• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سخنگوی انصارالله: جبهه ما نیاز به پاکسازی داشت
  کد خبر : 2060950

  سخنگوی انصارالله: جبهه ما نیاز به پاکسازی داشت

  سخنگوی انصارالله: جبهه ما نیاز به پاکسازی داشتReviewed by on Dec 3Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن گفت: ما معتقدیم آنچه امروز رخ داد مساله مثبتی بود چرا که جبهه ما نیاز به آن داشت که پاکسازی شود. فریبکاری و…

  سخنگوی انصارالله: جبهه ما نیاز به پاکسازی داشتReviewed by on Dec 3Rating:

  سخنگوی انصارالله: جبهه ما نیاز به پاکسازی داشتبه گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن گفت: ما معتقدیم آنچه امروز رخ داد مساله مثبتی بود چرا که جبهه ما نیاز به آن داشت که پاکسازی شود. فریبکاری و گمراه سازی ملت در خصوص اینکه آن‌ها با متجاوزان می‌جنگند باید پایان می‌یافت.

  سخن‌هایی که آن‌ها درباره مقابله با متجاوزان بر زبان می‌راندند سخنانی بی پشتوانه بود که در عرصه میدانی هیچ نشانی از واقعیت نداشت. با توجه به اظهاراتی که رئیس حزب کنگره لحظاتی پیش بیان کرد ثابت شد که مشکل بر سر حمله به چند خانه و مسجد نیست بلکه مشکل فراتر از این حرف‌ها است و مربوط به روابط وی با کشور‌های متجاوز می‌شود. او حتی پیش از آنکه لب به سخن بگشاید در عرصه میدانی، سیاسی، نظامی با کشور‌های متجاوز هم آوا شده بود. اینکه چهره آن‌ها آشکارتر از قبل شد مساله‌ای مثبت است. ملت یمن به دنبال آن است که چهره آن‌ها روشن شود. آیا آنگونه که آن‌ها جهت فریب افکار عمومی بیان می‌کنند اشکال کار در حمله به خانه‌ها و ارعاب زنان و کودکان است یا مساله این است که این شبه نظامیان با کشور‌های متجاوز ارتباط دارند.

  ما از این اقدام آن‌ها ضربه‌ای نمی‌خوریم. در عرصه عملی و نظامی آن‌ها چیزی به توان ما نمی‌افزودند. جبهه‌های ما حمایت شده هستند، کسانی از جبهه‌های ما حمایت می‌کنند که داوطلبانه برای حمایت از کشورشان به پا خاسته اند و در جبهه‌ها حضور پیدا کرده اند. اوضاع در داخل کشور نیز مورد حمایت است.

  رئیس حزب کنگره بر علیه تمامی شرایط حاکم بر کشور اعلام کودتا کرده و ثابت کرده است که او برای بازگرداندن کشور به وضعیت قبل از سال ۲۰۱۱ دست به تحرک زده است.

  این اقدام مخالفان مساله مهمی برای ما محسوب می‌شود، اما در عرصه عملی اوضاع کاملاً طبیعی است و درست بر خلاف آن شایعاتی است که رسانه‌های متجاوزان منتشر می‌کنند و مدعی می‌شوند که بحران‌های متعددی در کشور ایجاد شده است. دستگاه‌های امنیتی تمامی آشوب‌هایی که بین ذمار و صنعا و دیگر مناطق ایجاد شد در عرض چند دقیقه برچیدند. ما در یکی از میدان‌های مهم درگیری هستیم که دشمن متجاوز بر روی آن حساب کرده است و باید همگان برای مقابله با این کودتا آماده باشند.

  علی عبدالله صالح به مهره‌ای مشابه عبدربه منصور هادی تبدیل شده است که از ریاض و ابوظبی دستور می‌گیرد. این برای ما نعمت بزرگی است که ملت بفهمند که آن‌ها هم اکنون از یکجا مدیریت می‌شوند و این یک نعمت است که مردم بفهمند که تنها یک نیروی شریف و پاک که قابل خرید و فروش نیست و اهل خیانت به ملت نیست وجود دارد.

  وقتی تو به سوی متجاوزان می‌روی تا تو را با عناوینی خاص بستایند و بگویند که تو به خاطر برداشته شدن محاصره چنین کردی؛ اینگونه نخواهد بود، متجاوزان عاشق چشم و ابروی شما نیستند که محاصره را بردارند. آن‌ها تو را نمی‌خواهند و تو به زودی این را خواهی فهمید. ملت یمن نمی‌تواند بپذیرید که به ابزاری برای اجرای این طرح‌ها تبدیل شود. از این رو ما این مساله را مساله‌ای مثبت تلقی می‌کنیم.

