• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شش نهاد سازمان ملل خواستار پایان یافتن اقدامات غیر انسانی در یمن شدند
  کد خبر : 2060823

  شش نهاد سازمان ملل خواستار پایان یافتن اقدامات غیر انسانی در یمن شدند

  شش نهاد سازمان ملل خواستار پایان یافتن اقدامات غیر انسانی در یمن شدندReviewed by on Dec 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از کمیساریای پناهندگان ملل متحد، در این بیانیه آمده است ؛ اگرچه اقداماتی ناچیزی که طی چند روز اخیر از سوی این ائتلاف برای انتقال برخی از کمک های بشر دوستانه به…

  شش نهاد سازمان ملل خواستار پایان یافتن اقدامات غیر انسانی در یمن شدندReviewed by on Dec 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از کمیساریای پناهندگان ملل متحد، در این بیانیه آمده است ؛ اگرچه اقداماتی ناچیزی که طی چند روز اخیر از سوی این ائتلاف برای انتقال برخی از کمک های بشر دوستانه به مردم یمن انجا شده است تا حدودی کارساز بوده، اما نیاز بیشتر مردم یمن به حجم بیشتری از این کمک ها ، ایجاب می کند تا همه بنادر این کشور بحران زده آزاد شود.
  این بیانیه افزود: ‘بحران انسانی در یمن به قدری فاجعه بار است که چنانچه اقدام عاجلی برای نجات مردم این کشور به ویژه کودکان صورت نگیرد باید در کوتاه مدت شاهد قربانی شدن میلیون ها نفر براثر قحطی و بیماری در این کشور باشیم’.
  بیانیه نهادهای سازمان ملل با درخواست رفع همه موانع برای واردات مواد غذایی، دارو و سوخت به یمن، می افزاید : اقدامات غیرانسانی ائتلاف عربی در جنگ علیه مردم یمن موجب شد تا قیمت نان ۳۰ درصد، سوخت ۱۰۰ درصد و آب وارداتی حتی در برخی مناطق یمن تا ۶۰۰ درصد افزایش یابد.ذخایر آب ۷ شهر بزرگ یمن کاملا خالی شده است و چنانچه کمک های بشردوستانه بین المللی به این شهرها نرسد، بی تردید مرگ اکثر جمعیت آنها نزدیک است. دیگر شهرهای کوچک و روستاهای یمن نیز وضعیت بهتری ندارند چرا که تاکنون بیش از ۱۱ میلیون نفر از جمعیت یمن، آب شرب (حداقل آب شرب سالم) ندارند، لذا مردم این شهرها و روستاها از هزینه غذای خود می زنند تا بتوانند اندکی آب شرب نسبتا سالم تهیه کنند. از آنجایی که اکثر مراکز بهداشتی و درمانی یمن از ذخیره آب و داروی خود تهی شده اند، باید به زودی شاهد مرگ و میر بیماران این مراکز نیز باشیم، بیمارانی که اکثر آنها نیز کودکان هستند.
  در ادامه این بیانیه آمده است: جنگ در یمن موجب شده است مردم این کشور جزو قحطی زده ترین ملت های جهان در عصر جدید به حساب آیند، به گونه ای که امروزه ۴۰۰ هزار کودک یمنی از سوء تغذیه مزمن رنج می برند، ۸ میلیون نفر با فقر و گرسنگی شدید دست و پنجه نرم می کنند و ۹۰ درصد از مواد غذایی این کشور وارداتی است و اغلب از بنادر دریای سرخ به این کشور می رسد، اما همه این بنادر توسط ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در محاصره کامل قرار دارند.
  این بیانیه در پایان خواستار رفع کامل محاصره این بنادر شد تا از بروز فاجعه‌ انسانی بزرگتر در یمن جلوگیری شود.
  این بیانیه مشترک به امضای تِدرُس اَدهانون غِبرِیسوس، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی؛ آشیم اشتاینر، مدیر سازمان عمران و توسعه ملل متحد (یو ان دی پی)؛ فیلیپو گِراندی، کمیساریای پناهندگان ملل متحد، آنتونی لیک، مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و نماینده سابق این سازمان در تهران؛ دیوید بیسلی، مدیر اجرایی برنامه غذای ملل متحد، ژنرال ویلیام لیسی سوینگ، مدیرکل سازمان مهاجرت ملل متحد و مارک لوکوک، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشر دوستانه و هماهنگی های ملل متحد رسیده است .
  خاورم ۱۳۷۸**۱۵۰۸
  مترجم علی نصیری**
  http://www.unhcr.org/uk/news/press/2017/12/5a2264144/united-nations-leaders-call-saudi-led-coalition-fully-lift-blockade-yemeni.html

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.