• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار » ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به حوزه IT و مخابرات
  کد خبر : 208001

  ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به حوزه IT و مخابرات

  ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به حوزه IT و مخابراتReviewed by Farnaz on Dec 15Rating: ابوالقاسم مظفری شمس در مورد فعالیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیای سپاه در حوزه‌های مختلف گفت: اخیرا به حوزه IT و مخابرات ورود پیدا کرده‌ایم و این بخش برای ما بسیار مهم است و معتقدیم که برای آینده کشور بسیار مهم و مفید…

  ورود قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء به حوزه IT و مخابراتReviewed by Farnaz on Dec 15Rating:

  ابوالقاسم مظفری شمس در مورد فعالیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیای سپاه در حوزه‌های مختلف گفت: اخیرا به حوزه IT و مخابرات ورود پیدا کرده‌ایم و این بخش برای ما بسیار مهم است و معتقدیم که برای آینده کشور بسیار مهم و مفید خواهد بود.

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با بیان اینکه “تحریم، مقوله جدیدی برای ما نیست”، یادآور شد: سیاست‌های آمریکا و کشورهای استکباری از دهه ۱۹۵۰ به بعد این بوده است که برای تحمیل خواسته‌های خود از حربه تحریم استفاده کنند و در مورد کشور ما نیز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از این حربه استفاده کرده‌اند. در چند ماه گذشته تحریم‌ها به اوج خود رسیده است و نمی‌توان گفت که این تحریم‌ها کاملا بی‌اثر بوده است؛ چراکه با تشدید تحریم‌ها باید تلاش بیشتری داشته باشیم و راهکارهایی به جز راهکارهای معمول خود اتخاذ کنیم. البته تحریم‌ها به گفته کارشناسان خود آنها مسئله‌ای نبوده است که برای ایران شکننده باشد و می‌بینیم که حتی در برخی مواقع موجب رشد ما شده است و خوشبختانه تا کنون نگذاشته‌ایم تحریم‌ها کارهای ما را متوقف کند.

  مظفری در ادامه به قرار داشتن در سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیای سپاه اشاره کرد و گفت: ورود سپاه به عرصه سازندگی بر اساس اصل ۱۴۷ قانون اساسی است که مطابق این اصل به نیروهای مسلح اجازه داده شده که در زمان صلح، امکانات خود را برای آبادانی کشور به کار گیرند و به کمک دولت بیایند. این موضوع برای سپاه اهمیت ویژه‌ای داشت؛ زیرا پس از جنگ، سپاه از امکانات وسیعی برخوردار بود و همچنین، خیل عظیمی از نیروهای پاسدار و بسیجی را در اختیار داشت که حفظ و نگهداری آنها در پادگان‌ها مقدور نبود و باید برای آنها کاری انجام می‌شد. تاسیس این قرارگاه در ابتدا از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد و توانست تا حدی به این نیاز پاسخ دهد.

  مظفری همچنین درباره تعامل قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با بخش خصوصی کشور گفت: کشور برای ساخت و انجام پروژه‌هایی که عمدتا بزرگ و زیرساختی هستند عقب‌ماندگی‌های زیادی دارد و درعین حال ظرفیت‌های کشور قابل توجه است. حضور قرارگاه خاتم تا حدی استفاده از منابع کشور را امکان‌پذیر می‌کند ولی ما هیچ وقت به تنهایی پاسخگوی نیاز کشور نیستیم. این قرارگاه از ابتدا به عنوان یک پیمانکار عمومی توان خود را صرف سازندگی کشور کرده است و ما به دنبال توانمند کردن خود نیستیم بلکه می‌خواهیم نظام را کارآمد کنیم. در نتیجه استفاده از بخش خصوصی و پیمانکاران خصوصی در اولویت برنامه‌های ماست. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا اضافه کرد: بیش از ۶۰ یا ۷۰ درصد پروژه‌های ما توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و بخش خصوصی نیز از این نوع عملکرد قرارگاه ناراضی نیست. تلقی بخش خصوصی این است که رقابت قرارگاه خاتم با پیمانکاران خارجی است و ما محدودیتی برای پیمانکاران بخش خصوصی در داخل کشور ایجاد نمی‌کنیم و اعلام می‌کنیم که اگر احساس کنیم مشکلی برای بخش خصوصی به وجود آمده است، آماده‌ایم آن را رفع کنیم. در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار نفر همکار در بخش خصوصی داریم که در انجام پروژه‌ها با ما همکاری دارند.
  مظفری در ادامه از تدوین سند راهبردی سازندگی قرارگاه خاتم و تایید آن از سوی مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: ما یک استراتژی تعیین کرده‌ایم تا در حیطه کاری خودمان بتوانیم سند چشم‌انداز ۲۰ ساله را محقق کنیم. بر این اساس سند راهبردی سازندگی قرارگاه به تایید مقام معظم رهبری رسیده و در آن حد و حدود فعالیت‌های قرارگاه مشخص شده است. این‌طور نیست که ما در هر حوزه‌ای که بخواهیم، می‌توانیم ورود پیدا کنیم، بلکه فعالیت‌های ما در چارچوب سند راهبردی سازندگی قرارگاه خواهد بود. ما در تلاش هستیم که برنامه‌های آینده خود را بر اساس منابع مالی در دسترس تنظیم کنیم و از سهم خود در بودجه عمرانی کشور که کمتر از ۵ درصد است فراتر نرویم تا مشکلی برای بخش خصوصی به وجود نیاید.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.