• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » سریعترین دوربین جهان ساخته شد + عکس
  کد خبر : 208833

  سریعترین دوربین جهان ساخته شد + عکس

  سریعترین دوربین جهان ساخته شد + عکسReviewed by Aryan on Dec 15Rating: محققان در MIT دوربینی ساخته اند که می تواند با سرعتی برابر یک تریلیون فریم بر ثانیه از حرکات نوری عکسبرداری کند، این سرعت به اندازه ای بالا است که می توان با کمک آن سفر فوتونهای نوری را از میان بطری آب…

  سریعترین دوربین جهان ساخته شد + عکسReviewed by Aryan on Dec 15Rating:

  محققان در MIT دوربینی ساخته اند که می تواند با سرعتی برابر یک تریلیون فریم بر ثانیه از حرکات نوری عکسبرداری کند، این سرعت به اندازه ای بالا است که می توان با کمک آن سفر فوتونهای نوری را از میان بطری آب یک لیتری مشاهده کرد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محققان می گویند در نظر این دوربین هیچ پدیده ای سریع به شمار نمی آید زیرا می تواند با سرعتی برابر یک تریلیون فریم بر ثانیه تصویربرداری کند. ثبت مستقیم نور در این سرعت غیر ممکن است، از این رو دوربین برای ایجاد هر تصویر میلیونها اسکن انجام می دهد.

  محققان MIT معتقدند این تکنیک می تواند در درک فرایندهای فوق سریع به محققان کمک کند. برای ابداع این تکنیک تصویربرداری، محققان از تجهیزاتی به نام Streak Tube که برای خواندن اطلاعات از پالسهای نوری به کار گفته می شود استفاده کردند. عملکرد این دوربین شباهت زیادی به عملکرد تلویزیونهای آرایه کاتدی قدیمی دارد و می تواند یک خط باریک افقی از موضوع را در هر لحظه اسکن کند.

  محققان با استفاده از نسخه به شدت ارتقا یافته ابزار Strak Tube که در شناسایی فوتونها در جریانهای الکترونی به کار گرفته می شوند، توانستند از یک تک پرتو لیزری در حالی که از میان یک بطری آب عبور می کرد تصویربرداری کنند.

  همچنین برای ایجاد تصویر حرکت – آرام در این آزمایش محققان صدها بار اسکن موضوع را تکرار کردند. تصاویر بدون حرکت و ثابت به ثبت رسیده از این آزمایش توانست ردپای حرکت نور را از میان بطری نمایش دهد.

  بر اساس گزارش پاپ ساینس، این دوربین جدید شاید از پرده شاتر سریعی برخوردار باشد اما مدت زمان طولانی که برای پردازش عکسها نیاز دارد باعث شده دانشمندان آن را آرامترین دوربین سریع جهان بنامند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.