• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اقتصادی » خرید و فروش اشیای عتیقه آزاد شد!
  کد خبر : 22580

  خرید و فروش اشیای عتیقه آزاد شد!

  خرید و فروش اشیای عتیقه آزاد شد!Reviewed by Aryan on Oct 21Rating: جلسه مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی با رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاونانش موضوع “شناسنامه‌دار کردناشیای عتیقه” مورد بحث قرار گرفت. وی در ادامه افزود: در این جلسه مشترک، مسئولان میراث فرهنگی نسبت به “شناسنامه‌دار کردن اشیای عتیقه” اعتراضاتی داشتند که یکی از این…

  خرید و فروش اشیای عتیقه آزاد شد!Reviewed by Aryan on Oct 21Rating:

  جلسه مشترک اعضای کمیسیون فرهنگی با رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاونانش موضوع “شناسنامه‌دار کردناشیای عتیقه” مورد بحث قرار گرفت.

  وی در ادامه افزود: در این جلسه مشترک، مسئولان میراث فرهنگی نسبت به “شناسنامه‌دار کردن اشیای عتیقه” اعتراضاتی داشتند که یکی از این اعتراضات به مباحث مالی برمی‌گشت و آن‌ها عنوان می‌کردند که اجرای این طرح برای سازمان میراث فرهنگی بار مالی دارد.

  —————————————————————————————————–
  بررسی جزئیات شناسنامه دار شدن اشیای عتیقه طی ۲ تا ۳ هفته دیگر
  —————————————————————————————————–

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: پس از دریافت نظرات مسئولان میراث فرهنگی، با رأی اکثریت اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس طرح “شناسنامه دار کردن اشیای عتیقه” به تصویب رسید و قرار شد ۲ تا ۳ هفته آینده مجدداً جلسه‌ای با حضور مسئولان سازمان میراث فرهنگی در مجلس برپا شود و از نظرات آن‌ها در جزئیات این طرح استفاده شود.

  به گفته جعفری این طرح شامل تمام اشیای عتیقه، نسخ خطی و اموال غیرمنقول از جمله خانه‌های تاریخی می‌شود.

  وی یکی از موضوعاتی که در این جلسه مورد تأکید مسئولان میراث فرهنگی بود را موضوع خرید خانه‌های تاریخی عنوان کرد و گفت: مسئولان میراث فرهنگی نسبت به نبود بودجه در سازمان میراث فرهنگی برای خرید تمام خانه‌های تاریخی گله داشتند که نمایندگان مجلس اعلام کردند خرید و فروش خانه‌های تاریخی به شرط آنکه تخریبی در آن‌ها انجام نشود اشکالی ندارد اما برای جلوگیری از بروز تخریب‌ها سازمان میراث فرهنگی باید این خانه‌ها را خریداری و از آن‌ها حفاظت کند.

  ————————————–
  بودجه ویژه خرید خانه‌های تاریخی
  ————————————–

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: در این جلسه اعلام کردیم که در بودجه سالانه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بودجه قابل قبولی را به طور مستقیم برای خرید خانه‌های تاریخی اختصاص خواهیم داد.

  ——————————————————————-
  خرید و فروش آزاد اشیای عتیقه شناسنامه دار
  ——————————————————————-

  جعفری گفت: با شناسنامه دار شدن اشیای عتیقه مردم می‌توانند به خرید و فروش این اشیا در داخل کشور بپردازند، مردم می‌توانند به دولت پیشنهاد بدهند که شیء عتیقه آن‌ها را بخرد اما اگر این اقدام هم صورت نپذیرفت می‌توانند در داخل کشور آن را به فروش برسانند.

  وی ادامه داد: مهم این است که سازمان میراث فرهنگی بداند این شیء عتیقه در داخل ایران است تنها برای خروج آن از کشور مشکل وجود خواهد داشت که مسئولان از خروج آن جلوگیری خواهند کرد.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: شناسنامه دار کردن اشیای عتیقه جزء وظایف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خواهد بود.


  ———————————–
  درج عنوان مالکان اشیای عتیقه

  ——————————————–

  وی از جمله مواردی که در شناسنامه دار شدن اشیا قید می‌شود را عنوان اثر، تاریخ کشف آن، جنس و… عنوان کرد که می‌توان در آینده مثل سند خرید و فروش املاک حتی عنوان افرادی که این اثر را دست به دست کرده‌اند را هم در آن قید کرد.

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: درباره جزئیات این طرح، موارد متعددی باید لحاظ شود که از جمله آن موارد موضوع اشیای عتیقه‌ای از ایران است که در خارج از کشور وجود دارد. فعلاً ‌کلیات طرح به تصویب رسیده است تا طی هفته‌های آینده به جزئیات آن هم خواهیم پرداخت.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • درگاه ملی ایرانیان

   باب دمت گرم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.