• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » انقلاب اسلامی ایران الگوی وحدت شیعه و سنی در جهان است / اختلافات مذهبی باعث قوت گیری دوباره داعش می شود
  کد خبر : 2060468

  انقلاب اسلامی ایران الگوی وحدت شیعه و سنی در جهان است / اختلافات مذهبی باعث قوت گیری دوباره داعش می شود

  انقلاب اسلامی ایران الگوی وحدت شیعه و سنی در جهان است / اختلافات مذهبی باعث قوت گیری دوباره داعش می شودReviewed by on Dec 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسیم سرخس، مولوی نذیر احمد سلامی شب گذشته در مراسم جشن آغاز هفته وحدت در…

  انقلاب اسلامی ایران الگوی وحدت شیعه و سنی در جهان است / اختلافات مذهبی باعث قوت گیری دوباره داعش می شودReviewed by on Dec 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسیم سرخس، مولوی نذیر احمد سلامی شب گذشته در مراسم جشن آغاز هفته وحدت در شهرستان سرخس اظهار کرد: یکی از بخش های سیره مهم پیامبر ایجاد الفت و وحدت میان مسلمان ها بوده است.

  وی با بیان اینکه پیامبر اکرم قبل و بعد از هجرت تأکید فراوانی بر ایجاد وحدت در بین سران طوایف، انصار و مهاجرین داشتند، خاطرنشان کرد: دشمن در طول تاریخ در هر زمانی که زمینه فراهم شده به تحرکات خودش افزوده تا وحدت را از بین ببرد.

   

  حرکت در راه ایجاد وحدت یک جهاد است

  نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در برهه ای از تاریخ در تمام سرزمین های اسلامی زمینه برای وحدت اسلامی فراهم شده بود، تصریح کرد: اگر افراد مؤثری در آن برهه موضوع وحدت را مطرح می کردند خیلی مسلمان ها پیشرفت می کردند، اما دشمنان با ایجاد تعصب دینی و اختلافاتی را به اسم مذهب بین شیعه و سنی راه انداختند و جنگ های چالدران رو راه انداختند.

  وی با اشاره به اینکه اگر کشورهای اسلامی وحدت کلمه نداشته باشد کلمه توحید لا اله الله نفعی برای مردم ندارد، اذعان کرد: زمانی مردم از خیرات کلمه توحید بهره مند می شوند که وحدت داشته باشد.

   

  ایجاد اختلاف در بین مذاهب از اهداف راهبری دشمن است

  احمد سلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که کشورهای اسلامی پیشرفتی نداشته باشند، عنوان کرد: کدام کشور ثروتمند خاورمیانه و عربی هست که پول نفت خود را به کشورهای فقیر کمک کند، کشورهای اسلامی که شکار داعش می شوند اگر کشورهای نفت خیز مسلمان باهم اتحاد می داشتند و ثروت مازد خودشان را در کشورهای اسلامی هزینه می کردند خیلی اوضاع بهتر می شد.

  وی با تأکید بر اینکه می توان از طریق ایجاد محدودیت برای کشورهای سلطه گر در استفاده از مهم‌ترین تنگه ها و آب راه های عبوری اقیانوس ها و دریا ها ابزار قدرتمندی در دست گرفت، تشریح کرد: اختلاف مسلمانان باعث آسیب به امت اسلامی شده است و این یکی از اهداف راهبردی دشمن است.

   

  ایران الگوی وحدت شیعه و سنی است

  این مقام مسئول با بیان اینکه حضرت امام (ره) ایران الگوی وحدت شیعه و سنی در جهان می دانستند، ابراز کرد: هر کس در راه وحدت و انسجام گامی بر دارد این به منزله یک جهاد است.

  وی با اشاره به اینکه مسلمانان گرفتار مشکلات اقتصادی هستند و بیش از یک سوم مسلمانان به نان شب خود محتاج‌اند، تأکید کرد: دشمن اجازه نمی دهند مسلمانان پیشرفت کنند و بهترین افراد را در کشور ایران ترور می کند، باید به برنامه دشمن پی برد.

   

  باید مراقب تفکر داعش و حامیانش بود

  مولوی نذیر احمد سلامی با بیان اینکه دشمنان داعش را برای تضعیف ما مسلمانان مسلح کردند که الحمدالله شکست خورد، تصریح کرد: اما اندیشه داعش هنوز هست و این اندیشه بحران ایجاد می کند و تفکر داعش از هفتاد سال پیش بوده و امروزه این تفکر و حامیانش هنوز هستند و باید مراقب بود.

  وی با تأکید بر اینکه متأسفانه برخی از وجود داعش اظهار خوشحالی کردند و این بسیار اشتباه است، عنوان کرد: داعش درحالی شیعه و سنی را در غالب اسلام و به اسم پرچم اسلامی سر می برید که پیامبر فرمودند که شکنجه دادن حیوان حرام است حالا این‌ها زنده زنده انسان را سر می بریدند.

   

  اختلافات مذهبی باعث قوت گیری دوباره داعش می شود

  نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما باید بیدار باشیم آن داعش از بین نرفته است، اذعان کرد: اگر اختلافات مذهبی باشد دوباره داعش به واسطه این اختلافات قوت می گیرد و مطمئناً آن‌ها به دنبال این هستند که امت اسلام را از بین ببرند.

  وی در پایان بلندترین صدا در حمایت از مردم مظلوم مسلمان و اتحاد از ایران بلند شد، خاطرنشان کرد: حال اگر در جایی مسئول پایین مرتبه ای حرف اختلاف انگیزی بزند و باعث اختلاف بشود این حرف نظام نیست و نباید به پای نظام نوشت، امام و مقام معظم رهبری همیشه تأکید داشته اند که هیچ تبعیضی نباید وجود داشته باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.