• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » تخم مرغ در پیشگیری از سرطان تاثیرگذار است
  کد خبر : 208806

  تخم مرغ در پیشگیری از سرطان تاثیرگذار است

  تخم مرغ در پیشگیری از سرطان تاثیرگذار استReviewed by Aryan on Dec 15Rating: طبق اظهار نظر محققان تخم مرغ دارای خواص آنتی اکسیدانی است که باعث می شود در پیشگیری از سرطان و بیماریهای قلبی مفید باشد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محققان دانشگاه آلبرتا می گویند: با این که تاکنون معلوم شده تخم مرغ سرشار…

  تخم مرغ در پیشگیری از سرطان تاثیرگذار استReviewed by Aryan on Dec 15Rating:

  طبق اظهار نظر محققان تخم مرغ دارای خواص آنتی اکسیدانی است که باعث می شود در پیشگیری از سرطان و بیماریهای قلبی مفید باشد.
  به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ محققان دانشگاه آلبرتا می گویند: با این که تاکنون معلوم شده تخم مرغ سرشار از پروتئین، لیپید، ویتامین و عناصر معدنی است، اما به تازگی معلوم شده خواص آنتی اکسیدانی دارد و در پیشگیری از سرطان و بیماری قلب موثر است.

  جیانگ پینگ وو به اتفاق همکارانش به بررسی زرده تخم مرغهایی پرداختند که مرغها از گندم یا ذرت تغذیه کرده بودند. آنها متوجه شدند این زرده ها حاوی دو آمینو اسید تریپتوفان و تیروزین هستند که خواص آنتی اکسیدانی بالایی دارند.

  بعد از بررسیهای لازم معلوم شد دو زرده تخم مرغ در حالت خام تقریبا دو برابر سیب خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، اما پس از آب پز یا سرخ کردن این مقدار به نصف و در صورت پخت در مایکروویو به اندکی بالاتر از نصف تقلیل می یابد.

  وو گفت: درست است که این کاهش قابل ملاحظه است، اما باز هم تخم مرغ به اندازه سیب خواص آنتی اکسیدانی خواهد داشت.

  وی که استادیار علوم کشاورزی دانشگاه آلبرتا است در ادامه گفت: البته کشف با اهمیت این دو اسید آمینه می تواند آغازگر تحقیقات بیشتر در این خصوص باشد.

  محققان در تحقیقات قبلی متوجه شده بودند پروتئینهای تخم مرغ به کمک آنزیمی در معده و روده کوچک تجزیه می شوند و پپتیدهایی تولید می­کنند که در کاهش فشار خون موثر است. این در حالی بود که عموما تصور می شد تخم مرغ به دلیل کلسترول زیاد باعث افزایش فشار خون خواهد شد.

  وو گفت: پپتیدها را چنان می توان فرموله کرد که از فشار خون بکاهد یا آن را درمان کند.

  وی افزود: انجام تحقیقات بعدی نشان خواهد داد خواص آنتی اکسیدانی تخم مرغ بیشتر از آن است که قبلا تصور می کردیم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.