• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » عالم لبنانی: ایران تلاش فراوانی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری انجام داد
  کد خبر : 2060932

  عالم لبنانی: ایران تلاش فراوانی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری انجام داد

  عالم لبنانی: ایران تلاش فراوانی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری انجام دادReviewed by on Dec 3Rating: شیخ عادل الترکی عضو جمعیت علمای مسلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه آمریکا داعش را ایجاد و شعار "کسی نمی‌تواند این جریان را نابود سازد" را ترویج کرد، اظهار داشت: آمریکا تلاش می‌کرد…

  عالم لبنانی: ایران تلاش فراوانی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری انجام دادReviewed by on Dec 3Rating:

  شیخ عادل الترکی عضو جمعیت علمای مسلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه آمریکا داعش را ایجاد و شعار "کسی نمی‌تواند این جریان را نابود سازد" را ترویج کرد، اظهار داشت: آمریکا تلاش می‌کرد ادعای کند نمی‌توان داعش را در مدت کوتاتی از بین برد اما در طرف مقابل، محور مقاومت با یکپارچه شدن و شناخت دشمن توانست این دشمن تکفیری که لباس اسلام را بر تن کرده را نابود سازد.

  بیشتر بخوانید

  نظر رئیس شورای اسلامی فلسطین درباره نقش ایران در نابودی داعش

  داعش چند مدرسه را در سوریه خراب کرد؟

  نقش ایران در پایان داعش به روایت یک عالم لبنانی

  شیخ عادل الترکی با اشاره به کمک‌های آشکار و پنهان آمریکایی‌ها به تکفیری‌ها و تروریست‌ها در منطقه برای ادامه حیات این گروه ها، پیروزی نهایی محور مقاومت بر گروه تکفیری تروریستی داعش را به مثابه سیلی محکمی بر صورت حامیان گروه‌های تروریستی در منطقه دانست و تاکید کرد: آنها مهره‌ای که پیش از این با آن بازی و از آن نیرو می‌گرفتند را از دست دادند.

  این عالم دینی اهل سنت با بیان اینکه تعصب مذهبی و قومی عامل اساسی تحریک افکار تروریستی در منطقه به شمار می‌آید، تاکید کرد: متاسفانه برخی از علما و اندیشمندان حاملِ فکر داعشی، با ترویج و تشویق این تفکر، در گسترش آن سهیم هستند اما بحمدالله محور مقاومت که از ایران تا عراق، سوریه، لبنان و فلسطین گسترش یافته و توانست بر جریان تکفیر و تروریسم در منطقه چیره شود. 

  وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تلاش‌های فراوانی برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری در منطقه انجام داد و کنفرانس های متعددی برای برخورد با این اندیشه‌ها میزبانی کرده است. ایران برای مقابله با طرح‌های تکفیری‌ها در منطقه شهدای فراوانی تقدیم کرد. 

  عضو جمعیت علمای مسلمان لبنان در ادامه با هشدار در خصوص طرح های آینده آمریکا و متحدانش برای ضربه زدن به ملت های منطقه تاکید کرد: دشمن از هر گونه تلاش برای تاسیس جریان تروریستی مشابه داعش با بکارگیری نام های دیگر فروگذار نیست. برخی‌ها با شکست اندیشه‌های تکفیری حالا تلاش می‌کنند شاخص مقابله با رژیم صهیونیستی را به سمت ایران منحرف سازند. محور حامی تکفیری‌ها تلاش می‌کند ایران را به جای اسرائیل به عنوان دشمن نشان دهد و رژیم صهیونیستی را به عنوان دوست و ناجی معرفی کند.

  شیخ عادل الترکی با بیان اینکه قضیه فلسطین باید اساس و محور توجه جهان اسلام باقی بماند، افزود: متاسفانه پاره ای اختلافات باعث شده برخی ها قضیه فلسطین را فراموش کنند و بر قضایای فرعی متمرکز شوند.

  وی با مهم برشمردن هوشیاری و اهتمام به قضیه فلسطین و عدم فراموشی رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی جهان اسلام تاکید کرد: در این راستا ما از جمهوری اسلامی ایران که از زمان حضرت امام خمینی (ره) تا به حال حامی اصلی مساله فلسطین بوده است، بسیار فراوان تشکر می‌کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.