• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل , مطالب برگزیده سایت » مأموریت هواپیمای آمریکایی در آسمان ایران لو رفت
  کد خبر : 206616

  مأموریت هواپیمای آمریکایی در آسمان ایران لو رفت

  مأموریت هواپیمای آمریکایی در آسمان ایران لو رفتReviewed by Aryan on Dec 15Rating: نشریه «فارین پالسی»، پس از گذشت نزدیک یک هفته از تصرف هواپیمای آمریکایی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ایران مأموریت این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را فاش کرد. به گزارش «تابناک» و بر پایه گزارش این نشریه، مأموریت هواپیمای بدون سرنشین آمریکا…

  مأموریت هواپیمای آمریکایی در آسمان ایران لو رفتReviewed by Aryan on Dec 15Rating:

  نشریه «فارین پالسی»، پس از گذشت نزدیک یک هفته از تصرف هواپیمای آمریکایی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ایران مأموریت این هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را فاش کرد.

  به گزارش «تابناک» و بر پایه گزارش این نشریه، مأموریت هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز آسمان ایران، شامل شناسایی چهار حوزه مهم از فعالیت‌های نظامی و دفاعی ایران بوده است.

  بنا بر این گزارش، نخستین مأموریت این هواپیما، شناسایی موقعیت و فعالیت‌های همه سایت‌های هسته‌ای شناخته شده و یا مشکوک هسته‌ای ایران بوده است. 

  در همین راستا، در این هواپیما از سنسورهایی بهره گرفته شده که آثار فعالیت‌های هسته‌ای را از راه دور نشان می‌داده است.

  بر پایه این گزارش، دومین مأموریت این هواپیمای ساقط شده، شناسایی موقعیت و فعالیت‌های مجتمع‌های ساخت موشک‌های بالستیک ایران و بررسی میزان برد و کارایی آنان بوده است.

  سومین مأموریت هواپیمای جاسوسی آمریکا، شناسایی اردوگاه‌ها و مکان‌هایی است که در آنجا گروه‌های و افراد سازمان‌های مقاومت در خاک ایران است.

  «فارین پالسی» همچنین می‌افزاید: چهارمین مأموریت این هواپیمای بدون سرنشین، شناسایی ویژگی‌های سیستم‌های دفاع هوایی ایران است. در این چهارچوب قدر انتقال و پوشش هوایی سیستم‌های راداری و موشک‌های زمین به هوای ایران نیز باید بررسی می‌شده است.

  این نشریه آمریکایی همچنین آورده است که فارغ از شکست مأموریت‌های چهارگانه این هواپیما، اکنون دغدغه آمریکا فروش اطلاعات ساخت و عمکرد این هواپیما از سوی ایران به رقبای آمریکاست؛ رخدادی که پیشتر هم در کشورهای دیگر دنیا روی داده است؛ مثلا کشوری چون چین در سال 1998 با دستیابی به یک نوع موشک آمریکایی در خاک افغانستان  به طراحی این مدل از موشک‌ها دست یافت؛ موضوعی که هم‌اکنون هم به شدت ذهن مقامات آمریکایی را به خود مشغول کرده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.