• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » مزون لباس دردانشگاه برای دانشجویان
  کد خبر : 221402

  مزون لباس دردانشگاه برای دانشجویان

  مزون لباس دردانشگاه برای دانشجویانReviewed by Aryan on Dec 18Rating: وقتی فاطمه بلغانی مدیر گروه مطالعات زنان و خانواده دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد طرح پرنیا «به معنی پارچه حریر» با نگاه طراحی برند دانشجویی در دانشگاه‌ها قرار است اجرایی شود و مکان‌هایی برای ارائه بهترین مدهای…

  مزون لباس دردانشگاه برای دانشجویانReviewed by Aryan on Dec 18Rating:
  وقتی فاطمه بلغانی مدیر گروه مطالعات زنان و خانواده دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد طرح پرنیا «به معنی پارچه حریر» با نگاه طراحی برند دانشجویی در دانشگاه‌ها قرار است اجرایی شود و مکان‌هایی برای ارائه بهترین مدهای ایرانی اسلامی با دوخت و کیفیت مناسب توسط خلاق‌ترین اساتید و دانشجویان رشته‌ طراحی و دوخت لباس‌ در دانشگاه‌ها ایجاد شود برخی از متخصصان حوزه مد و لباس با آن مخالفت کردند.

  از جمله مهناز قند فروش طراح مد و لباس در این باره اعلام کرد که حتما باید مطالعات دقیقی بر روی این پروژه انجام شده باشد چون مزون لباس و برگزاری نمایشگاه مد و لباس نیاز به شرایطی دارد که به نظر من در شان محیط دانشگاه نیست.

  در همین حال برخی هم نسبت به شیوه لباس پوشیدن دانشجویان در دانشگاهها اعتراض داشتند.به طوریکه 230نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از اراده وزارت علوم برای حرکت در مسیر اسلامی شدن دانشگاه‌ها تشکر کردند و اعلام کردند که دانشگاهها هم اکنون بیشتر محل نمایش مد و لباس شده است.

  در تازه ترین خبر، علیرضا افشارمعاون اجتماعی وزارت کشور درباره راه اندازی مزون لباس در دانشگاهها می گوید: این مزون به معنای ارائه طرح یکسان سازی لباس دانشجویی نیست بلکه قرار است مد و لباس هایی متناسب با هویت ملی و اسلامی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

  وی اظهار کرد: مقدمات این کار انجام شده و قرار است با همکاری سه وزارتخانه کشور، علوم و فرهنگ برای ترویج مد و لباس با هویت ملی و متناسب با شرایط بومی و اسلامی برگزار شود.

  وی از اعلام زمان برگزاری این مزون خودداری کرد و افزود: قرار است این مزون در هفت دانشگاه بزرگ با مدیریت وزارت علوم و تحقیقات در راستای مهیا کردن مکان برپایی آن برگزار شود.

  معاون اجتماعی وزارت کشور ادامه داد: بن لباس هایی برای این منظور تهیه شده است تا در اختیار دانشجویان قرار گیرد البته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی این مزون نقش حمایتی دارد.

  افشار با بیان اینکه کارگروه مد و لباس این مزون تشکیل شده است، گفت: برای اجرای این مزون طراحان لباس و تولید کنندگان شناسایی شده اند و وزارت کشور به عنوان حامی تمامی برنامه ترویج عفاف و حجاب بر اساس مسئولیتش بخش هایی از برنامه را برعهده گرفته است.

  وی ادامه داد: در این مزون قرار است دانشجویان به شکل های مختلف همچون سفارش لباس بر اساس ژورنال، شناسایی لباس های مورد نیاز در بازار و تهیه آنها با قیمت مناسب و … می توانندالبسه مورد نیاز خود را تهیه کنند.

  افشار در خصوص هدف این مزون در خصوص یکسان سازی لباس دانشجویی، اظهار کرد: این مزون به معنای ارائه طرح یکسان سازی لباس دانشجویی نیست بلکه قرار است مد و لباس هایی متناسب با هویت ملی و اسلامی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.