• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » یک مقام لهستانی: کشوری حق ندارد یکطرفه برجام را نقض کند
  کد خبر : 2060865

  یک مقام لهستانی: کشوری حق ندارد یکطرفه برجام را نقض کند

  یک مقام لهستانی: کشوری حق ندارد یکطرفه برجام را نقض کندReviewed by on Dec 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه ایرنا، «نوربرت آبریسکی» در دیدارعلاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه خواند.«آبریسکی» نایب…

  یک مقام لهستانی: کشوری حق ندارد یکطرفه برجام را نقض کندReviewed by on Dec 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از روز شنبه ایرنا، «نوربرت آبریسکی» در دیدارعلاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه خواند.
  «آبریسکی» نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان بر آمادگی دولت و پارلمان لهستان در گسترش هرچه بیشتر با ایران تأکید کرد و گفت: لهستان هیچگونه محدودیتی در توسعه مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران ندارد.
  نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و ایران تصریح کرد: توافق برجام فرصتی برای کشورهای اروپایی بویژه لهستان برای گسترش مناسبات اقتصادی با ایران است و کشوری حق ندارد یکطرفه توافق برجام را نقض نماید.
  «آبریسکی» پیگیری‌های مجالس دو کشور در امر توسعه مراودات دوجانبه را محرک ارتباطات اقتصادی و مشوّق بخش‌های خصوصی برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک دانست.

  **برجام فضای جدیدی برای همکاری اتحادیه اروپا با ایران ایجاد کرده است
  «علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه خوب ارتباطات تاریخی میان دو کشور، گفت: وجود ذهنیت تاریخی مثبت دو ملت به یکدیگر و ظرفیت‌های مناسب اقتصادی، سیاسی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و لهستان بسترهای فراوانی برای توسعه و گسترش مناسبات فی‌مابین فراهم کرده است .
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مجالس دو کشور می‌توانند زمینه‌های ارتقاءسطح مناسبات ارتباطات بویژه روابط پارلمانی فی‌مابین را فراهم کنند.
  بروجردی با بیان اینکه تروریسم خطری برای همه کشورهای جهان است، افزود: باید با همکاری و تلاش جمعی کشورهای جهان ریشه‌های پدیده شوم تروریسم را در هر نقطه‌ای از جهان خشکاند.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تبادل تجربیات جمهوری اسلامی ایران و لهستان در امر مبارزه با تروریسم می‌تواند به نابودی گروه‌های تروریستی در دو منطقه خاورمیانه و اروپا کمک کند.
  بروجردی با اشاره به اعتراض کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به سخنان غیرمنطقی رئیس جمهوری آمریکا در خصوص توافق برجام خاطرنشان کرد: توافق برجام فضای جدیدی برای همکاری اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است و کشورهایی که منتظر تصمیمات آمریکا هستند بازنده اصلی در بازار رقابت بین‌المللی خواهند بود.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: سیاست‌های دولت ترامپ موجب جنگ افروزی و افزایش تنش در منطقه خواهد شد.
  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بر فرصت استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی در دو کشور براساس منافع ملی تأکید کرد.

  ** ‌از سرمایه گذاری شرکت های توانمند لهستانی درایران استقبال می شود
  سیدمهدی فرشادان رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان با «نوربرت آبریسکی» نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و ایران در تهران دیدار و گفت وگو کرد.
  فرشادان رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و لهستان در این دیدار ضمن تشکر از تسلیت و ابراز همدردی نماینده مجلس لهستان با مردم ایران به مناسبت زلزله غرب کشور گفت: خوشبختانه کمک رسانی به مناطق زلزله زده در ساعات اولیه بعد از زلزله شروع شد و نهادهای امدادی هنوز هم در حال رسیدگی به اوضاع منطقه هستند.
  رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان افزود:‌ مجلس از آمادگی لازم برای تقویت همکاری ها با نمایندگان پارلمان لهستان برخوردار است.
  فرشادان با اشاره به پیشینه خوب مناسبات ایران و لهستان تصریح کرد: با توجه به ذهنیت مثبت مردم دو کشور نسبت به یکدیگر، زمینه های توسعه روابط ایران و لهستان مهیا است که امیدواریم با همکاری مقامات دو کشور شاهد توسعه روابط هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.
  رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان بیان داشت: گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان آمادگی دارد در راستای تسهیل مناسبات فیمابین گفت وگوها و همکاری های خود را با نمایندگان پارلمان لهستان تقویت نماید.
  فرشادان با اشاره به همکاری های خوب استان های مختلف ایران و لهستان گفت: این همکاری ها تاثیر بسزایی در ارتقاء مستقیم سطح همکاری های فیمابین دارد، لذا از اینکه استان های بیشتری در همکاری های میان استان های دو کشور سهیم باشند، استقبال می کنیم.
  رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لهستان با اشاره به استقبال کشورمان از سرمایه گذاری شرکت های توانمند لهستانی در ایران، اظهار داشت: شرکت هایی که توان بالایی در زمینه های مانند انرژی، معادن، کشاورزی، ماشین سازی، داروسازی دارند می توانند با شرایط مناسبی در ایران سرمایه گذاری کنند و درصورتی که این سرمایه گذاری با انتقال فناوری همراه باشد با استقبال فزاینده ای روبرو می شوند.

  ** دانشگاه های لهستان علاقه مند به تبادل استاد و دانشجو با ایران هستند
  «نوربرت آبریسکی» نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و ایران نیز در این دیدار با اشاره به زلزله غرب ایران گفت: از شنیدن خبر زلزله در ایران بسیار متاثر شدیم و این مصیبت را به خانواده داغدار و ملت ایران تسلیت می گوییم.
  رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و ایران در ادامه با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان افزود: هدف سفر هیات پارلمانی لهستان به ایران، توسعه مناسبات دوستانه ایران و لهستان در زمینه پارلمانی و تسهیل روابط تجاری و اقتصادی دو کشور است.
  آبریسکی ادامه داد: ایران و لهستان ظرفیت های زیادی برای ارتقاء روابط دوستانه خود در زمینه های تجاری و اقتصادی دارند که تاکنون از آنها به طور شایسته بهره برداری نشده است.
  به گزارش ایران ویج به نقل از خانه ملت، نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی لهستان و ایران در بخش دیگری از سخنان خود به علاقمندی لهستان برای توسعه روابط فرهنگی و علمی با کشورمان اشاره کرد و گفت: دانشگاه های لهستان علاقمند به تبادل استاد و دانشجو با ایران هستند و با توجه به توان علمی دو کشور امیدواریم این همکاری به ویژه در رشته های پزشکی تسریع شود.
  سیام*۳۰۷۰*۳۰۶۱*۱۴۴۹*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.