• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پاریس برکنترل گذرگاه های مرزی شمال عراق از سوی بغداد تاکید دارد
  کد خبر : 2062137

  پاریس برکنترل گذرگاه های مرزی شمال عراق از سوی بغداد تاکید دارد

  پاریس برکنترل گذرگاه های مرزی شمال عراق از سوی بغداد تاکید داردReviewed by on Dec 6Rating: آژانس خبری «آژانس» با انتشار این خبر به نقل از علی دوله مری نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در فرانسه افزود که رئیس جمهوری فرانسه بر چند مهم در مذاکرات خود با نخست وزیر اقلیم کردستان عراق تاکید کرد.به…

  پاریس برکنترل گذرگاه های مرزی شمال عراق از سوی بغداد تاکید داردReviewed by on Dec 6Rating:

  آژانس خبری «آژانس» با انتشار این خبر به نقل از علی دوله مری نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در فرانسه افزود که رئیس جمهوری فرانسه بر چند مهم در مذاکرات خود با نخست وزیر اقلیم کردستان عراق تاکید کرد.
  به گفته وی مشروع بودن کنترل معابر مرزی توسط دولت فدرال عراق، خلع سلاح مسالمت آمیز شبه نظامیان بخصوص نیروهای بسیج مردمی، احترام به اقلیم ها بویژه اقلیم کردستان عراق و اجرای کامل ماده ۱۴۰ قانون اساسی عراق و آغاز گفتگوهای اربیل و بغداد و ایجاد تعادل در بودجه عراق و سهم شمال عراق از این بودجه مورد تاکید رئیس جمهوری فرانسه قرار گرفت.
  وی اضافه کرد: در دیدار با رئیس جمهوری فرانسه طرف کردی به صراحت اعلام شد که اقلیم کردستان عراق ضمن پایبندی به قانون اساسی عراق به تصمیمات دادگاه عالی فدرال عراق نیز احترام می گذارد.
  نماینده دولت اقلیم کردستان عراق در فرانسه در ارتباط با آغاز مذاکرات اربیل و بغداد گفت: رئیس جمهوری فرانسه وعده داد برای آغاز گفت و گوها با نخست وزیر عراق تماس برقرار کند به این امید که سازوکاری برای آغاز گفت و گوها درنظر گرفته شود.
  نیچروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان عراق هفته گذشته در راس هیاتی از ترکیه راهی پاریس شد و در کاخ الیزه با رئیس جمهوری فرانسه دیدار و گفت و گو کرد.
  خاورم*۳۵۱*۲*۳۸۰**/۱۵۹۰
  انتشاردهنده: محمد حسن دوستارگان

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.