• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » خودزنی یک متجاوز به عنف، قبل از اعدام
  کد خبر : 206579

  خودزنی یک متجاوز به عنف، قبل از اعدام

  خودزنی یک متجاوز به عنف، قبل از اعدامReviewed by Aryan on Dec 15Rating: «کیانوش.ش» متجاوز به عنفی که صبح‌گاه یک‌شنبه20 آذرماه90 در شهرکرد به دارمجازات آویخته شد، دقایقی قبل از اعدام با لبه تیز دستبند که توسط ماموران برای اجرای حکم بازشده بود اقدام به خودزنی کرد و علی‌رغم چنین اقدامی از سوی محکوم، حکم…

  خودزنی یک متجاوز به عنف، قبل از اعدامReviewed by Aryan on Dec 15Rating:

  «کیانوش.ش» متجاوز به عنفی که صبح‌گاه یک‌شنبه20 آذرماه90 در شهرکرد به دارمجازات آویخته شد، دقایقی قبل از اعدام با لبه تیز دستبند که توسط ماموران برای اجرای حکم بازشده بود اقدام به خودزنی کرد و علی‌رغم چنین اقدامی از سوی محکوم، حکم اعدام با طناب دار اجرا شد. درپی وقوع این اتفاق این شائبه در بین مردم حاضر در صحنه اجرای حکم و برخی از کارشناسان حقوقی مطرح شد که این نوع از مرگ نمی‌تواند نفس اجرای حکم قضایی تلقی شود و ممکن است اشکالات شرعی یا قانونی بر چگونگی اجرای آن وارد باشد.

  به گزارش ایسنا، هرچند مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری پس از پایان مراسم اعدام علت اصلی مرگ «کیانوش.ش» را فشار بر عناصر حیاتی گردن بر اثر دارآویختگی اعلام کرد اما او معتقد است که ظاهرا این کار برای فرار محکوم از اعدام انجام شده است.

  دکتر منصور فیروزبخت در‌گفت و گو با ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه حکم اعدام حتی با اقدام خودزنی اجرا می‌شود، تصریح کرد: برخی از افراد با اقدام به خود زنی تصور می‌کنند اعدام نمی‌شوند این در حالی است که فرد متهم اگر نیز اقدام به خود زنی کند و هوشیاری خود را از دست دهد بعد از درمان حکم اعدام اجرا خواهد شد.

  وی آمار خود زنی به هنگام اعدام را بسیار کم دانست و تصریح کرد: این اقدام برای جریحه دار کردن احساسات مردم است بنابراین به دلیل مهم بودن اعدام در ملاء عام همه جوانب از طریق پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و ماموران باید صورت گیرد.

  مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری با اشاره به خود زنی «کیانوش.ش» با بیان اینکه احتمال آموزش این فرد برای خود زنی زیاد است، اظهارکرد: خونریزی ناشی از خود زنی به اندازه‌ای نبوده است که فرد اعدامی هوشیاری خود را از دست بدهد، به طوری که فرد با هوشیاری کامل به دار مجازات آویخته شد.

  فیروزبخت خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی یکی از ارگان‌هایی است که از شب قبل از اعدام تا بعداز اعدام باید در صحنه حضور داشته باشد به طوری که با انجام معاینه جسمانی کامل از عدم ضرب و جرح و بیماری در فرد اعدامی اطمینان حاصل شود.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.