• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » ضرورت افزایش بودجه وزارت امورخارجه برای تقویت دیپلماسی اقتصادی
  کد خبر : 2063271

  ضرورت افزایش بودجه وزارت امورخارجه برای تقویت دیپلماسی اقتصادی

  ضرورت افزایش بودجه وزارت امورخارجه برای تقویت دیپلماسی اقتصادیReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگارسیاسی ایرنا، لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور روزگذشته (یکشنبه) ازسوی حسن روحانی رییس جمهوری به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. دولت قصد دارد با ارائه این لایحه موفقیت…

  ضرورت افزایش بودجه وزارت امورخارجه برای تقویت دیپلماسی اقتصادیReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگارسیاسی ایرنا، لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور روزگذشته (یکشنبه) ازسوی حسن روحانی رییس جمهوری به عنوان نخستین لایحه بودجه دولت دوازدهم تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
  دولت قصد دارد با ارائه این لایحه موفقیت های اقتصادی خود را در سال آینده نیز ادامه دهد و از همین رو، رویکرد اصلی لایحه را «رشد اقتصادی فراگیر، ‌اشتغالزا و ضد فقر» تعیین کرده است.
  این رویکرد در وزارت امورخارجه بعنوان بخشی از بدنه دولت دوازدهم مورد توجه قرار گرفت و این وزارتخانه ایجاد تغییرات در ساختار تشکیلاتی خود را مدنظر قرار داد و تلاش کرد با ایجاد معاونت اقتصادی دولت را در رسیدن به اهداف ذکر شده یاری کند.
  نمایندگان مجلس شورای اسلامی همزمان با ارائه لایحه بودجه سال ۹۷ به مجلس، از ایجاد معاونت اقتصاد در وزارت امور خارجه استقبال کرده و افزایش بودجه این وزارتخانه را با حساسیت دنبال کردند.

  ** ضرورت افزایش بودجه برای تقویت دیپلماسی اقتصادی
  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی خواستار تقویت دیپلماسی اقتصادی در وزارت امورخارجه شد و تاکید کرد: بودجه این وزارتخانه باید افزایش و منابع مالی مورد نیاز آن تخصیص یابد تا ضمن تقویت دیپلماسی اقتصادی بتوان به بازسازی سفارتخانه‌ها هم پرداخت.
  محمد ابراهیم رضایی افزایش بودجه وزارت امورخارجه در لایحه پیشنهادی دولت برای سال ۹۷ یادآوری و تصریح کرد: متاسفانه وزارت امورخارجه در سال‌های گذشته مورد کم‌توجهی قرار گرفته بود، بنابراین برخلاف منافع و مصالح ملی ضعیف شده است.
  نماینده مردم خمین درمجلس شورای اسلامی به وضعیت سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف اشاره کرد و گفت: سفارتخانه‌های ایران نیز در بسیاری از کشورها در متناسب با شان نظام جمهوری اسلامی نیست، از این رو با تزریق بودجه باید بازسازی شده تا بتواند ارتباطات را تقویت و مستحکم کند.
  عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سفارتخانه‌ها علاوه بر بازسازی به تقویت نیروی انسانی نیز نیاز دارد تا در کنار تجهیز امکانات بتوانند اهداف وزارت امور خارجه در حوزه دیپلماسی بین‌المللی را جامه عمل بپوشانند.

  ** تاکید بر احیای معاونت اقتصادی و توسعه سفارتخانه ها در وزارت خارجه
  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز درگفت وگویی تاکید کرد: توسعه سفارتخانه‌ها و احیای معاونت اقتصادی به افزایش اعتبارات مالی نیازمند است که باید در بودجه سال آتی در نظر گرفته شود.
  مسعود گودرزی به وضعیت سفارتخانه‌ها اشاره کرد و گفت: فضای کنونی جمهوری اسلامی در حوزه بین‌الملل مطلوب است زیرا با دیپلماسی موفق توانسته ارتباطاتی با کشورهای خارجی برقرار کند اما افزایش ارتباط و بهره‌مندی از مزایای این ارتباطات به نیروهای مجرب و به کارگیری تجهیزات مدرن نیاز دارد تا از این امکانات برای نزدیک‌سازی منافع اقتصادی بهره‌مند شویم. بنابراین وزارت امور خارجه به منابع مالی مکفی نیازمند است.
  نماینده مردم ممسنی و رستم‌ در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: وزارت امور خارجه برای رسیدن به موفقیت و هدف همچنین به دنبال احیا معاونت اقتصادی در زیرمجموعه خود است که تحقق ماموریت‌ها و دستورالعمل‌های آن به منابع مالی کافی نیاز دارد.
  سیام**۹۳۱۴*۱۷۲۴*
  خبرنگار: داود توسلی* انتشار: حسین فتح الهی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.