• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت » قدکوتاه ترین انسان های جهان + عکس
  کد خبر : 20643

  قدکوتاه ترین انسان های جهان + عکس

  قدکوتاه ترین انسان های جهان + عکسReviewed by Aryan on Oct 20Rating: ( اختصاصی ایران ویج ) 1- Ajay Kumar (کوتاه ترین بازیگر جهان) ستاره فیلم های کمدی هند Ajay Kumar یکی از قد کوتاه ترین هنرمندان و بازیگران در دنیاست. کومار با داشتن 2 فیت و 6 اینچ بلندی توانسته اسم خود را  در…

  قدکوتاه ترین انسان های جهان + عکسReviewed by Aryan on Oct 20Rating:

  ( اختصاصی ایران ویج )

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  1- Ajay Kumar (کوتاه ترین بازیگر جهان)

  ستاره فیلم های کمدی هند Ajay Kumar یکی از قد کوتاه ترین هنرمندان و بازیگران در دنیاست. کومار با داشتن 2 فیت و 6 اینچ بلندی توانسته اسم خود را  در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. او طی 13 سال در 50 فیلم ایفای نقش کرده است. اسم هنری او Unda Pakru است و در خانه او را Kerala صدا می زنند. او در سینمای هند بسیار مشهور است. کومار زن ندارد اما افراد خانواده اش به دنبال زنی هستند که  لیاقت او را داشته باشد و  بتواند برای دختران او مادر خوبی باشد. او در سال 2005 با Gayatri که بلندی قدش 5 فیت و 1 اینچ بود ازدواج کرد. Gayatri دو برابر همسرش است و نسبت به او بسیار بلندتر است.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  2- Chen Guilan & Li Tangyong (کوتاه ترین زوج در دنیا با بلندی 2 فیت و 4 اینچ و 3 فیت و 7 اینچ)

  زوج چینی که به تازگی ازدواج کرده اند امیدوارند تا بتوانند اسم خود را در کتاب ثبت رکوردهای گینس به عنوان قد کوتاه ترین زوج ثبت کنند. Chen Guilan که اهل شهر Chen است و قدش 2 فیت و 4 اینچ می باشد با Li Tangyong که قدش 3 فیت و 7 اینچ است در سال 2007 ازدواج کرده است.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  3- Edward Nini Hernandez( دومین قد کوتاه در دنیا)- 2 فیت و 3.5 اینچ

  اسم Edward Nini Hernandez در 4 سپتامبر 2010 در کتاب ثبت رکوردها به عنوان کوتاه قد ترین نوجوان روی زمین ثبت شد. قد Edward Nini Hernandez 24 ساله 2 فیت و 3.5 اینچ و وزنش 10 کیلوگرم است. Hernandez در Bogota کلمبیا زندگی می کند. هنوز کسی علت رشد نکردن این مرد را کشف نکرده. در 14 اکتبر 2010 وقتی هرناندز به سن 18 سالگی رسید دیگر یک نوجوان نبود به همین علت Khagendra Thapa Magar از کشور نپال قد کوتاه ترین نوجوان شناخته شد.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  4-  Khagendra Thapa Magar

  Khagendra Thapa Magar متولد 14 اکتبر سال 1992 و پسر Rup Bahadur و Dhana Maya Thapa Magar است. وی با داشتن قد 0.67 متر (2 فیت و 2 اینچ ) کوچک ترین انسان روی کره زمین است. Magar یکی از اولین کوتوله هاست. او در 12 ژوئن سال 2011 توانست لقب کوتاه ترین انسان روی کره زمین را به خود اختصاص دهد.  Magar اهل کشور فیلیپین است.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  5- Jyoti Amge (کوتاه ترین دختر جهان)- 1 فیت و 11 اینچ

  Jyoti Amge 15 ساله با قد 1 فیت و 11 اینچی (58 سانتی متر)  و وزن 11 lbs کوتاه قدترین دختر روی زمین است. پزشکان می گویند که  او بیشر از این رشد نمی کند و تا آخر عمرش قدش همین قدر می ماند. او به جای اینکه از این مسئله ناراحت باشد، اتفاقاً بسیار خوشحال است و به خود افتخار می کند که  کوتاه قد ترین دختر است. او از اینکه همه به او توجه می کنند و او را با دست به هم  نشان می دهند بسیار خوشحال است. مردم به دیدن او می روند و بعضی ها او را مثل خدا می پرستند.  Jyoti امیدوار است که یک روز هنرپیشه سینمای هند بشود و بتواند به بالی وود راه پیدا کند.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  6- Junrey Balawing (هم اکنون کوتاه ترین انسان است)- 23.5 اینچ

