• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جعفری: اتباع ۱۲۴ کشور جهان در صفوف داعش می‌جنگید
  کد خبر : 2060418

  جعفری: اتباع ۱۲۴ کشور جهان در صفوف داعش می‌جنگید

  جعفری: اتباع ۱۲۴ کشور جهان در صفوف داعش می‌جنگیدReviewed by on Dec 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، ابراهیم جعفری — وزیر امور خارجه عراق — گفت: ملت عراق در مبارزه با گروه وهابی -صهیونیستی داعش یکپارچه بود و جامعه…

  جعفری: اتباع ۱۲۴ کشور جهان در صفوف داعش می‌جنگیدReviewed by on Dec 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، ابراهیم جعفری — وزیر امور خارجه عراق — گفت: ملت عراق در مبارزه با گروه وهابی -صهیونیستی داعش یکپارچه بود و جامعه جهانی نیز به همین دلیل از آن حمایت کرد. ما خواستار آن هستیم که یک طرح مارشال برای کمک به بازسازی عراق تدوین شود. جهان چنین طرحی را به ما بدهکار است. اتباع ۱۲۴ کشور جهان در کنار داعش می جنگیدند و عراق در برابر ارتشی متشکل از اتباع همه این کشورها ایستاده بود.

  بر این اساس، جعفری در حاشیه کنفرانس بین المللی گفتگوهای مدیترانه ای که در رم در حال برگزاری است در جلسه ای با عنوان « آن سوی بحران ها…حرکت به سوی توازن جدید منطقه ای » گفت: نیروهای عراقی نتوانستند از مرحله بحران و مصیبت به مرحله پیروزی منتقل شوند مگر پس از آنکه صفوف سیاسی خود را متحد ساختند و چه بسا تجربه مثال زدنی شکست داعش به این شیوه و مدت زمانی که رکورد محسوب می شود می تواند به نمونه ای برای سایر موارد مشابه تبدیل شود. عملیات ضد داعش در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ آغاز شد و تاکنون ادامه داشته است و جناح های سیاسی و امنیتی با حمایت بین المللی دستاوردهای بزرگی کسب کردند. اکنون تمام شهرهای عراق به جز مساحتی اندک از دست داعش آزاد شده اند، چرا که عادت داعشی ها بر این است که خفاش گونه فعالیت می کنند و هر چند تعدادشان اندک باشد در اماکن مختلف حاضر هستند، اما این فعالیت آنان نمی تواند یک چالش راهبردی برای حکومت عراق ایجاد کند. ما شادی خود را از کسب این پیروزی پنهان نمی کنیم، ولی در عین حال نمی توانیم در قبال وضعیت کشورهایی که به واسطه حضور داعش ویران شده اند، بیطرف بمانیم، هر چند که این کشورها به لحاظ مسافتی از عراق دور باشند، چرا که انسان هر جا باشد انسان است و این همان بعد واقعی و انسانی ضد داعش است.

  وی افزود: ما تشکر و قدردانی خود را به خاطر ایستادن در کنارمان تقدیم جامعه جهانی می کنیم. مرحله پس از داعش نیز اقتضا می کند جامعه بین المللی باز هم در کنار مردم عراق بایستد، چرا که پیروزی ما بر داعش به معنای حل کردن تمام مشکلات نیست.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.