• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » یاوه‌گویی مک‌مستر: ایرانیان باعث تسریع چرخه فرقه‌گرایی در منطقه شده‌اند
  کد خبر : 2060997

  یاوه‌گویی مک‌مستر: ایرانیان باعث تسریع چرخه فرقه‌گرایی در منطقه شده‌اند

  یاوه‌گویی مک‌مستر: ایرانیان باعث تسریع چرخه فرقه‌گرایی در منطقه شده‌اندReviewed by on Dec 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز، هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد ایران باعث تسریع در چرخه مخرب فرقه‌گرایی در منطقه شده است. او در…

  یاوه‌گویی مک‌مستر: ایرانیان باعث تسریع چرخه فرقه‌گرایی در منطقه شده‌اندReviewed by on Dec 3Rating:

  یاوه‌گویی مک‌مستر: ایرانیان باعث تسریع چرخه فرقه‌گرایی در منطقه شده‌اندبه گزارش ایران ویج به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز، هربرت مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد ایران باعث تسریع در چرخه مخرب فرقه‌گرایی در منطقه شده است.

  او در مجمع دفاع ملی ریگان در اظهاراتی گستاخانه گفت: آنچه که سوریه به آن تبدیل شده است، چرخه‌ای مخرب از درگیری‌های فرقه‌ای است. چه کسی از این مسئله سوء استفاده می‌کند؟ سازمان‌های «تروریست اسلامی» مانند داعش و گروه‌های مرتبط با القاعده همچون النصره و نیز ایرانیان؛ آنچه که ایرانیان در سراسر خاورمیانه انجام داده‌اند باعث تشدید و تسریع در این چرخه شده است.

  مشاور امنیت ملی کاخ سفید بدون اشاره به اقدامات مداخله‌جویانه و مخرب واشنگتن در منطقه ادعا کرد: از این رو آن‌ها (ایرانیان) می‌توانند از این چرخه هرج و مرج و حضور دولت‌های ضعیف استفاده کنند تا این دولت‌ها را برای حمایت کردن، به خود وابسته کنند.

  مک‌مستر درباره اینکه آمریکا به چه شکل می‌تواند نقش ایران را در خاورمیانه به عقب براند، گفت: به وسیله راهبردی جامع؛ به نظر من منصفانه است که بگوییم در سال‌های اخیر، راهبردی امیدوارانه غیرواقع‌بینانه‌ای وجود داشت که توافق هسته‌ای، که رئیس جمهور آن را بدترین توافق توصیف می‌کند، به دست می‌آورد که نتیجه آن، ایرانی می‌شود که به صورتی موثرتر در منطقه وارد می‌شود بدون اینکه تغییری در رفتارهایش ایجاد شده باشد. نتیجه چه می‌شود؛ بر عکس آن چیزی که انتظارش می‌رفت.

  او با تکرار ادعاهای پوچ واشنگتن علیه کشورمان افزود: از این رو تمرکز برای تطبیق‌پذیری ایران، باعث قدرت گرفتن این کشور در سراسر منطقه شده است. وقتی رئیس جمهور می‌گوید آشوبی را به ارث برده است، این آشوب در کره شمالی و نیز در خاورمیانه نیز وجود دارد. چیزی که باید با آن مقابله کنیم، توانمندی فزاینده ایرانی‌ها و توان آنان برای استفاده از گروه‌های دست نشانده، شبه‌نظامیان و گروه‌های تروریستی برای پیشبرد هدف هژمونیک (سلطه‌طلبانه) آنان در منطقه است.

   مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه گزافه‌‌گویی‌های خود مدعی شد: در این میان کاری که باید، انجام می‌دهند استفاده از کارزاری پیچیده از «خرابکاری» در عراق و ادامه حمایت از اسد است، ۸۰ درصد از جنگجویان اسد، گروه‌های دست‌نشانده ایرانی در سوریه هستند تا نوعی پل خاکی تا مدیترانه ایجاد کنند. آنچه که ما با آن روبرو هستیم، چشم‌انداز ایرانی است که ارتشی از گروه‌های دست‌نشانده در مرز‌های اسرائیل دارد. آنچه ما می‌بینیم مسلح شدن شبکه‌های ایران در یمن و در جنوب لبنان است. تلاش می‌کنند در سوریه این کار را با موشک‌های دوربرد نیز انجام دهند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.