• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » پخش بیش از هفت هزار خودرو بین شهرداری ها
  کد خبر : 219367

  پخش بیش از هفت هزار خودرو بین شهرداری ها

  پخش بیش از هفت هزار خودرو بین شهرداری هاReviewed by Aryan on Dec 18Rating: به نقل از ایرنا، مصطفی محمد نجار در پیامی به مناسبت روز حمل ونقل عمومی (26 آذر) گفت: این خودروها ( هفت هزار و 180 دستگاه) پس از عقد قرارداد بین وزارت کشور و شرکت های داخلی تولیدکننده این خودروها بین…

  پخش بیش از هفت هزار خودرو بین شهرداری هاReviewed by Aryan on Dec 18Rating:

  به نقل از ایرنا، مصطفی محمد نجار در پیامی به مناسبت روز حمل ونقل عمومی (26 آذر) گفت: این خودروها ( هفت هزار و 180 دستگاه) پس از عقد قرارداد بین وزارت کشور و شرکت های داخلی تولیدکننده این خودروها بین شهرداری ها توزیع شد.

  محمدنجار افزود: از ابتدای دولت نهم و فعالیت دولت دهم در مجموع 15 هزار دستگاه اتوبوس، بیش از 120 هزار دستگاه تاکسی در قالب طرح های نوسازی و توسعه، بیش از هفت هزار دستگاه مینی بوس و بیش از 12 هزار دستگاه ون بین شهرداری ها برای خدمت رسانی به شهروندان توزیع شده است.

  وی تصریح کرد: دولت به منظور گسترش حمل و نقل عمومی و انجام وظایف مصوب و محول خود 5/82 درصد بهای هر دستگاه اتوبوس و 65 درصد بهای هر دستگاه مینی بوس را به صورت یارانه پرداخت کرد.

  وزیر کشور در ادامه در زمینه حمایت از طرح های قطار شهری گفت: در حوزه توسعه قطار شهری نیز دولت در این سال ها بیشترین کمک را به شهرداری های دارای طرح های قطار شهری پرداخت کرد.

  وی افزود: در سال جاری تاکنون چهار هزار و 920 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه خطوط مترو در هفت کلانشهر از سوی دولت به شهرداری های این شهرها پرداخت شده است.

  محمد نجار اظهار داشت: انتظار می رود شوراهای اسلامی و شهرداری های مربوطه نیز نسبت به پرداخت سهم دست کم 50 درصدی تکلیفی قانونی خود به پروژه های مترو در تسریع بهره گیری شهروندان از این سامانه پاک، سریع و ارزان اقدام کنند.

   وی اظهار داشت: با همکاری دولت و مجلس میزان یارانه بلیت حمل ونقل عمومی شهری در سال جاری برای اولین بار با رشد یک و نیم برابری نسبت به سال گذشته به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

  نجار در این زمینه افزود: در مرحله اول بالغ بر 30 درصد آن به میزان یک هزارو 250 میلیارد ریال از طریق سازمان هدفمند سازی یارانه ها پرداخت و مابقی اعتبارات مربوط به یارانه بلیت هم تا پایان سال جاری به مرور بین شهرداری ها توزیع خواهد شد.

   وی همچنین از پیگیری وزارت کشور برای تحقق مصوبات و تکالیف قانونی در این حوزه خبر داد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.