• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کوزوو از بازگشتگان که در صفوف داعش در سوریه و عراق می جنگیدند هراس دارد
  کد خبر : 2060332

  کوزوو از بازگشتگان که در صفوف داعش در سوریه و عراق می جنگیدند هراس دارد

  کوزوو از بازگشتگان که در صفوف داعش در سوریه و عراق می جنگیدند هراس داردReviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا از تلویزیون دولتی صربستان، دولت کوزوو قصد دارد سیاست راهبردی جدید برای مبارزه با تروریسم برنامه ریزی کند و تحلیلگران امور امنیتی کوزوو از قوه قضائیه و پلیس…

  کوزوو از بازگشتگان که در صفوف داعش در سوریه و عراق می جنگیدند هراس داردReviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا از تلویزیون دولتی صربستان، دولت کوزوو قصد دارد سیاست راهبردی جدید برای مبارزه با تروریسم برنامه ریزی کند و تحلیلگران امور امنیتی کوزوو از قوه قضائیه و پلیس می خواهند که افرادی را که از صفوف گروه داعش برگشته اند تحت کنترل قرار دهند.
  مقامات در مراکز حکومتی در پریشتینا هشدار داده اند افرادی که از میدان های جنگ در سوریه و عراق که در صفوف داعش می جنگیدند و به کوزوو برگشته اند امکان دارد که بر علیه مردم و نهادهای کوزوو خشونت اعمال کنند.
  'بوریم رمضانی' تحلیلگر امور امنیتی کوزوو بر این عقیده است؛ خطر همیشه وجود دارد و باید در این راستا نهادهای برقراری حاکمیت قانون در کوزوو بازگشتگان از مناطق جنگی در سوریه و عراق را تحت کنترل و نظارت قرار بدهند و دیگر موسسات نیز بایستی خانواده های این افراد و دیگر افرادی که با بازگشتگان از صفوف داعش در ارتباط هستند را در نظر داشته باشند تا اینکه مجددا این افراد با جامعه خود ائتلاف کرده و در آینده خطری را ایجاد نکنند.
  طبق آمارهایی که اعلام شده؛ ۳۳۵ نفر از کوزوو در صفوف داعش در سوریه می جنگیدند که از این تعداد ۵۴ نفر زن، ۲۷ خردسال و نوجوان هستند. همچنین ۵۲ نفر از شهروندان کوزوو که در صفوف داعش در سوریه جنگ کردند، کشته شدند.
  براساس گفت وگویی که با بازگشتگان کوزوویی از مناطق جنگی در سوریه انجام شده و اکنون در زندان کوزوو به سر می برند، می توان دلایل اصلی پیوستن به گروه داعش در سوریه را در نزد شهروندان کوزوو؛ فقر، آموزش ضعیف، بحران هویتی و نبودن فرصت های شغلی نام برد.
  در محافل امنیتی بالکان گفته شده است؛ با توجه به اینکه بالکان و مرکز تجارت سلاح غیر قانونی و اینکه فقط در کوزوو بیش از ۱۵۰ هزار قبضه سلاح غیرقانونی وجود دارد، این خود دلیل کافی برای نگرانی از هرگونه بحران و ناامنی است.
  کوزوو در ماه مارس سال ۲۰۱۴ میلادی قانونی را صادر کرد که به موجب آن شهروندانی که برای جنگ عازم خارج از کشور می شوند به ۱۵ سال حبس محکوم می شوند.
  شبک**اروپام**۴۳۶**۱۳۹۲**انتشار: ابوالفضل بابایی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.