• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گروه انشعابی داعش در افغانستان به زودی اعلام موجودیت می کند
  کد خبر : 2062040

  گروه انشعابی داعش در افغانستان به زودی اعلام موجودیت می کند

  گروه انشعابی داعش در افغانستان به زودی اعلام موجودیت می کندReviewed by on Dec 6Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های غربی گزارش داده اند که اختلافات شدیدی بین رهبری داعش در ولایت ننگرهار به وجود آمده و احتمال می‌رود که گروه انشعابی داعش به زودی اعلام موجودیت کند….

  گروه انشعابی داعش در افغانستان به زودی اعلام موجودیت می کندReviewed by on Dec 6Rating:

  گروه انشعابی داعش در افغانستان به زودی اعلام موجودیت می کندبه گزارش ایران ویج به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های غربی گزارش داده اند که اختلافات شدیدی بین رهبری داعش در ولایت ننگرهار به وجود آمده و احتمال می‌رود که گروه انشعابی داعش به زودی اعلام موجودیت کند.

  گروه تروریستی داعش از سه سال پیش در ولایت شرقی ننگرهار اعلام موجودیت کرده و شماری از تروریست های وابسته به طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی نیز به این گروه پیوسته اند.

  هفته نامه جینز دینفس، چاپ آمریکا در گزارشی نوشته که از چندی بدین سو بین رهبری گروه داعش اختلافاتی به وجود آمده است.

  جینز دینفس نوشته که این اختلافات بین اسلم فاروقی فرمانده پیشین طالبان و معاویه ازبکستانی فرمانده پیشین گروه تحریک اسلامی ازبکستان که هر دو با گروه داعش بعیت کرده اند به وجود آمده است.

  در این گزارش آمده است که معاویه ازبکستانی از حمایت رهبری داعش در عراق و سوریه برخوردار بوده و به احتمال زیاد از اسلم فاروقی جدا شده و یک گروه جدید داعش را تاسیس کند.

  این هفته نامه مدعی شده که به احتمال زیاد گروه معاویه ازبکستانی، فعالیت های خود را در شمال افغانستان آغاز خواهد کرد و گروه اسلم فاروقی که تمایل به طالبان دارد، در جنوب و شرق افغانستان فعالیت خواهد کرد.

  هفته نامه گفته است که اسلم فاروقی رابطه نزدیک با برخی دستگاه‌های استخباراتی پاکستان داشته و احتمال آن که رابطه خود را نزدیک تر کند وجود دارد.

  در این گزارش تاکید شده است که گروه معاویه ازبکستانی، تلاش خواهد کرد تا از طریق ولایت‌های شمالی افغانستان خود را به مرزهای کشورهای آسیای میانه برساند.

  این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که روسیه بارها از حضور تروریستان داعشی در افغانستان ابراز نگرانی کرده است و آن را یک تهدید برای کشورهای آسیای میانه خوانده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.