد: عدالتی که دکتر احمدی‌نژاد به دنبال آن است، هنوز اجرا نشده است. من از سه دهک…

  احمدی نژاد دل شیر داردReviewed by Aryan on Dec 21Rating:

  محمدرضا رحیمی که در همایش سالروز هدفمندی یارانه‌ها سخن می‌گفت، به پیشنهاد یکی از سخنرانان مبنی بر حذف یارانه نقدی سه دهک برخوردار کشور اشاره کرد و یادآور شد: عدالتی که دکتر احمدی‌نژاد به دنبال آن است، هنوز اجرا نشده است. من از سه دهک برخوردار جامعه می‌خواهم که نسبت به یارانه‌ خود صرف‌نظر کنند تا پول آن به جیب طبقات پایین‌تر برسد و بتوانیم بیشتر به بخش تولید کمک کنیم.
  وی افزود: از دهک‌های بالا می‌خواهم کمک کنند تا بتوانیم دهک‌های ضعیف را خودکفا کنیم. حتی حاضریم به آنها بگوییم که یارانه آنها را در کجا و به چه خانواده‌ای پرداخت می‌کنیم و حتی حاضریم به نام آنها این کمک را انجام دهیم.

   در ادامه گزیده ای از سخنان معوان اول رئیس جمهور می آید:

  •اگر این یارانه‌ها طوری تقسیم شود که بخش تولید بیشترین بهره را ببرد، می‌توانیم یک الگو به دنیا ارایه دهیم، که ضد فقر و گرسنگی است. 
  •امروز سالروز اتفاق بزرگی است که در اقتصاد کشور افتاد و باید از این نظر از دست‌اندرکاران اجرای هدفمندی یارانه‌ها تشکر کرد.همچنین ‌از رییس‌جمهور کشورمان باید تشکر کنیم که در اجرای این طرح دل شیر داشت. 
  •بحث یارانه‌ها از زمان قاجار آغاز شد و در همان زمان هم افراد حکیمی بودند که می‌گفتند این کار درست نیست. در دوره‌ی پهلوی هم این مساله ادامه یافت. در دوران جمهوری اسلامی، مجلس تکلیف کرده بود و دولت‌ها هم می‌خواستند، اما نمی‌توانستند هدفمندی یارانه‌ها را اجرا کنند، اما دکتر احمدی‌نژاد آن را اجرا کرد. 
  •صدا و سیما در میدان تحریم‌ها و کنترل بازار و تنظیم آن دولت را یاری کرد که ما از این نظر از جناب آقای ضرغامی هم تشکر می‌کنیم. تقدیر و تشکر بعدی من از اصناف است که اگر کمک نمی‌کردند،این طرح شکست می‌خورد. البته در اصناف اندک کسانی هستند که مردم را می‌گزند. 
  •طرح هدفمندی یارانه ها آن‌قدر خوب پیش رفت که حتی دشمنان هم به اجرای خوب آن اقرار کردند و این اجرای خوب حاصل همدلی است که میان مسوولان و مردم ایجاد شده بود. 
  •در زمینه‌ی نان و گندم، هدفمندی یارانه‌ها کامل اجرا شد، اما در سوخت و حامل‌های انرژی هنوز به صورت کامل اجرا نشده است. 
  •این طرح زمانی اجرا شد که با شدیدترین تحریم‌ها مواجه بودیم و در کنار جلساتی که برای هدفمندی یارانه‌ها تشکیل می‌دادیم، جلساتی نیز برای تدابیر ویژه‌ی اقتصادی داشتیم. گاهی حواله‌ای متوقف می‌شد یا کشتی‌ای را توقیف می‌کردند که وزرای محترم به دنبال حل مشکل آن بودند. حتی زمانی سوخت هواپیما را قطع کردند و ما هم مقابله به مثل کردیم. 
  •آمریکا زمانی در کره جنوبی می‌خواست چند کشتی ما را به حراج بگذارد و جشن بگیرد، اما اجازه ندادیم، چنین اتفاقی بیفتد و نگذاشتیم مردم آسیب ببینند. هم‌اکنون تحریم‌ها به مراتب شدیدتر شده و باید برای آن تدابیری بیندیشیم. 
  •در کنار اجرای طرح تحول اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا را هم در دستور کار داشتیم. آنفلوانزای مرغی هم 7 میلیون مرغ تخم‌گذار ما را از بین برد و واردات برخی کالاها به سختی انجام می‌شد. از همه‌ی این مراحل به سختی عبور کردیم و به امید خدا با پیروزی از بحران‌های پیش آمده خارج خواهیم شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.