• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار پزشکی , دانستنیهای پزشکی , روانشناسی » اسپری برای درمان کمرویی
  کد خبر : 207445

  اسپری برای درمان کمرویی

  اسپری برای درمان کمروییReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating: اسپری هورمون اوکسی‌توسین ممکن است به افراد دچار کمرویی کمک کند تا در موقعیت‌های اجتماعی بهتر عمل کنند. برخی از افراد در برخوردهای اجتماعی مانند مهمانی‌ها یا مصاحبه‌های شغلی دچار استرس زیادی می‌شوند، اکنون پژوهشگران می‌گویند تجویز هورمون اوکسی‌توسین با اسپری بینی ممکن است به افرادی…

  اسپری برای درمان کمروییReviewed by Aryan♥ on Dec 15Rating:

  اسپری هورمون اوکسی‌توسین ممکن است به افراد دچار کمرویی کمک کند تا در موقعیت‌های اجتماعی بهتر عمل کنند.

  برخی از افراد در برخوردهای اجتماعی مانند مهمانی‌ها یا مصاحبه‌های شغلی دچار استرس زیادی می‌شوند، اکنون پژوهشگران می‌گویند تجویز هورمون اوکسی‌توسین با اسپری بینی ممکن است به افرادی که در موقعیت‌های اجتماعی دچار کمرویی هستند، به عبارت دیگر دچار اضطراب اجتماعی هستند، آرامش ببخشد و استرس آنها را کاهش دهد.

  به گزارش سایک‌ سنترال پژوهشگران می‌گویند اوکسی‌توسین – هورمون عشق و دلبستگی- می‌تواند بر نحوه نگرش افراد نسبت به خودشان اثر بگذارد و باعث شود آنها اجتماعی‌تر شوند.

  به گفته آنها اوکسی‌توسین باعث می‌شود فرد برونگراتر شود، با ایده‌های جدید را بهتر بپذیرد و اعتماد بیشتری از خود نشان دهد.

  در این بررسی 100 مرد و زن در سنین 18 تا 35 اوکسی‌توسین با اسپری بینی استنشاق کردند و 90 دقیقه به پرسشنامه‌ای را پر کردند تا خصوصیات روانی‌شان مورد ارزیابی قرار گیرد.

  نتایج نشان‌دهنده آن بود که افرادی که اوکسی‌توسین استنشاقی را مصرف کرده‌اند نسبت به افرادی که دارونما مصرف کرده بودند،

  میزان بالاتری از برونگرایی و گشودگی به تجربیات جدید را از خود را نشان می‌دهند. به گفته این پژوهشگران اوکسی‌توسین به خصوص صفات شخصیتی مانند اعتماد، نوعدوستی، گشودگی و اجتماعی‌بودن را تقویت کرده بود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.