• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » توزیع نقدی یارانه‌ها به صورت برابر کار کشورهای عقب افتاده است
  کد خبر : 2061810

  توزیع نقدی یارانه‌ها به صورت برابر کار کشورهای عقب افتاده است

  توزیع نقدی یارانه‌ها به صورت برابر کار کشورهای عقب افتاده استReviewed by on Dec 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشمربصیر سید جواد حسینی امروز در اولین مجمع عمومی سلامت کاشمر که در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: این…

  توزیع نقدی یارانه‌ها به صورت برابر کار کشورهای عقب افتاده استReviewed by on Dec 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشمربصیر سید جواد حسینی امروز در اولین مجمع عمومی سلامت کاشمر که در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: این جمع فرخنده جمعی است که برای ما ارزش زیادی دارد چرا که ما معتقدیم اگر سلامت و زندگی را اجتماعی نکنیم و نیز مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را اجتماعی نکنیم باید هزینه بیشتری پرداخت کنیم و نتیجه کمتری هم بگیریم.

  وی ادامه داد: اولین وظیفه ما ارتقای سلامت و کاهش آسیب‌های اجتماعی توأم با مشارکت نظام‌مند مردم است که اگر این اتفاقات بیفتد، سلامت عمیق‌تر و ریشه‌دارتر محقق خواهد شد.

  معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: مردم کاشمر علاوه بر تدین و روشن‌بینی به لحاظ سیاسی سرزنده هستند و مسئولیت داشتن در این شهرستان باعث افتخار است به عنوان مثال یک جمله شهید مدرس مبنی بر «سیاست ما عین دیانت ماست» بر تاریخ ما تأثیر گذاشته است.

  حسینی گفت: شهری که سیاسی بود یعنی زنده است و ما در زنده‌ترین شهر حضور داریم و شاخص این زندگی هم مشارکت‌جویی مردم است و از آنجا که من عادت ندارم یک چیزی را فقط به صورت تئوری بگویم برای این ادعای خود استناد دارم و آن اینکه در کاشمر بیش از ۴۲ انجمن صنفی و سمن مجوز فعالیت گرفتند و اگر ما زمینه را فراهم کنیم بر این تعداد افزوده خواهد شد ضمن اینکه اخیراً چندین تشکل سیاسی نیز در این شهرستان مجوز فعالیت گرفته‌اند.

  وی افزود: در انتخابات اخیر ۸۱ درصد مردم کاشمر شرکت کردند که حداقل شش درصد از میانگین استانی بالاتر بوده است و علاوه بر این حضور مردمی، تشکل خیرین مدرسه‌ساز در اینجا بسیار فعال بوده و کار کرده است ضمن اینکه انجمن سلامت کاشمر ۸۶ میلیارد ریال طی چندسال اخیر به این حوزه کمک کردند و این نشان از مشارکت‌جویی مردم کاشمر است و ما امروز جمع شدیم که این مشارکت‌جویی را عمیق‌تر و فراگیرتر گسترش دهیم.

  حسینی اظهار داشت: در کاشمر شبکه بهداشت و درمان و مرکز آموزش عالی سلامت، ۱۶۸ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد که به اعتقاد من این تعداد ۵۰۰ هزار نفر است چرا که از شهرستان‌های اطراف هم به این شهرستان مراجعه می کنند ضمن اینکه دو بیمارستان کاشمر سالانه ۱۵۰ هزار مراجعه‌ کننده دارد که ۲۰ هزار نفر آن‌ها بستری می‌شوند.

  وی با بیان اینکه اولین موج تحولی را دولت به مهمترین موضوع جامعه یعنی موضوع سلامت اختصاص داده است گفت: ایجاد ۲۴ هزار تخت بیمارستانی و کاهش سهم مردم از هزینه سلامت از جمله اقدامات دولت است ولی هنوز در تخت بیمارستانی با کمبود مواجه هستیم به گونه‌ای که در ایران به ازای هر ۱۰ هزار نفر ۱/۸ دهم، در خراسان ۱/۹ و در کاشمر یک و نیم تخت بیمارستانی وجود دارد.

  معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وجود یک و نیم تخت به ازای هر ده هزار نفر در کاشمر، ایجاد ۴۹ خانه بهداشت و وجود ۴۳ و یک دهم پزشک به ازای هر ده هزار نفر در کاشمر اقداماتی است که شابسته تقدیر است ولی باید با کمک مردم این شرایط را بهبود بخشید.

  وی افزود: خروجی نظام سلامت امید به زندگی است که مرتبط با کیفیت زندگی می‌باشد و ما امروز خوشحالیم که انقلاب اسلامی بیش از ۲۰ سال امید به زندگی را در جامعه ایران افزایش داد و همچنین به دلیل طرح تحول سلامت در چهار سال اخیر سه و نیم سال امید به زندگی در جامعه ایران افرایش پیدا کرد.

  حسینی ادامه داد: هزینه ای که برای طرح تحول پرداخت شد یعنی ۱۷ هزار میلیارد تومان برابر با نصف سرانه یارانه نقدی است که پرداخت می‌شود و به عبارتی برای این طرح ۲۸ هزار تومان ماهانه برای هر ایرانی هزینه شده است و این در حالی است که پرداخت نقدی بارانه کار کشورهای عقب افتاده است آن هم به صورت یکسان، برابر و بدون شرط و شروط در صورتی که امروز یارانه باید همراه با ارائه خدمات باشد.

  معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی  تصریح کرد: با همه اقداماتی که در حوزه سلامت و بهداشت انجام شده است ما در منطقه یازدهم هستیم در حالی که در ۱۴۰۴ باید به رتبه یک برسیم ضمن اینکه هر یک سالی که به امید زندگی مردم اضافه کردیم ۴ و ۳ دهم درصد تولید ناخالص ملی را افزایش داده‌ایم و لذا با رشد سلامت، اقتصاد هم سالم می‌شود و رشد و بالندگی پیدا می‌کند.

  وی گفت: در خراسان ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در قالب طرح تحول ایجاد شده است و همچنین دولت هزار و ۱۲۰ پروژه را با هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان که یک کار بی‌سابقه است آغاز کرده از جمله بیش از ۵۰ میلیارد تومان هم در همین شهرستان هزینه شده است.

  حسینی با بیان اینکه وزیر بهداشت در سال جدید شش اولویت را در دستور کار خود قرار داده است افزود: اجتماعی کردن امر سلامت یعنی تمرکز کردن همه ما بر رفتار یکی از این اولویت‌هاست و این موضوع نیز به سبک زندگی برمی‌گردد و اینکه من چگونه بخورم و بیاشامم، چگونه ورزش، تفریح، رانندگی و… انجام دهم چرا که همه این‌ها به سلامت مربوط است و این هم فقط مربوط به پزشک نیست.

  وی ادامه داد: برای اصلاح رفتار آموزش و پرورش که در استان ۱۱۴ هزار مدرسه دارد و لذا ۱۱۴ هزار بوفه مدرسه که کالا به دانش آموزان می‌دهند دارد هم باید ورود پیدا کند و یا حوزه علمیه و روحانیت و نیز خانواده‌ها و همه اقشار باید به موضوع اصلاح رفتار بپردارند لذا باید ابتدا گفت تمام دستگاه ها باید فعالیت های خود را سلامت محور تنظیم کنند.

  معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: امروز در کشور ما پنج و نیم میلیون نفر بیمار دیابتی هستند و ۵ میلیون نفر هم در معرض ابتلا می‌باشند ضمن اینکه ۳۰ درصد افرادی بالای ۱۸ سال فشار خون دارند و به طور میانگین ۹۰ درصد افراد جامعه رنج کم تحرکی آن ها را آزار می دهد و یا آلدگی هوا نقش زیادی در مرگ و میرها دارد که همه این موارد باید با اصلاح رفتار اصلاح شود.

  وی تأکید کرد: ۸۰ درصد سلامت به نوع رفتار انسان‌ها بستگی دارد و برای رفتار انسان‌ها همه ما مسئول هستیم، نه فقط دانشگاه علوم پزشکی بنابراین برای اینکه همه نقش خود را در این موضوع ایفا کنیم مجمع عمومی سلامت را مسئولان نظام پیشنهاد دادند تا همه ارکان ورود پیدا کرده و نقش خود را ایفا کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.