• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » بلوم جلبکی سبز تا وجود هوای سرد در استان باقی می‌ماند
  کد خبر : 2062818

  بلوم جلبکی سبز تا وجود هوای سرد در استان باقی می‌ماند

  بلوم جلبکی سبز تا وجود هوای سرد در استان باقی می‌ماندReviewed by on Dec 10Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس، محمدصدیق مرتضوی گفت: این پدیده در بررسی‌های میدانی، دو روز گذشته در آب‌های بندرلنگه، جزیره قشم و جزیره هرمز دیده‌شده است. مرتضوی افزود: این…

  بلوم جلبکی سبز تا وجود هوای سرد در استان باقی می‌ماندReviewed by on Dec 10Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس، محمدصدیق مرتضوی گفت: این پدیده در بررسی‌های میدانی، دو روز گذشته در آب‌های بندرلنگه، جزیره قشم و جزیره هرمز دیده‌شده است.

  مرتضوی افزود: این شکوفایی و بلوم جلبکی از نوع نوکتی لوکا از گونه دینوفلاژله‌ها است که رنگ بخشی از دریا را سبز کرده است.

  وی بابیان اینکه این پدیده هرسال در فصل سرد شکوفا می‌شود، اظهار کرد: نوکتی لوکا بومی منطقه و سرما دوست است که هم می‌تواند خود مولد غذا باشد و هم سایر ریز جلبک‌ها را تغذیه کند.

  رئیس پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان افزود: در سال گذشته نیز این شکوفایی جلبکی سبز در آب‌های استان مشاهده شد و هیچ‌گونه خسارت و مرگ‌ومیر آبزیان به همراه نداشته است.

  مرتضوی با اشاره به اینکه این شکوفایی کوتاه‌مدت و موقتی است، خاطرنشان کرد: برای احتیاط کارگاه‌های تکثیر و پرورش آبزیان، صنایع مستقر در نوار ساحلی و آب‌شیرین‌کن‌ها اقدام‌های لازم برای پیشگیری از خسارت انجام دهند.

  رئیس اداره پایش محیط‌زیست هرمزگان اضافه کرد: این شکوفایی پلانکتونی سمی نیست و هیچ خطر زیست‌محیطی ندارد.

  علیرضا محوری افزود: این بلوم به رنگ سبز هرسال با سرد شدن هوا و پس از طوفان و گرد و خاک در آب‌های شمال خلیج‌فارس و دریای عمان شکوفا می‌شود. بلوم جلبکی سبز تا وجود هوای سرد در استان باقی می‌ماند، اما به‌مرور تراکم آن‌ها کمتر می‌شود.

  رئیس اداره پایش محیط‌زیست هرمزگان در پایان گفت: شکوفایی جلبکی‌ای به کشند تبدیل می‌شود که پایدار باشد و تراکم آن بیشتر شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.