  علی عبدالله صالح امروز حرفی از تلاش برای آرامش نزد و به جای ملت بر کشور‌های متجاوز تکیه کرده بود و این مساله‌ای طبیعی بود چرا که او سالیان سال رهبری کشور را بر عهده داشت و هر کاری که می‌خواست بکند با دستور و فرمان کشور‌های بیگانه انجام می‌داد بنابراین تکیه او بر ملت، خدا و پایداری و جانفشانی نیست. اما آنچه را که ما باید بفهمیم و درک کنیم این است که بسیاری از سران حزب کنگره مردمی یمن که انسان‌هایی شریف و آزاده هستند نمی‌پذیرند که ابزاری به دست کسی باشند که با متجاوزان ارتباطی صریح و روشن دارد و همچون عبدربه منصور هادی به عروسک خیمه شب بازی متجاوزان تبدیل شده است. این مساله بسیار مهم است.

  اوضاع در کشور تحت کنترل است و ملت یمن می‌تواند به خوبی و با صلابت با این چالش مقابله کند.

  همچنان که رهبر جنبش انصارالله نیز گفت: ما بسیار تمایل داریم که از این مشکلاتی که به وجود آمده عبور کنیم، اما با این حال «ای بسا چیزی را ناپسند بدارید، اما در آن خیر شما باشد».

  طرف مقابل به خوبی می‌داند که جنگی که علیه یمن به راه افتاده است اساساً نبرد با حاکمیت و استقلال یمن است. همگان می‌دانند که رهبر انصار الله یک رهبر ملی است و دغدغه کشور را دارد و تا جایی که ممکن است از بسیاری از بلندپروازی‌ها و سواستفاده‌هایی که طرف مقابل از اوضاع دارد چشم پوشی می‌کند، طرف مقابل هم با توجه به این مساله به این سمت حرکت کردند و کار را به اینجایی که می‌بینید رساندند.

  رهبر انصارالله به صورت مستمر برای رئیس حزب کنگره پیام می‌فرستاد و به وی گوشزد می‌کرد که اقدام‌های نادرستی انجام می‌شود اقدام‌هایی که به نفع شما و به نفع کشور نیست. ما در آن موقع نمی‌خواستیم تا وقتی که مسائل برای افکار عمومی روشن نشده دست به اقدامی بزنیم، اما هم اکنون همه چیز برای افکار عمومی روشن شده است. هم اکنون هر گامی که ما بر داریم با استقبال فوق العاده ملت رو به رو می‌شود.

  بی تردید ما با برخی از سران حزب کنگره مردمی یمن در تماس هستیم تا جلوی مشکل ایجاد شده گرفته شود. هیچ کس نمی‌تواند ارتباطی که میان ملت یمن است از هم بگسلد. یمن که در جنگ با متجاوزان است و با چالش داخلی نیز دست و پنجه نرم می‌کند می‌تواند با این بحران با اقتدار کامل مقابله کند، زیرا ما بر حق هستیم و در یک نبرد ملی راستین هستیم. در این نبرد ملی هیچ کس حق ندارد که برای عقب نشینی از حقوق ملت به متجاوزان چک سفید امضا بدهد، اما برخی بی توجه به شهدایی که در راه دفاع از وطن داده شده و بی توجه به سختی‌ها و رنج‌هایی که ملت یمن در این راه متحمل شده است دست به چنین کاری زده اند. نه عدالت الهی و نه عدالت اخلاقی و نه عدالت حقوقی نمی‌تواند چنین چیزی را بپذیرد.

  هم اکنون مسائل در خصوص این برنامه که به لحاظ سیاسی، نظامی و رسانه‌ای به وسیله بیگانگان مدیریت می‌شود کاملاً روشن شده است؛ بنابراین در درون یمن نیز یک جبهه باز شده است جبهه‌ای که در واقع علیه متجاوزان است.

  در پی شکست تجاوز نظامی، سیاسی و اقتصادی علیه یمن، متجاوزان به آخرین برگ خود متوسل شدند و جبهه داخلی را هدف قرار دادند. امروز نیز متجاوزان نتوانسته اند جبهه داخلی را هدف قرار دهند بلکه تنها جز کوچکی از سران حزب کنگره مردمی یمن را خریده اند.

  امروز وقتی رئیس حزب کنگره مردمی می‌گوید که مشکل میان ما از دو سال و نیم و سه سال پیش وجود داشته است، این سخن نشان می‌دهد که مشکل از جانب ما نبوده است بلکه مشکل، انقلاب ملت علیه کسانی بوده است که سالیان سال قدرت را در کشور به دست داشته اند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.