• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » قزوین به قطب علمی کشور تبدیل می شود
  کد خبر : 2061089

  قزوین به قطب علمی کشور تبدیل می شود

  قزوین به قطب علمی کشور تبدیل می شودReviewed by on Dec 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، اصغر زارعان روز یکشنبه در دیدار با استاندار قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: خوشبختانه قزوین با داشتن مدیرانی همراه و فهیم توانسته در اجرای طرح های ملی پیشگام باشد و در کنار…

  قزوین به قطب علمی کشور تبدیل می شودReviewed by on Dec 3Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، اصغر زارعان روز یکشنبه در دیدار با استاندار قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: خوشبختانه قزوین با داشتن مدیرانی همراه و فهیم توانسته در اجرای طرح های ملی پیشگام باشد و در کنار ظرفیت های ارزشمند خود مسیر توسعه علمی را بخوبی طی کند.

  زارعان بیان کرد: با ایجاد جشمه نور و طرح نودوترون جایگاه قزوین در حوزه علم و فنآوری برجسته خواهد شد و ما نیز علاقمند هستیم تا طرح های مهم علمی را در این استان پیاده کنیم که در این راستا احداث مرکز تحقیقات هسته ای در دستور کار قرار گرفت.

  وی اضافه کرد: با موافقت رئیس سازمان انرژی اتمی پس از ایجاد دبیرستان هسته ای که در حال اجراست این مرکز نیز برای ما اهمیت زیادی دارد که خوشبختانه همانند جناب آقای همتی استاندار سابق که همراهی بسیار خوبی با سازمان انرژی اتمی برای اجرای طرح های علمی داشتند آقای زاهدی هم رویکرد بسیار خوبی دارند و ما توانستیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.

  زارعان یادآورشد: برای اجاد مرکز تحقیقات هسته ای به ۴۰ هکتار زمین نیاز داریم که استاندار قزوین با همکاری اداره راه و شهرسازی آن را تامین کردند و ۲۰ هکتار در کنار طرح چشمه نور به این طرح اختصاص یافته است.

  وی اضافه کرد: ۲۰ هکتار زمین دیگر نیز در مکانی دیگر آماده واگذاری شده و با این همراهی ما بسرعت فاز اول اجرایی را آغاز می کنیم.

  معاون سازمان انرژی اتمی ایران اظهارداشت: این مرکز در واقع یک شهرک تحقیقاتی مهم در کشور خواهد بود که می تواند به اقتدار علمی کشور کمک کند.

  زارعان بیان کرد: خوشبختانه گام اول محکم برداشته شده و بسرعت برای ساخت آن اقدام می کنیم.

  وی در خصوص سایر پروژه های اجرا شده در استان گفت: طرح رودوترون یا شتاب دهنده در وضعیت خوبی است و آزمایشگاه آن نیز احداث و تکمیل شده و تلاش می کنیم با این کار ارتباط صنعت و دانشگاه برقرار شود.

  زارعان یادآورشد: با کمک مدیران استان این آزمایشگاه به مرحله بهره برداری رسیده و در مرحله تجهیز است و تا پایان امسال آماده افتتاح خواهد شد.

  وی بیان کرد: دبریستان هسته ای قزوین نیز در حال احداث است و در مرحله فنداسیون قرار دارد و امیدواریم در ۱۴ ماه تکمیل شود.

  زارعان گفت: پس از تهران و مشهد می توان گفت دبیرستان هسته ای قزوین از مراکز شاخص تربیت دانش آموزان مستعد به علوم هسته ای خواهد بود.

  همه فعالیتها در چارچوب برجام است

  معاون سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: همه کارهای علمی و تحقیقاتی ما در قزوین و سایر مناطق ایران در چارچوب برجام و دانش صلح آمیز هسته ای است.

  ساخت مرکز یون درمانی در ایران

  وی اضافه کرد: پس از برجام گشایش هایی صورت گرفت و توانستیم با همکاری کشور اتریش اولین مرکز یون درمانی ایران را در استان البرز ایجاد کنیم که ششمین کشور در این عرصه هستیم.

  زارعان اضافه کرد: این تکنولوژی می تواند در درمان سرطان تحولی ایجاد کند و ما را از دانش کشورهای دیگر و اعزام بیمار به خارج بی نیاز خواهد کرد.

  وی بیان کرد: این پروژه یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که مکانیک خاک تمام شده و تست خاک نیز انجام شده است که با کمک کشور اتریش این کار یک سال است آغاز شده است.

  زارعان گفت: دولت و بانک ها در اجرای این طرح همکاری می کنند و با انتقال تکنولوژی گام های ارزشمندی در مسیر علمی برداشته است.

  وی اضافه کرد: با توجه به سونامی سرطان ایجاد مرکز یون درمانی از کارهای ارزشمندی است که که می تواند ضمن درمان بیماران به کاهش هزینه های درمانی کمک کند.

  زارعان در ادامه از همکاری و مساعدت استاندار و مسئولان استان در همراهی با اجرای طرح ها تشکر و قدردانی کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.