• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کمک مالی شرکت فرانسوی به داعش در سوریه
  کد خبر : 2060554

  کمک مالی شرکت فرانسوی به داعش در سوریه

  کمک مالی شرکت فرانسوی به داعش در سوریهReviewed by on Dec 2Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار: تامین مالی گروه‌های تروریستی از جمله داعش و به مخاطره انداختن جان کارکنان شرکت فرانسوی لافارژ اصلی‌ترین اتهامات مطرح شده علیه…

  کمک مالی شرکت فرانسوی به داعش در سوریهReviewed by on Dec 2Rating:

  کمک مالی شرکت فرانسوی به داعش در سوریهبه گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار: تامین مالی گروه‌های تروریستی از جمله داعش و به مخاطره انداختن جان کارکنان شرکت فرانسوی لافارژ اصلی‌ترین اتهامات مطرح شده علیه مدیران این شرکت هستند.

  اولین مرحله از رسیدگی به اتهامات مطرح شده علیه شرکت فرانسوی لافارژ مرتبط با فعالیت‌های آن در سوریه آغاز شد.

  مدیر لافارژ در جلبیه در سوریه از سال دو هزار و چهارده یکی از سه مدیری است که در این زمینه بازجویی شده است. مدیر قبلی لافارژ در جلبیه و مدیر امنیت این شرکت نیز در چارچوب تحقیقات بازجویی شدند.

  لافارژ به تامین مالی تروریسم از جمله داعش به طور غیر مستقیم متهم شده است. این اقدام لافارژ موجب شده است که شرکت یاد شده بتواند برغم جنگ درسوریه به فعالیت‌های خود در این کشور ادامه بدهد.

  برونو پِشو مدیر لافارژ در سوریه از سال دو هزار و هشت تا دو هزار و چهارده، فدریک ژولی بوآ مدیر لافارژ در سوریه از سال دو هزار و چهارده و ژان – کلود وِیار مدیر امنیتی لافارژ که از چند روز پیش در بازداشت به سر می‌برند، در روز جمعه بازجویی شدند. این سه مدیر در دادگاه به اتهامات خود درباره تامین مالی تروریسم، نقض قوانین اروپایی و به مخاطره انداختن زندگی انسان‌ها پاسخ دادند.

  لافارژ به واریز پول به حساب سازمان‌های افراط گرا به ویژه داعش متهم است. این شرکت فرانسوی بین سال‌های دو هزار و سیزده و دو هزار و چهارده به گروه‌های افراط گرا پول پرداخت کرده است تا بتواند به کار خود در جلبیه ادامه بدهد. برونو پشو همچنین متهم است جان کارکنانش را به مخاطره انداخته است.

  یکی از کارکنان محلی لافارژ گفت: لافارژ از کارکنانش می‌خواست به رغم خطراتی که آن‌ها را تهدید می‌کرد، به کارخانه بروند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.