• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تاکید علمای شیعه و سنی آذربایجان غربی بر تقویت وحدت بین مسلمانان+فیلم و تصاویر
  کد خبر : 2061434

  تاکید علمای شیعه و سنی آذربایجان غربی بر تقویت وحدت بین مسلمانان+فیلم و تصاویر

  تاکید علمای شیعه و سنی آذربایجان غربی بر تقویت وحدت بین مسلمانان+فیلم و تصاویرReviewed by on Dec 4Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، وحدت مقوله بسیاری مهمی در دین اسلام است که چندین دهه است که مورد تجاوز دشمنان به ویژه دولت‌های غربی آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است…

  تاکید علمای شیعه و سنی آذربایجان غربی بر تقویت وحدت بین مسلمانان+فیلم و تصاویرReviewed by on Dec 4Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، وحدت مقوله بسیاری مهمی در دین اسلام است که چندین دهه است که مورد تجاوز دشمنان به ویژه دولت‌های غربی آمریکا و اسرائیل قرار گرفته است و این مهم پس از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان بیش از پیش افزایش یافته است.

  وحدت و همدلی زمینه آفرینش قدرت و توانمندی در برابر دشمنان و ابرقدرت‌های جهانی است که خوشبختانه امت اسلامی به ویژه ایران اسلامی حرفی برای گفتن در این میان دارد و وحدت یکی از مقوله‌های اساسی هر فرد است، همان‌گونه که اقبال لاهوری می‌گوید"برگ و ساز کائنات از وحدت است*اندرین عالم حیات از وحدت است".

  روح وحدت و همدلی در همه کارها نیاز است چرا که آدمی را قادر می‌سازد تا به هدفی که می‌خواهد با دل‌های به هم گره خورده پیش برده و در نهایت پیروز شود.

  با توجه به هفته وحدت برنامه‌ای با مضمون همایش سفیران وحدت و همدلی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مسئولین لشکری و کشوری و علمای تشیع و تسنن در مصلی امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد.

  این برنامه با استقبال پرشور علمای اهل تسنن و تشیع روبرو شد.

  مولودخوانی به مناسبت هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص) از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

  اتحاد بین‌المللی شیعه و سنی تفکر داعشی را از بین می‌برد

  نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی امشب در این همایش با اشاره به ولادت پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: وجود مقدس و نازنین حضرت محمد (ص) برایمان بسیار ارزشمند است و چنین مناسبت‌هایی باید قدر دانسته و نهایت استفاده معنوی از آن انجام شود.

  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید مهدی قریشی افزود: وحدت نیازمند مبناست که پیامبر اکرم (ص) مهم‌ترین مبنا در این موضوع است و ما باید به این مهم فخر ورزیم و باید عشق و علاقه ایشان و خاندانشان در دل‌های ما روزبه‌روز نهادینه‌تر شود و با همین رویکرد زندگی کنیم و از دنیا برویم و در قیامت با این محبت محشور شویم.

  قریشی بیان کرد: مسلمانان باید در میان خود نسبت به یکدیگر بخشنده و منعطف باشند ولی در مقابل دشمنان خود سخت‌گیر باشند چراکه این موضوع سبب افزایش وحدت در بین مسلمانان و مستحکم‌تر شدن نظام و دین اسلام می‌شود.

  وی تأکید کرد: همگان باید دست‌به‌دست هم از همدیگر حمایت کنیم چراکه دشمنان در همه حال علیه ما توطئه می‌کنند و اگر فرد یا دولتی این اتحاد را از بین برد و آن را مورد ظلم قرار دهد خطا کرده بنابراین باید بدانند که مسلمانان پیروز نهایی هستند.

  امام جمعه ارومیه گفت: وحدت در عصر حاضر بسیار نیاز است و متأسفانه اخباری که از کشت و کشتار در جای‌جای دنیا به گوش می‌رسد علیه مسلمانان است و عقل سلیم حکم می‌کند که مسلمانان ید واحده باشند تا بتوانند در مقابل کارشکنان ایستادگی کنند.

  وی یادآور شد: اتحاد یکی از مباحث بسیار مهم است و هر فردی اختلافات مذهبی را وسیله‌ای برای تفرقه قرار دهد نه از شیعیان و نه از اهل تسنن است چراکه به موضوع دین توجهی ندارد.

  استاد دانشگاه ارومیه تصریح کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین کارهایی که باید جامعه اسلامی امروز انجام دهد از بین بردن تفکر داعشی است که خوشبختانه پیکر اصلی آنان توسط نیروهای نظامی از بین رفته است ولی از بین بردن تفکر خارج از دست نیروهای نظامی بوده و ملت اسلامی باید در این راستا گام بردارند.

  وی خاطرنشان کرد: در دوران پسا داعشی حضور داریم و وظیفه علما و اساتید در این میان بسیار سنگین است تا جوانان و تمامی جوامع را از پلید این گروه‌های تکفیری آگاه کنند.

  افزایش اقتدار و امنیت ایران ریشه در وحدت مذاهب اسلامی دارد

  امام جمعه اهل سنت ارومیه نیز در این مراسم با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: ایام ولادت پیامبر اسلام به‌عنوان هفته وحدت نام‌گذاری شده که بهترین روز برای نام‌گذاری این مهم است.

