• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سینما و تلویزیون » آخرین خبرها از روند ساخته شدن جدیدترین اثر عباس کیارستمی در ژاپن
  کد خبر : 225125

  آخرین خبرها از روند ساخته شدن جدیدترین اثر عباس کیارستمی در ژاپن

  آخرین خبرها از روند ساخته شدن جدیدترین اثر عباس کیارستمی در ژاپنReviewed by Farnaz on Dec 20Rating: «پایان» کیارستمی روبه پايان است آخرین خبرها از روند ساخته شدن جدیدترین اثر عباس کیارستمی در ژاپن پریسا رضوی-توکیو: وسوسه فیلمسازی در کشورهای دیگر مدتی است سینماگران ایرانی را به خود مشغول کرده است. آنها یا به دلیل…

  آخرین خبرها از روند ساخته شدن جدیدترین اثر عباس کیارستمی در ژاپنReviewed by Farnaz on Dec 20Rating:

  «پایان» کیارستمی روبه پايان است
  آخرین خبرها از روند ساخته شدن جدیدترین اثر عباس کیارستمی در ژاپن

  پریسا رضوی-توکیو:
  وسوسه فیلمسازی در کشورهای دیگر مدتی است سینماگران ایرانی را به خود مشغول کرده است. آنها یا به دلیل تنوع کار و یا به خاطرشرایطی دیگر، راهی دیگر کشورها شده اند. از این نمونه اند امیر نادری که بیش از بیست سال در آمریکا فیلم می سازد و سال گذشته نیز در ژاپن نخستین فیلمساز ایرانی بود که فیلم ساخت و سپس در فستیوال ونیز امسال به نمایش درآمد.

  به گزارش بانی فیلم، فیلم امیر نادری با نام «کات»(برش) روی پرده سینماهای ژاپن رفته است و این فیلمساز ایرانی نیز برای معرفی فیلمش دراین کشور بسر می برد.

  در ادامه روند فیلمسازی کارگردانان ایرانی در کشورهای دیگر،عباس کیارستمی که او نیز پیش از این فیلم «کپی برابر اصل است» را در ایتالیا ساخته بود حالا در ژاپن مشغول به پایان بردن فیلمبرداری «پایان «در شهر یوکوه ما ژاپن است.

  «پایان» محصول مشترک ژاپن و کمپانی فرانسوی “ام کادو”ست. کمپانی فرانسوی در نظر دارد این فیلم را سال آینده به فستیوال کن 2012 معرفی کند. “ام کادو” امیدواری های فراوانی برای پذیرفته شدن «پایان» دارد.

  از نکات جالب توجه در باره «پایان» این است که همه همکاران عباس کیارستمی در این فیلم، ژاپنی هستند و تنها ایرانی گروه سازنده شهره گلپریجان است که به عنوان مشاور و مترجم این فیلمساز را همراهی می کند. شهره گلپریجان طی سالها با کمپانی های ژاپنی در رابطه با سینمای ایران به فستیوال هائی که در ژاپن برپا می شود، مشورت می دهد. گلپریجان در فیلم امیر نادری هم مدیر تولید و همکار بسیار نزدیک امیر نادری بوده است

  داستان فیلم «پایان» درباره دختر جوان دانشجوئی است که برای به دست آوردن پول و کمک هزینه تحصیلی اش به بیراهه کشیده شده و در این میان با مرد مسنی همراه می شود. بین دختر دانشجوی جوان و پیرمرد رایطه خاصی ایجاد می شود.

  کیارستمی هنرپیشه هایش را به شیوه خاصی هدایت می کند اما خود او ژاپنی صحبت نمی کند ومترجم پروژه در این امر به وی یاری می رساند.

  کیارستمی سعی دارد همچنان به کارهای گذشته اش نزدیک بماند.

  نکته جالب توجه در باره فیلم ساختن عباس کیارستمی در کشور های دیگر این است که اوقبلا در سال 2005 در پاسخ به منتقد روزنامه گاردین در رابطه با ترک نکردن کشورش و فیلم نساختن در کشوری دیگرگفته بود» اگر درختی را از ریشه در آورید و در جای دیگری بکارید این درخت دیگر میوه نخواهد داد بنابراین من در کشور خودم فیلم می سازم».

  آخرین ساخته کیارستمی به زودی در مرحله مونتاژ قرار خواهد گرفت تا برای معرفی به جشنواره کن آماده شود. قرار است «پایان» در سال 2012 به نمایش عمومی درآید.

  در این فیلم رین تاکاناشی ، تاداشی اوکونو و… بازی دارند.از دیگرکارگردانان سرشناس ایرانی اصغر فرهادی است که در سال 2012 در پاریس فیلم تازه خود را شروع خواهد کرد.این فیلم را کمپانی ممنتو تهیه خواهد کرد. با توجه به موفقیت های بزرگی که فرهادی برای «جدائی نادر از سیمین» طی 10 ماه اخیر به دست آورده، انتظارها ازفرهادی بسیار بالا رفته است و در عین حال شانس او برای نامزد شدن جایزه اسکار امریکائی افزایش یافته است .

  طبق آخرین آمار فروش فیلم اصغرفرهادی در فرانسه با فاصله بسیار زیاد از دیگرکشورها موفق تر و با استقبال تماشاگران روبرو بوده. «جدایی نادر از سیمین» تاکنون در مجموع تعداد 922.000 نفر تماشاگر داشته است. که احتمالا به این زودی ها رکوردش شکسته نخواهد شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.