• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ممانعت «النصره» از بازگشت غیر نظامیان به منازل خود در قنیطره
  کد خبر : 2061769

  ممانعت «النصره» از بازگشت غیر نظامیان به منازل خود در قنیطره

  ممانعت «النصره» از بازگشت غیر نظامیان به منازل خود در قنیطرهReviewed by on Dec 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ماه گذشته بود که یک گذرگاه انسان دوستانه در جنوب استان قنیطره سوریه ایجاد شد. این گذرگاه روستاای «جبا و ام باطنه» در جنوب قنیطره را به هم…

  ممانعت «النصره» از بازگشت غیر نظامیان به منازل خود در قنیطرهReviewed by on Dec 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ماه گذشته بود که یک گذرگاه انسان دوستانه در جنوب استان قنیطره سوریه ایجاد شد.

  این گذرگاه روستاای «جبا و ام باطنه» در جنوب قنیطره را به هم وصل میکند.

  دولت سوریه اعلام کرد که هدف از این کار، تسهیل روند بازگشت ساکنان روستاهای بخش مرکزی و جنوبی این منطقه به منازلشان است.
  خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از یکی از مسئولان این گذرگاه به نام «ابو علی» گزارش داد که تروریستها به هیچ وجه اجازه نمیدهند که افراد غیر نظامی از گذرگاه جبا – أم باطنه تردد کنند.

  تروریستها مدعی هستند علت این کارشان این است که گذرگاه مذکور به گذرگاه اصلی برای وارد کردن مواد  غذایی بدل نشود که از دمشق به روستاهای ریف جنوبی قنیطره برسد؛ مناطقی که خط تماس با اراضی اشغالی هستند.

  ابوعلی میگوید که اسرائیلیها بر تروریستهای این منطقه سیطره دارند و اجازه نمی دهند که ساکنان از طریق این گذرگاه وارد شوند. در واقع اسرائیلیها خود، مواد غذایی به روستاهایی از جنوب قنیطره میفرستند که در اشغال تروریستهای همپیمان خود قرار دارند.

  سرکرده های تروریستها افراد غیر نظامی را تهدید کرده اند که به این گذرگاه نزدیک نشوند تا بدین ترتیب مانع از انجام توافق مصالحه شده و بیم آن دارند که با فشار ساکنان روبرو شوند، ولی در بسیاری از موارد، افراد غیر نظامی به این تهدیدها توجهی ندارند، حتی اگر به قیمت از دست دادن جانشان تمام شود.

  این گذرگاه در روز عید قربان گذشته باز شد تا ساکنان از منازل و خویشاوندان خویش بازدید کنند، ولی باز هم تروریستها به جز روز نخست عید، دیگر اجازه تردد از آن را ندادند.

  تروریستهای حاضر در جنوب قنیطره به بهانه عدم حمایت از سوی نهادهای بشردوستانه و وخامت وضعیت انسانی، از اسرائیل کمکهای غذایی دریافت کردند، هر چند این حمایتها محدود به مواد غذایی نیست و شامل حمایتهای لجستیکی و پزشکی و مادی نیز میشود.

  چند روز پیش نیز رسانه های معارض خبر دادند که نمایندگان اسرائیل و تروریستهای ارتش آزاد با هم نشستهایی را برگزار کردند تا هماهنگی میان خود را افزایش دهند..

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.