• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سفیر فلسطین در عراق: اقدام ترامپ تشویق اشغالگری و اشغالگران است
  کد خبر : 2062341

  سفیر فلسطین در عراق: اقدام ترامپ تشویق اشغالگری و اشغالگران است

  سفیر فلسطین در عراق: اقدام ترامپ تشویق اشغالگری و اشغالگران استReviewed by on Dec 8Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سفیر فلسطین روز جمعه در یک گفت و گوی تلویزیونی، دولت های عربی را به دوری از نزاع با یکدیگر و متوجه کردن کانون توجه خود به جنایات رژیم صهیونیستی دعوت کرد.وی…

  سفیر فلسطین در عراق: اقدام ترامپ تشویق اشغالگری و اشغالگران استReviewed by on Dec 8Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سفیر فلسطین روز جمعه در یک گفت و گوی تلویزیونی، دولت های عربی را به دوری از نزاع با یکدیگر و متوجه کردن کانون توجه خود به جنایات رژیم صهیونیستی دعوت کرد.
  وی گفت: تصمیم رئیس جمهوری آمریکا اقدامی خطرناک است که ناقض قوانین بین المللی و قطعنامه های مصوب سازمان ملل است.
  وی افزود: از زمانی که رژیم صهیونیستی بوجود آمد تاکنون هیچ کشوری قدس و نیز قدس شرقی را بعنوان پایتخت آن نشناخته است و حتی کشورهای همپیمان با آمریکا نیز این اقدام را رد کرده و آن را نادرست می دانند.
  وی افزود: همپیمانان واشنگتن می دانند که شهر قدس نزد همه ادیان آسمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نباید این گونه به پیروان یک دین (یهود) که عددشان هم بسیار کمتر از پیروان دیگر دیانت ها یعنی مسلمانان و مسیحیان است هدیه شود، به همین دلیل آنها نیز با این اقدام ترامپ مخالفت کرده اند.
  سفیر فلسطین قضیه موسوم به صلح را پایان یافته دانست و گفت: وقتی در این موضوع به نفع اسرائیل حکم می شود، دیگر چیزی به نام روند صلح باقی نمی ماند چرا که فلسطین بدون قدس برای فلسطینی ها و اعراب معنایی ندارد.
  عقل گفت: اقدام ترامپ بسیار خطرناک است و باید در مقابل آن ایستاد و ملت فلسطین هم با این اقدام مخالف است و به خیابان ها ریخته است تا به جهانیان ثابت کند که از حقوق خود چشم پوشی نخواهد کرد و راه قیام را ادامه خواهد داد.
  وی واکنش دولت های عربی به این موضوع را مناسب دانست و خواستار برگزاری نشست فوق العاده اتحادیه عرب و کنفرانس اسلامی شد تا دیدگاه های و مواضع بیان شده آنان به اقداماتی عملی علیه منافع آمریکا ترجمه شود.
  وی گفت: کشورهای عربی و اسلامی ما باید اختلافات کوچک در کشورهای خود را کنار بگذارند و به مساله فلسطین توجه کند و بدانند که دشمن یکتای آنها و تهدید واقعی علیه آنها، همانا رژیم صهیونیستی است.
  سفیر فلسطین یکی از اهداف ترامپ از اقدام اخیر خود را تداوم درگیری ها و تغذیه تروریسم در منطقه دانست و گفت: آمریکا می خواهد کشورهای اسلامی سرگرم درگیری باشند و اسرائیل قدرت اصلی در منطقه شود.
  وی وعده اخیر ترامپ را به بیانیه بالفور و بهار عربی و تروریستی و توافق نامه سایکس پیکو در تلاش برای تقسیم کشورهای عربی تشبیه کرد.
  سفیر فلسطین در بغداد همچنین از واکنش عراق به اقدام ترامپ تشکر کرده و آن را از بهترین واکنش ها در سطح جهان عرب و اسلام دانست.
  شبک**خاورم**۳۸۰**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل بابایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.