• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حزب کنگره یمن هوادارانش را به آرامش دعوت کرد
  کد خبر : 2061629

  حزب کنگره یمن هوادارانش را به آرامش دعوت کرد

  حزب کنگره یمن هوادارانش را به آرامش دعوت کردReviewed by on Dec 5Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از بامداد سه شنبه ایرنابه نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حزب کنگره در بیانیه ای تائید کرد که عبدالله صالح روز گذشته در منطقه الجحشی شهرستان سنحان در جنوب صنعا پایتخت، به قتل رسیده است.این…

  حزب کنگره یمن هوادارانش را به آرامش دعوت کردReviewed by on Dec 5Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از بامداد سه شنبه ایرنابه نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، حزب کنگره در بیانیه ای تائید کرد که عبدالله صالح روز گذشته در منطقه الجحشی شهرستان سنحان در جنوب صنعا پایتخت، به قتل رسیده است.
  این حزب همچنین اعلام کرد که به فعالیت خود در صنعا ادامه می دهد و تمامی تحولات را به اطلاع رهبران و اعضای خود خواهد رساند.
  عبدالله صالح روز دوشنبه ۴ دسامبر ٢٠١٧ ( ۱۳ آذر) در حالی که به همراه رهبران حزب متبوع خود «کنگره ملی» از صنعا عازم استان مأرب بود، به همراه شماری از آنها کشته شد.
  آگاهان سیاسی چرخش عبدالله صالح به سمت متجاوزان سعودی و متحدانش در تضاد با منافع مردم یمن را از عوامل مرگ وی عنوان می کنند.
  عربستان و متحدانش بیش از دو سال است که کشور فقیر یمن را آماج تجاوز نظامی قرار داده و حاصل این رویکرد تجاوزکارانه جز نابودی این کشورو قربانی شدن مردمان آن هیچ دستاوردی نداشته است.
  علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن ۲۱ مارس ۱۹۴۲ در روستای بیت الاحمر استان صنعا به دنیا آمد و دوران ابتدایی را در روستای زادگاهش گذراند.
  او در سال ۱۹۵۸ برای تحصیل در رشته نظامی وارد ارتش شد و در سال ۱۹۶۰ با درجه افسری به ارتش یمن پیوست.
  عبدالله صالح از سال ١٩٧٨ تا ۲۷ فوریه ۲۰۱۲ به عنوان رئیس جمهور بر یمن حکومت کرد.
  وی از سال ۱۹۷۸ تا سال ۱۹۹۰ و پیش از اتحاد دو یمن(شمالی و جنوبی)، رئیس جمهوری یمن شمالی بود و پس از آن نیز به عنوان رئیس جمهوری یمن باقی ماند.
  عبدالله صالح توانست در درگیری با نیروهای هوادار سالم البیض معاون خود، تلاش آنها را برای جدایی یمن جنوبی در سال ۱۹۹۴ خنثی کند.
  وی نهایتا در سال ۲۰۱۲ در پی اعتراض های مردمی در جهان عرب موسوم به «بهار عربی» ناگزیر به کناره گیری شد و به موجب طرح شورای همکاری خلیج فارس، عبد ربه منصور هادی به عنوان جانشین وی قدرت را به دست گرفت که او نیز در پی اختلاف و درگیری با جنبش مردمی انصارالله استعفا کرد و به عربستان گریخت.
  علی عبدالله صالح همچنین در جریان حمله روز ۳ ژوئن ۲۰۱۱ میلادی به مسجد مجتمع ریاست جمهوری یمن و انفجار بمب، دچار «سوختگی و جراحت» شد و برای درمان به عربستان رفت.
  شبد**۱۴۸۰**۱۰۱۰
  مترجم:غلامرضا رفیع**انتشار:حسن معظمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.