• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » چگونه با یک پلیس رفتار کنیم؟
  کد خبر : 229486

  چگونه با یک پلیس رفتار کنیم؟

  چگونه با یک پلیس رفتار کنیم؟Reviewed by Aryan on Dec 21Rating: به گزارش ایران ویج ، یقینا بسیاری از ما در هنگام رانندگی از چراغ قرمز عبور کرده ایم یا کمربند ایمنی خود را نبسته ایم و یا سرعت غیر مجاز داشته ایم و … مهم نیست که ما تا چه اندازه با هوش هستیم…

  چگونه با یک پلیس رفتار کنیم؟Reviewed by Aryan on Dec 21Rating:

  به گزارش ایران ویج ، یقینا بسیاری از ما در هنگام رانندگی از چراغ قرمز عبور کرده ایم یا کمربند ایمنی خود را نبسته ایم و یا سرعت غیر مجاز داشته ایم و … مهم نیست که ما تا چه اندازه با هوش هستیم و یا چند بار می توانیم از قانون فرار کنیم، مسئله این است که اگر بعد از هزار خلاف در رانندگی در بار هزار و یکم توسط پلیس توقیف شدیم چه کنیم؟ چند نفر از ما شیوه برخورد صحیح با ماموران راهنمایی و رانندگی را بلد است؟ اصلا می دانیم باید از چه کلمات برای صحبت کردن استفاده کنیم؟


  اگر پلیس ماشین شما را متوقف کرد، نکات زیر را به خاطر داشته باشید…
  ۱- با احتیاط و سریع ماشین را در کنار جاده پارک کنید
  با دیدن ماشین پلیس که به شما هشدار می دهد، در اولین فرصت و با رعایت احتیاط کنار بزنید. به هیچ عنوان به فکر فرار و یا انجام آنچه در فیلم ها دیده اید نباشید زیرا هر چقدر هم از این پلیس دور شوید، قطعا او به ایستگاه پلیس جلوتر اطلاع خواهد داد. پس کار را برای خودتان سخت تر نکنید.

  ۲- از ماشین پیاده نشوید
  بعد از اینکه اتومبیل را به کنار جاده راندید، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از ماشین پیاده شوید و یا احیانا حرکات نامناسبی انجام دهید. زمانی که شما از ماشین پیدا شوید برای افسری که به سمت شما می آید یک تهدید محسوب خواهید شد و وی در حالت دفاعی قرار خواهد گرفت. بنابرای بهتر است خیلی آرام در ماشین خود بنشینید تا افسر برسد.

  ۳- خونسرد باشید و به حرف های افسر گوش دهید
  شیشه اوتمبیل را پایین بکشید، ضبط را نیز خاموش کنید و به حرف های افسر گوش دهید. به یاد داشته باشید اولین برحورد و صحبت بسیار مهم است و تاثیر زیادی در ناخوداگاه فرد جهت تصمیم گیری در مورد شما خواهد داشت. همواره از جواب های کوتاه نظیر “بله قربان” و “نه قربان” استفاده کنید.

  ۴- هر آنچه که افسر شما را متهم به آن کرد بپذیرید.
  اگر افسر بگوید شما با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت در جاده ای که سرعت مجاز ۸۰ کیلومتر در ساعت است رانندگی کرده اید، بپذیرید، حق با اوست. اگر بگوید شما از چراغ قرمز عبور کرده اید، درست می گوید…بله! الان افسر هر چه بگوید درست است. جرو بحث کردن فقط کار شما را سخت تر می کند. بنابراین بهترین استراتژی در این زمان قبول کردن جرم و سعی در متقاعد کردن وی جهت بخشش است. شاید با این روش بتوانید وی را از جریمه منصرف کنید اما با جروبحث هیچگاه نخواهید توانست.

  ۵- فراموش نکنید از افسر به خاطر تصحیح اشتباهتان تشکر کنید!
  بهرحال شما جرمی را مرتکب شده اید و مستحق یک برگ جریمه. ولی به یاد داشته باشید حتی اگر جریمه شدید نیز حتما تشکر کنید. هر چند این سخت ترین کار است اما کمی او را می سوزاند.! موافق نیستید؟

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۵)  • رضا

   بند 2 مخصوص خارجی هاست که پلیس خود را خدمتگذار مردم می داند و هست در ایران مخصوصا در جاده ها یک سرباز فرمان ایست میدهد و شما باید ماشین را نگه دارید- با مدارک و کیف پولتان بدو بدو به پیش آقای پلیس بروید که در داخل خودرو نشسته و قبل از اینکه با شما حرفی بزند جریمه نوشته شده – مثل بعضی از پزشکان عمومی چند سال پیش- و فقط جای شماره خودرو مانده اگر نقدی حساب کردید که هیچ – در غیر اینصورت برگه جریمه تکمیل و در نهایت غرور و تکبر تحویلتان می نمایند.

  • تازه وارد

   البته بهتر است یک اسکناس 2 هزارتومانی- بیشتر لازم نیست،همینقدر می ارزند- لای کیف مدارکتان باشد آن وقت آقای پلیس می داند چکار کند!!!!!!

  • FESHFESHE

   متاسفانه چیزی که بین مامورای ما رواج داره ادبیات بد و ززندشونه و سو استفاده از لباسشون که خیال میکنن هر جور دوست دارن میتونن رفتار کنن

  • مهران

   متاسفانه اکثر ماموران ما با برخورد استاندارد با مراجعه کننده یا متخلف آشنا نیستند و غالبن عامیانه و خیلی بد برخورد می کنند البته منکر زحمات آنها نیستم.
   توصیه های گفته شده خیلی کلاسیک است و همه جا جواب نمی دهد در بسیاری از نقاط کشوراگر بعد از فرمان ایست پلیس راننده منتظر پلیس بماند مورد غضب قرار می گیرد و ….

  • l

   عموم پلیس ها از افرادی هستند که پس از بیرون رفتن از این شغل نمی توانند کاری برای خود پیدا کرده و دارای شخصیت ضعیف و متزلزلی هستند. این فرمایشها زمانی کارگر خواهد شد که یک پلیس خودش را از مردم بداند.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.