  ماموستا عبدالقادر بیضاوی افزود: ربیع‌الاول ماهی است که تحول بزرگی در دنیا ایجاد کرده است چراکه از زمان شروع دنیا تحولی که بعد از ولادت پیامبر اکرم (ص) ایجاد شده در دنیا وجود نداشته است و در آینده هم نمی‌توان این موضوع را مشاهده کرد.

  وی خاطرنشان کرد: امت پیامبر اکرم (ص) در مقابل کفر محکم و قدرتمند هستند و به هیچ وجه احساس ضعف نمی‌کنند و در بین خود همانند برادر و خواهر رفتار می‌کنند و تمامی این موضوعات به سبب ولادت حضرت محمد (ص) است که باید همگان آن را قدر بدانند.

  بیضاوی بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) نوری است که به هیچ وجه در دل امت و جامعه اسلامی خاموش نمی‌شود چرا که کردار و سیره ایشان همه چیز را برای امت اسلامی تمام کرده و امروز جامعه اسلامی باید خود را متحدتر از پیش کند.

  وی یادآور شد: امروز بر ما وظیفه است دین را به پا داریم و نباید به اختلافات جزئی توجه کنیم چراکه آدمی را از دین دور می‌کند و اگر دین و ایمان آدمی متزلزل شود زندگیمان نیز با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود.

  امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: وقتی اختلاف در جامعه اسلامی وجود داشته باشد به دنبال خود شکست را می‌آورد بنابراین به هیچ وجه نمی‌خواهیم این گونه شود لذا باید اختلافات را کنار گذاشته و روز به روز به یکدیگر نزدیک‌ترشویم.

  وی تأکید کرد: یکی از موضوعاتی که در دنیای کنونی مورد توجه است جهاد است و دلیل نا امنی در کشورهای منطقه غفلت از موضوع جهاد است از این رو باید تلاش کنیم تا خود را حفظ کنیم و روز به روز قدرتمندتر شویم.

  بیضاوی با اشاره به اقتدار ایران اسلامی و وحدت جامعه تصریح کرد: این موضوعات امروزه سبب قدرت‌نمایی ما در منطقه و جهان شده وکشورهای غربی به‌ویژه دولت‌های آمریکا و اسرائیل را وادار به واکنش کرده است.

  دولت‌های غربی درصدد نابودی دین اسلام هستند

  مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار داشت: اگر نعمات الهی را مورد سمارش قرار دهیم نمی‌توانیم به خاتمه این امر برسیم و نعمات خداوند متعال برایمان بی‌حد و نهایت است.

  حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عسگر فعال آذر با تبریک هفته وحدت افزود: هیچ منتی بر نعمت‌های الهی نیست ولی وجود گران بهای پیامبر اکرم (ص) بسیار بر ما منت دارد.

  وی خاطرنشان کرد: وحدت نیازمند مبناست و اگر ما مبنای خوبی داشته باشیم و اگر مبنای ما معقول و اصولی باشد می‌توانیم به این مهم برسیم و کلام نگری یکی از موضوعات مهم در این موضوع است.

  فعال آذر گفت: اختلافات امروز به سبب موضوعات جزئی است و نمی‌توانیم مفاسد بزرگ و کلان را مشاهده کنیم و در کشورهای غربی موضوعات دینی از بین برده شده است و کارشکنان در تلاش هستند تا دین اسلام را در کشورمان دور کند و آگاهی مردم در این میان نیاز است تا از مشکلات جزئی جلوگیری کرد.

  وی بیان کرد: دولت‌های غربی دلیل عقب ماندگی کشورمان را در اختلافات می‌دانند و این اختلافات را در دین می‌دانند و با این موضوع در تلاش هستند تا دین اسلام را از میان مردم حذف کنند و خاصیت دین را از آن بگیرند تا به خواسته‌های شوم خود برسند.

  مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در امور اهل سنت آذربایجان غربی گفت: اسلام در مقابل کفر قد علم کرده است و این کفر امروزی درصدد ریشه کن کردن دین‌مان است و وحدت در میان مسلمانان جوامع مختلف به‌ویژه ایران اسلامی از این مسائل جلوگیری می‌کند و مردم باید توجه داشته باشند تا مشترکات را مورد توجه قرار دهند و به اختلافات جزئی توجهی نداشته باشند.

  وی یادآور شد: امروز خوشبختانه وحدت بین مسلمانان جوامع مختلف افزایش یافته است و این موضوع در پیاده‌روی اربعین حسینی مشاهده شد به‌گونه‌ای که ملت عراق دار و ندار خود را در اختیار مسلمانان جای‌جای عالم قرار دادند و موضوعی که سبب این مهم می‌شود دین اسلام است.

  فعال آذر تأکید کرد: وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) نقطه عطفی برای وحدت جوامع مسلمان است و از خداوند متعال خواستاریم تا وحدت واقعی در میان این امت اسلامی شکل بگیرد.

  گزارش، تصایر و ویدیو: علی آقایاری

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.