• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » تاریخ جهان » آغاز جنگ كريمه
  کد خبر : 2077

  آغاز جنگ كريمه

  آغاز جنگ كريمهReviewed by Aryan on Mar 27Rating: 157سال پيش در روز 27 مارس سال 1854 ميلادي فرانسه و بريتانيا به امپراتوري روسيه اعلان جنگ دادند و جنگ خونين كريمه آغاز شد. نيكلاي اول تزار روسيه بدون توجه به سياست هاي بريتانيا و فرانسه نسبت به امپراتوري عثماني كه به «مرد بيمار اروپا» شهرت يافته…

  آغاز جنگ كريمهReviewed by Aryan on Mar 27Rating:
  157سال پيش در روز 27 مارس سال 1854 ميلادي فرانسه و بريتانيا به امپراتوري روسيه اعلان جنگ دادند و جنگ خونين كريمه آغاز شد.

  نيكلاي اول تزار روسيه بدون توجه به سياست هاي بريتانيا و فرانسه نسبت به امپراتوري عثماني كه به «مرد بيمار اروپا» شهرت يافته بود به ناوگان خود دستور داد تا ناوگان دريايي عثماني را در درياي سياه نابود كند ،آنگاه او ايالت هاي رومانيايي امپراتوري عثماني را تصرف كرد.

  ناپلئون سوم امپراتور فرانسه و دولت ملكه ويكتوريا بريتانيا با سلطان عثماني همدردي كرده و براي نخستين بار از گذشته هاي بسيار دور در يك جنگ عليه كشور ثالث با يكديگر متحد شدند و ناوگان دريايي خود را براي كمك به سلطان عثماني به درياي سياه اعزام كردند.

  ناوگان دريايي فرانسه و بريتانيا ابتدا در سواحل رودخانه آلما بر قواي روسيه پيروز شده و سپس شهر سباستوپول كه يك قلعه مستحكم نظامي بود را در روز 26 سپتامبر سال 1854 ميلادي در شبه جزيره كريمه محاصره كردند.

  جنگ كريمه به دليل به كارگيري سلاح هاي جديد و فنون جنگي نوين نخستين جنگ مدرن قرن نوزدهم محسوب مي شد.

  اين جنگ كه بيش از 2 سال به طول انجاميد با شكست خفت بار امپراتوري روسيه خاتمه يافت و روسيه ناگزير گرديد از ادعاهاي ارضي خود بر امپراتوري عثماني دست بردارد.

  به اين ترتيب در روز 27 مارس سال 1854 ميلادي و در پي حمله امپراتوري روسيه به سرزمين هاي عثماني ، فرانسه و انگلستان به روسيه اعلان جنگ دادند و جنگ كريمه آغاز شد.

  جنگ كريمه به دليل به كارگيري سلاح هاي جديد و فنون جنگي نوين نخستين جنگ مدرن قرن نوزدهم محسوب مي شد و موجب كشتار فراواني گرديد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.