• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » الوطن: هیات مذاکره کننده سوریه عازم ژنو نخواهد شد
  کد خبر : 2061778

  الوطن: هیات مذاکره کننده سوریه عازم ژنو نخواهد شد

  الوطن: هیات مذاکره کننده سوریه عازم ژنو نخواهد شدReviewed by on Dec 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، الوطن روز سه شنبه نوشت: هیات مذاکره سوریه همچنان در دمشق است و امروز برای ادامه گفت و گوها به ژنو نخواهد رفت.این روزنامه سوری افزود: دمشق تاکنون درباره ادامه حضور در گفت و…

  الوطن: هیات مذاکره کننده سوریه عازم ژنو نخواهد شدReviewed by on Dec 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، الوطن روز سه شنبه نوشت: هیات مذاکره سوریه همچنان در دمشق است و امروز برای ادامه گفت و گوها به ژنو نخواهد رفت.
  این روزنامه سوری افزود: دمشق تاکنون درباره ادامه حضور در گفت و گوهای ژنو به نتیجه نرسیده است.
  روزنامه سوری به نقل از منابع غیر رسمی اضافه کرد: هیات مذاکره کننده سوریه همچنین ممکن است فردا (چهارشنبه) نیز عازم ژنو نشود.
  ‘استفان دی میستورا’ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه از گروه های شرکت کننده در مذاکرات ژنو خواست از سه شنبه (امروز) تا نیمه ماه میلادی(۲۴ آذرماه) در ژنو حضور یابند، ولی درخواست وی از طرف دولت سوریه در دست بررسی است.
  دی میستورا با پایان یافتن مرخصی خود به ژنو سوییس بازگشت و امروز با هیات مخالفان که سه روز گذشته ژنو را ترک نکرده اند، دیدار خواهد کرد.
  الوطن به نقل از منابع خود اعلام کرد که دی میستورا تماس های گسترده ای را برای توضیح درباره پیشنهادهای اخیر خود برای حل بحران سوریه به طرفهای درگیر آغاز کرده است.
  بشار الجعفری رئیس هیات مذاکره کننده سوریه در هشتمین دور گفت و گوهای سوری – سوری در ژنو، پیشنهادهای دی میستورا را خروج از ماموریت اصلی خود اعلام کرد.
  هیات مذاکره کننده سوریه اعتقاد دارد که فرستاده ویژه سازمان ملل برای توجیه حضور خود در نشست ‘ریاض۲ ‘ و ستایش عربستان تلاش می کند.
  دولت سوریه، بیانیه دومین نشست مخالفان در ریاض را مغایر قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و دربرگیرنده پیش شرط هایی دانست که تلاشی از سوی عربستان برای سنگ اندازی در مسیر مذاکرات ژنو، درنظر نگرفتن پیروزی های میدانی ارتش سوریه در مذاکرات و بازگشت به خانه اول می داند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از الوطن، دی میستورا اکنون برای راضی کردن هیات سوری به منظور شرکت در ادامه مذاکرات به روسیه متوسل شده، ولی منابع سوری به این روزنامه اعلام کرده اند که نشانه هایی از فشار مسکو بر دمشق وجود ندارد و روابط دو طرف براساس احترام متقابل و گفت و گو است.
  قرار بود هشتمین دور گفت و گوهای سوری – سوری در ژنو از روز سه شنبه ۲۸ نوامبر (هفتم آذرماه) برگزار شود که هیات مذاکره کننده دولت سوریه در اعتراض به پیش شرط مخالفان، با یک روز تاخیر در ژنو حاضر شد.
  هیات سوری در اعتراض به پیش شرط مخالفان که خواستار کناره گیری ‘بشار اسد’ از ریاست جمهوری این کشور شده اند، با یک روز تاخیر وارد ژنو شد و پس از پایان نخستین بخش گفت و گوها، جمعه گذشته این شهر را مقصد دمشق ترک کرد.
  نمایندگان دولت سوریه و مخالفان تاکنون هفت دور مذاکره در ژنو برگزار کرده اند که دور هفتم گفت و گوهای سوری – سوری در ژنو ۲۳ تیرماه به پایان رسید.
  خاورم**۶۱۱۶**۱۶۵۱
  انتشاردهنده:مسعودجعفریان

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.