  مرد کوتوله فیلیپینی که قدش کمتر از 2 فیت است در سن 18 سالگی هدیه خود را از گینس گرفت و اسمش در کتاب گینس ثبت شد.  Junrey Balawing پسر آقای Smith است و در دهکده Sindangan که در جنوبی ترین منطقه فیلیپین است زندگی می کند. قدش فقط 23.5 اینچ است. والدین Junrey Balawing می گویند که  بعد از دو ماهگی او دیگر رشد نکرد. در مراسم جشنی که از طرف گینس در دهکده او برگزار شد او را به عنوان قد کوتاه ترین انسان بالغ روی کره زمین معرفی کردند.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  7- Stacey Herald ( کوتاه ترین مادر دنیا)- 2 فیت و 4 اینچ

  کوتاه ترین مادر نیا هم اکنون انتظار تولد سومین فرزند خود را می کشد. البته پزشکان به او اخطار داده اند که حاملگی برای  سومین بار  می تواند برای او و فرزندش بسیار خطرناک باشد. قد Stacey Herald فقط 2 فیت و 4 اینچ است. این زن 35 ساله اهل Dry Ridge، Kentucky آمریکاست. او از بیماری اوستئوجنیسس رنج می برد. این بیماری باعث می شود که استخوان ها بسیار ترد و شکننده شوند. به همین دلیل استخوان ها از یک اندازه ای بیشتر نمی توانند رشد کنند. Stacey Herald برای انجام کارهای روزانه اش از ویلچر استفاده می کند. قد همسرش 5 فیت و 9 اینچ است. او هم مثل Stacey  مشتاقانه منتظر تولد سومین فرزندشان هستند که قرار است 4 هفته دیگر متولد شود. در حال حاضر او از عرض رشد می کند و بسیار پهن شده است. Stacey برای انجام کارهایش از همسرش کمک می گیرد. او می داند که زایمانش راحت نیست و بسیار خطرنک است. علیرغم صحبت پزشکان مبنی بر خطرناک بودن حاملگی برای Stacey، این پدر و مادر خواهان فرزندان بیشتری هستند. این زوج در سال 2000 در سوپر مارکتی که با هم کار می کردند آشنا شدند و با هم  ازدواج کردند.

  8- Aditya “Romeo” Dev (کوتاه قد ترین بدنساز در دنیا)- 2 فیت و 9 اینچ

  قد این بدنساز حرفه ای فقط 2 فیت و 9 اینچ است. او در کشور هند بسیار مشهور است. او با آنکه بسیار کوتاه قد است اما می تواند دمبل هایی که وزنشان 1.5 کیلوگرم است را بلند کند. هر روز، بسیاری از مردم برای دیدن ورزش کردن کوتاه ترین ورزشکار دنیا به سالن بدنسازی می روند. علیرغم بقیه کوتوله ها که سر بزرگ و بدن کوچکی دارند، بدن Aditya “Romeo” Dev بسیار متناسب است.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  9- Shannon Bobbitt( کوتاه قد ترین بسکتبالیست حرفه ای در دنیا)- 5 فیت و 2 اینچ

  Shannonدر مقایسه با افراد دیگری که در بالا خواندید  ممکن که مثل یک غول باشد. اما در دنیای بسکتبال حتی یک اینچ هم مهم است. او یک بسکتبالیست حرفه ای قد کوتاه است. او یکی از هشت فرزند Bobbitt است که در Bronx آمریکا زندگی می کنند. علاوه بر اینکه او در دنیای بسکتبال یک ستاره محسوب می شود، در دانشگاه تنسا هم جایزه های مختلفی را برنده شده است. او تصمیم گرفت که وارد WNBA شود و بازی حرفه ای را برای تیم لوس آنجلس شروع کند.

  www.iranvij-group.com | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  10- Gul Mohammad (کوتاه تریت انسانی که تا به حال دیده شده)- 1 فیت و 19 اینچ

  Gul Mohammad که در 15 فوریه 1957 به دنیا آمد و در 1 اکتبر 1997 از دنیا رفت اهل دهلی نو از کشور هند بود. بر طبق اسناد و مدارکی که در کتاب ثبت رکوردهای گینس وجود دارد، این شخص کوتاه قد ترین انسانی است که تا به حال وجود داشته. در 19 ژولای 1990، وی توسط بیمارستان Ram Manohar Lohia که در دهلی نو قرار دارد مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت. پزشکان قد و وزن او را اندازه گرفتند. قدش 1 فیت و 10.4 اینچ (57 سانتی متر) و وزنش37.5 lbs (17 کیلوگرم) است. او در 1 اکتبر 1997 بدلیل مشکلات تنفسی از دنیا رفت. او چون خیلی سیگار می کشید در طول زندگیش از بیماری حاد ریوی و آسم رنج بسیار می برد.

  مترجم : مریم تقی زاده 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.