• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سران پیمان امنیت جمعی بر دفاع از تمامیت ارضی و حق حاکمیت سوریه تاکید کردند
  کد خبر : 2060422

  سران پیمان امنیت جمعی بر دفاع از تمامیت ارضی و حق حاکمیت سوریه تاکید کردند

  سران پیمان امنیت جمعی بر دفاع از تمامیت ارضی و حق حاکمیت سوریه تاکید کردندReviewed by on Dec 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این بیانیه با عنوان «وضعیت سوریه و پیرامون آن» به همراه دو سند دیگر شامگاه پنجشنبه در اجلاس سران سازمان پیمان امنیت جمعی در مینسک پایتخت بلاروس امضا…

  سران پیمان امنیت جمعی بر دفاع از تمامیت ارضی و حق حاکمیت سوریه تاکید کردندReviewed by on Dec 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، این بیانیه با عنوان «وضعیت سوریه و پیرامون آن» به همراه دو سند دیگر شامگاه پنجشنبه در اجلاس سران سازمان پیمان امنیت جمعی در مینسک پایتخت بلاروس امضا شد.
  این بیانیه در پایگاه اینترنتی دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین منتشر و در آن گفته شده است: سازمان پیمان امنیت جمعی بر حمایت از حق حاکمیت، تمامیت ارضی و یکپارچگی کشور سوریه تاکید و خواهان از بین رفتن تهدید تروریستی و توقف جنگ داخلی در این کشور از راههای سیاسی -دیپلماتیک و از طریق گفت و گوهای سوری سوری بدون هر گونه پیش شرط و مداخله خارجی است.
  بیانیه می افزاید: پیمان امنیت جمعی به سهم تعیین کننده روسیه در نابودی کانون های تروریسم بین المللی اشاره می کند و این اقدامات شرایط برای توقف مناقشه داخلی و دستیابی به راه حل سیاسی پایدار و بلندمدت در سوریه را فراهم می کند.
  در بیانیه اضافه شده است: سهم قزاقستان در حل و فصل اوضاع سوریه از راه میزبانی نشست های صلح سوریه در آستانه عالی ارزیابی می شود.
  «سران پیمان امنیت جمعی از طرف های ذینفع دعوت به استفاده از شرایط مساعد برای فعال سازی مذاکرات سوری در ژنو تحت نظارت سازمان ملل می کند. برگزاری کنگره گفت و گوهای ملی سوریه و اجرای سایر ابتکارات برای کمک به حل و فصل بحران سوریه مطابق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت را مهم می داند.»
  در ادامه بیانیه آمده است: سران پیمان امنیت جمعی بر فعال سازی و فراگیری گفت وگوهای سوری به منظور انسجام تمام اجزای قومی و مذهبی جامعه سوریه و تعیین شاخص های نظام سیاسی حکومتی در دوره پسامناقشه تاکید دارد.
  سران پیمان امنیت جمعی در پایان بیانیه خود با ابراز نگرانی از اوضاع انسانی سوریه حمایت از روند کاهش تنش و برقراری ثبات در این کشور از جمله از راه کمک به احیای اقتصاد آن و تعلیق تحریم های یکجانبه و افزایش کمک های انسانی به مردم سوریه و مساعدت برای مین روبی این کشور و بازسازی مراکز حیاتی و زیرساخت های اجتماعی و اقتصادی این کشور را خواستار شده است.
  در زمان حاضر سپهبد یوری خاچاتوروف (از ارمنستان) دبیر کل پیمان امنیت جمعی است که از ۱۴ ماه اوریل سال ۲۰۱۷ این مقام را عهده دار شده است.
  مقر پیمان امنیت جمعی در مسکو قرار دارد و کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ارمنستان در آن عضویت دارند.
  اروپام*۳۹۱*۳۴۰۴**انتشار: محسن اسماعیلی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.