• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دانشگاه » دوره های دكتری دانشگاه علمی كاربردی از سال آینده
  کد خبر : 208312

  دوره های دكتری دانشگاه علمی كاربردی از سال آینده

  دوره های دكتری دانشگاه علمی كاربردی از سال آیندهReviewed by Aryan on Dec 15Rating: رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی گفت كه دوره های مهندسی فناوری خبره كه هم تراز دوره های دكتری تخصصی در حوزه فناوری و تكنولوژی است، از سال آینده در این دانشگاه ایجاد خواهد شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ عبدالرسول پورعباس، رییس…

  دوره های دكتری دانشگاه علمی كاربردی از سال آیندهReviewed by Aryan on Dec 15Rating:

  رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی گفت كه دوره های مهندسی فناوری خبره كه هم تراز دوره های دكتری تخصصی در حوزه فناوری و تكنولوژی است، از سال آینده در این دانشگاه ایجاد خواهد شد.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ عبدالرسول پورعباس، رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی درمورد ویژگی دوره های مهندسی فناوری خبره توضیح داد: هدف از ایجاد این رشته ها تولید علم و تكنولوژی نیست، بلكه با راه اندازی آنها بدنبال تسلط حرفه ای در محیط كار، توسعه و اصلاح تكنولوژی و حل مشكلات و بهینه سازی محیط كار هستیم.

  وی افزود: پذیرش دانشجو در دوره های مهندسی فناوری خبره از میان افراد شاغل در محیط كار مرتبط با این رشته ها كه دارای مدرك كارشناسی ارشد نظری یا مهارتی باشند، صورت خواهد گرفت.

  پورعباس به تصویب نظام آموزش مهارتی كشور از سوی دولت در آبان ماه اشاره كرد و گفت: معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری با ارسال دستورالعملی به دانشگاه جامع علمی كاربردی بر برنامه ریزی برای اجرای سیاست های این نظام آموزشی تاكید كرده است و براساس آن، اولویت جذب نیرو در دستگاه های اجرایی بخش های خصوصی، تعاونی و دولتی باید از میان فارغ التحصیلان نظام مهارتی باشد.

  وی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی و كاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های نظری، افزایش مجوز رشته های جدید مهارتی با تكیه بر نتایج طرح آمایش سرزمین آموزش عالی را از دیگر تاكیدات مورد توجه در این دستورالعمل عنوان كرد.

  رییس دانشگاه جامع علمی كاربردی همچنین یادآور شد: معاون توسعه مدیریت رییس جمهور، از دانشگاه جامع علمی كاربردی خواسته تا هرچه سریعتر به رسمیت شناختن استادكاران عملی و تجربی را دنبال كرده و دستورالعمل بكارگیری آنها را تدوین كند كه به این ترتیب، تعداد استادكاران تجربی فعال در آموزش های علمی كاربردی بیش از پیش افزایش خواهد یافت و از آنها استفاده بیشتری خواهد شد.

  ** نظام صلاحیت حرفه ای كشور در مرحله تصویب است

  وی درمورد فعالیت های انجام گرفته برای تدوین نظام صلاحیت حرفه ای كشور نیز گفت: این نظام برای نخستین بار در كشور طراحی شده و در مرحله تصویب است كه پس از مصوب شدن، به عنوان مكمل نظام آموزش مهارتی كشور به اجرا درخواهد آمد.

  پورعباس ادامه داد: نظام صلاحیت حرفه ای برای رصد كردن صلاحیت افراد طی 30 سال خدمت آنان در بازار كار آزاد، دولتی یا تعاونی و در حوزه های مختلف صنعتی، خدماتی، كشاورزی، فرهنگی و هنری برنامه ریزی شده است.

  به گفته وی، برمبنای نظام صلاحیت حرفه ای، ادامه فعالیت شاغلان در سازمان ها و بخش های مختلف درصورتی امكانپذیر خواهد بود كه تجربه لازم را كسب كرده و آموزش های مربوطه را فرا گرفته و سپس مدارك و گواهینامه احراز صلاحیت را دریافت كرده باشند./

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • س

   با سلام .از اخبار شما بسیار ممنونم.من یکی از مدرسان علمی کاربردی هستم که دارای کارت هم هستم.اگر ما هم بخواهیم دکتری علمی کاربردی شرکت کنیم با توجه به اینکه فقط در دانشگاه علمی کاربردی درس می دهیم چه کنیم ؟

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.