• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » 7 نفر از معترضان مصری توسط نظامیان حاکم کشته شدند
  کد خبر : 214224

  7 نفر از معترضان مصری توسط نظامیان حاکم کشته شدند

  7 نفر از معترضان مصری توسط نظامیان حاکم کشته شدند Reviewed by Aryan on Dec 17Rating: در جريان سرکوب معترضان مصري از سوي حاکمان نظامي اين کشور در قاهره، دست‌کم ۷ نفر کشته و ۲۵۷ نفر نيز مجروح شده‌اند. اين تلفات به دنبال درگيري‌هاي روز جمعه (۱۶ دسامبر، ۲۵ آذر) بين پليس مصر و معترضاني…

  7 نفر از معترضان مصری توسط نظامیان حاکم کشته شدند Reviewed by Aryan on Dec 17Rating:

  در جريان سرکوب معترضان مصري از سوي حاکمان نظامي اين کشور در قاهره، دست‌کم ۷ نفر کشته و ۲۵۷ نفر نيز مجروح شده‌اند.

  اين تلفات به دنبال درگيري‌هاي روز جمعه (۱۶ دسامبر، ۲۵ آذر) بين پليس مصر و معترضاني که خواهان برکناري شوراي نظامي حاکم از قدرت هستند، به جا مانده است.

  به گفته فعالان، اين درگيري در اصل از بعد از ظهر پنج‌شنبه (۱۵ دسامبر، ۲۴ آذر) و پس از آن آغاز شد که پليس مصر يک جوان را به ‌دليل شرکت در تحصن اعتراض‌آميز در خارج از ساختمان کابينه مورد ضرب ‌و جرح قرار داد.

  پس از اين حادثه، صدها نفر از مردم مصر در حمايت از معترضان به خيابان‌ها آمدند.

  در جريان اين درگيري‌ها، معترضان به سوي پليس نظامي، سنگ و بمب‌هاي آتش‌زا پرتاب کردند و نيروهاي پليس نيز با پرتاب سنگ و استفاده از ماشين‌هاي آب‌پاش درصدد متفرق کردن معترضان برآمدند. نيروهاي پليس همچنين شبانه اقدام به آتش زدن چادرهاي معترضان کردند.

  شوراي عالي نيروهاي مسلح از ماه فوريه و در پي سقوط رژيم حسني مبارک ديکتاتور پيشين اين کشور، به طور موقت قدرت را در اختيار گرفته است.

  معترضان مصري اين شورا را به انجام اقداماتي مشابه با دوران ديکتاتوري حسني مبارک متهم مي‌کنند و خواهان انتقال قدرت به دولتي غيرنظامي هستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.