• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پشتیبانی‌ها از داعش ادامه دارد/نجات ۳۰۰ فرمانده داعشی توسط آمریکا
  کد خبر : 2061103

  پشتیبانی‌ها از داعش ادامه دارد/نجات ۳۰۰ فرمانده داعشی توسط آمریکا

  پشتیبانی‌ها از داعش ادامه دارد/نجات ۳۰۰ فرمانده داعشی توسط آمریکاReviewed by on Dec 3Rating: حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت آینده تروریست های تکفیری از قبیل داعش با توجه به شکست آنها در عراق و سوریه اظهار داشت: داعش دارای یک عقبه پشتیبانی کننده، یک سازمان نظامی و…

  پشتیبانی‌ها از داعش ادامه دارد/نجات ۳۰۰ فرمانده داعشی توسط آمریکاReviewed by on Dec 3Rating:

  حجت الاسلام مجتبی ذوالنور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وضعیت آینده تروریست های تکفیری از قبیل داعش با توجه به شکست آنها در عراق و سوریه اظهار داشت: داعش دارای یک عقبه پشتیبانی کننده، یک سازمان نظامی و عملیاتی و یک شبکه اجتماعی و فکری است.

  وی ادامه داد: آنچه که در عراق و سوریه ضربه خورده، ساختار عملیاتی و نظامی این گروه تروریستی بوده که متلاشی شده است؛ اما شبکه اجتماعی و فکری داعش و عقبه پشتیبانی کننده آن هنوز باقی هستند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: کسانی که داعش را ایجاد کرده و از آن پشتیبانی کردند، هنوز سرجایشان هستند؛ واقعیت این است که داعش در عراق دیگر حضور فیزیکی ندارد، اما در سوریه به صورت پراکنده و در مناطق بیابانی نفراتی از آنها حضور دارند، البته شهرها و مراکز اقتصادی و نظامی دیگر در اختیار آنها نیست.

  ذوالنور تأکید کرد: کسانی که داعش را به وجود آوردند به اهدافشان نرسیده اند، اما در عین حال از اهدافشان نیز دست نکشیده اند. داعش یک نیروی شبه نظامی و امنیتی است که مأموریت جنگ نیابتی را از طرف نظام سلطه و حکام مرتجع منطقه برعهده داشته است.

  نجات ۳۰۰ فرمانده داعشی توسط آمریکا در بوکمال و دیرالزور

  وی با تأکید بر اینکه هم اهداف پشتیبانان داعش باقی است و هم پشتیبانی های آنها ادامه دارد، یادآور شد: آنها مجدداً برای بازسازی داعش و گروه های مشابه، تلاش خواهند کرد؛ کما اینکه وقتی دیرالزور و بوکمال در آستانه آزادی بود، آمریکایی ها با بالگردهای پیشرفته حدود ۳۰۰ نفر از فرماندهان داعش را نجات دادند و به اردن منتقل کردند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در آینده یا داعش را به همین شکل سابق بازسازی خواهند کرد که گروهها و کشورهای هدف نیز برای آنها مشخص هستند و یا اینکه داعش ۲، ۳ و ۴ ایجاد می کنند؛ به نحوی که داعش را در لباس های دیگر ایجاد و تقویت خواهند کرد.

  آمادگی عملیاتی گروههای مقاومت باید حفظ شود

   ذوالنور تأکید کرد: با توجه به این واقعیت ها و قرینه ها هم کشورهای هدف تهدید داعش و هم گروه های مقاومت باید مراقب باشند که داعش و دیگر گروه های تکفیری تقویت شده توسط غرب، مانند آتش زیر خاکستر عمل می کنند و ممکن است از جای دیگری سر برآورند.

  وی تصریح کرد: در چنین شرایطی باید این نکته را مدنظر داشت که بخشی از کار مبارزه با تروریست های تکفیری داعش که از کار انداختن ماشین جنگی و نظامی آنها در عراق و سوریه بوده، انجام شده و بخش دیگر کار نیز ادامه مبارزه با تروریسم به ویژه تروریسم تکفیری است که باید استمرار یابد؛ همچنین حفظ آمادگی عملیاتی برای برخورد مقتضی باید مورد توجه باشد.

  تروریست های داعشی به اروپا و آسیای میانه برمیگردند

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: داعش و گروه های تروریستی و تکفیری با اسم ها و عناوین مختلف کار می کنند و هر جا که در کشورهای اسلامی امکان استحاله باشد و آثار بیداری اسلامی و علاقه به اسلام ناب به چشم بخورد و کوچکترین ضدیتی با نظام سلطه و پایگاه منطقه ای آن یعنی رژیم صهیونیستی باشد، تروریست های دست پرورده غرب حضور خواهند یافت و این ممکن است در تونس، لیبی، نیجریه، امارات، بحرین یا هر جای دیگر باشد.

  ذوالنور در عین حال خاطرنشان کرد: البته این گروه های وحشی و تروریست به دلیل مبانی فکری خاصی که دارند ممکن است در شرایطی پاچه اربابان خودشان را نیز بگیرند. مانند اتفاقاتی که در سالهای اخیر در کشورهای اروپایی افتاده است.

  وی گفت: با توجه به این مسائل، پیش بینی ما این است که بعد از این ماجرا بخشی از این تروریست ها به محل های صدورشان از جمله کشورهای اروپایی و آسیای میانه بازگردند واین هم طبیعی است که هر کسی باد بکارد، طوفان درو می کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.