• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » راهبرد واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه تغییر نکرده است
  کد خبر : 2062339

  راهبرد واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه تغییر نکرده است

  راهبرد واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه تغییر نکرده استReviewed by on Dec 8Rating: «علی عبدی»، کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص استراتژی آمریکا در قبال نیروهای دموکراتیک کُرد و احتمال تغییر و یا عدم‌تغییر این استراتژی، با اشاره به اینکه استراتژی واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه…

  راهبرد واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه تغییر نکرده استReviewed by on Dec 8Rating:

  «علی عبدی»، کارشناس مسائل آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص استراتژی آمریکا در قبال نیروهای دموکراتیک کُرد و احتمال تغییر و یا عدم‌تغییر این استراتژی، با اشاره به اینکه استراتژی واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه تغییر نکرده است، بیان داشت: آمریکا با کارت کردها بازی می‌کند.

  وی با توجه به نوع بهره­ برداری واشنگتن از کارت کردها در سوریه گفت: ترامپ یک تاجر حرفه‌ای محسوب می­‌شود. رئیس‌جمهور آمریکا بازیگری است که دست به ترکیب کلی نمی‌زند، بلکه فقط کارت‌ها را جابجا می‌کند تا ببیند کدام کارت برای بازی در این شرایط بهتر است.

  کارشناس مسائل آمریکا با تأکید بر عدم‌تغییر استراتژی واشنگتن در قبال حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و تداوم همکاری­‌های طرفین گفت: به نظر می‌رسد قرار نیست آمریکایی­‌ها در مورد کردهای سوریه دست به اقدام جدیدی بزنند.

  وی با اشاره به مناسباتی که بین اربیل و واشنگتن برقرار بوده است و در عین‌ حال نوع موضعی که آمریکا در قبال همه­ پرسی اقلیم کردستان عراق اتخاذ کرد، تأکید داشت: واشنگتن از خودمختاری و استقلال کردهای عراق حمایت رسمی نکرد.

  عبدی با توجه به نوع مواجه آمریکا با کردهای منطقه مطرح کرد: اگر واشنگتن برای کردهای سوری اقدامی به انجام برساند، ضرورت ایجاب می­‌کند که برای کردهای عراق نیز گامی بردارد. چراکه کردهای عراق نسبت به کردهای سوریه وزنه سنگین‌تر و اولویت بیشتری دارند.

  وی با تأکید بر تداوم وضعیت کنونی مناسبات واشنگتن با حزب اتحاد دموکراتیک سوریه گفت: همان‌طور که آمریکایی­‌ها برای کردهای عراق اقدام خاصی انجام ندادند، مطمئناً برای کردهای سوریه نیز قرار نیست اتفاق خاصی رقم بخورد.

  کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اهدافی که آمریکا از همکاری­‌های خود با کردهای سوریه دنبال می­‌کند، افزود: واشنگتن از کردهای سوریه برای تحت فشار قرار دادن دولت مرکزی این کشور و دولت ترکیه به منظور گرفتن امتیاز استفاده می‌کند.

  وی با توجه به احداث پایگاه­‌های نظامی آمریکایی در سوریه تأکید کرد: ممکن است امتیاز مورد نظر واشنگتن ایجاد یک یا چند پایگاه نظامی در مناطقی از شمال یا شمال شرق سوریه باشد. لذا از این جهت اصلاً به نظر نمی‌رسد استراتژی کلان آمریکا در رابطه با کردهای سوریه دچار تحول جدی شده باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.