• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مسلمانان باید از تفرقه هایی که آرزوی دشمن است بپرهیزند/ داعش محصول اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی است
  کد خبر : 2060751

  مسلمانان باید از تفرقه هایی که آرزوی دشمن است بپرهیزند/ داعش محصول اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی است

  مسلمانان باید از تفرقه هایی که آرزوی دشمن است بپرهیزند/ داعش محصول اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی استReviewed by on Dec 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا غیاثی کرمانی استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ با اشاره به هفته وحدت اظهار…

  مسلمانان باید از تفرقه هایی که آرزوی دشمن است بپرهیزند/ داعش محصول اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی استReviewed by on Dec 2Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا غیاثی کرمانی استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار کرمان۱۴۰۰ با اشاره به هفته وحدت اظهار داشت : با ابتکار عالمانه و هوشیارمندانه امام خمینی (ره) از ۱۲ ربیع الاول که به اعتقاد اهل سنت ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) است تا ۱۷ ربیع الاول که به اعتقاد شیعیان سالروز ولادت آن حضرت می باشد این هفته به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است .

  وی گفت : مسلمانان در این هفته باید به بازخوانی پرونده وحدت بین مسلمانان بپردازند و از هر گونه تفرقه ای پرهیز نمایند؛ بنابراین  پیشگامانی از شیعیان و وارستگانی از اهل سنت به این ندای عقل و فطرت و وجدان پاک لبیک گفتند .

  استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد : البته این عمل خردمندانه سابقه تاریخی دارد و از روزگاران گذشته در زمان آیت الله بروجردی هم شکل گرفته است که این مسئله با استقبال خوبی روبرو شد اما دوباره به خاموشی گراید.

  غیاثی کرمانی با بیان این که امام خمینی (ره) بار دیگر به عنوان یک رهبر سیاسی بزرگ و مذهبی عالی مقام بار دیگر این پرچم افتاده را بر دوش گرفتند ، تشریح کرد : امام (ره) این شمع خاموش را برافروخته کردند و این شعله را در جهان به وجود آوردند تا بار دیگر سنی و شیعه دست به اتحاد و برادری بزنند .

  وی بیان کرد : حال چگونه در این میان افرادی حاضر می شوند بین مسلمانان شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند و البته باید گفت اختلافات مذهبی همیشه بوده و خواهد بود و هیچ گاه به پایان نخواهد رسید و امیدوارم خورشید حقیقت به طور کامل از پشت ابر بیرون بیاید.

  استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد : اما این اختلافات مذهبی و نگاه های دینی نباید منجر به کشمکش ، نزاع و دعوا شود زیرا محصول آن داعش خواهد بود و میلیون ها میلیون انسان از این سرطان وحشی در خاورمیانه و جهان خسارت می بینند.

  غیاثی کرمانی در رابطه با این که مسلمانان باید هوشمندانه به پیام امام (ره) لبیک گفته و همه با هم دست به اتحاد بزنند ، افزود : مسلمانان با سمینارها ، کنفرانس ها و گفتمان ها باید مطالب خود را مطرح نمایند و با کمال آرامش و دوری از تعصب های بی جا با یکدیگر به گفتمان بپردازند و از تفرقه و  اختلاف هایی که آرزوی دشمن است بپرهیزند.

  وی با اشاره به این که کشور لبنان به واسطه اختلاف بین شیعیان و اهل سنت از دست رفت ، یادآور شد : دشمن و استعمار با انتشار شب نامه ها ، فحاشی ها و نامه ها در خانه های اهل سنت و تشییع باعث شدند که جوانان پرشور شیعه و سنی به جای اتحاد با هم دست به یقه شدند و در انتخابات نتیجه این شد که ۱۲۰ مذهب مسیحی متحد شدند و برگ برنده برای آن ها شد .

  این استاد حوزه و دانشگاه در پایان اظهار داشت : این گونه فجایع همواره در حال تکرار هستند و اکنون که داعش از نظر سیاسی و دولتی نابود شده است باید با اتحاد جلوی این گروه تروریستی را بگیریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.