• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ‌گروه‌های مقاومت ملی با همت شهید همدانی در سوریه شکل‌گرفت‌
  کد خبر : 2060314

  ‌گروه‌های مقاومت ملی با همت شهید همدانی در سوریه شکل‌گرفت‌

  ‌گروه‌های مقاومت ملی با همت شهید همدانی در سوریه شکل‌گرفت‌Reviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار مهدی صدیق در یادواره سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی اظهار داشت:  حرف زدن از شهید و شهادت آنهم در روزگار کنونی کار بسیار مشکلی بود تا اینکه شکل‌گیری…

  ‌گروه‌های مقاومت ملی با همت شهید همدانی در سوریه شکل‌گرفت‌Reviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار مهدی صدیق در یادواره سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی اظهار داشت:  حرف زدن از شهید و شهادت آنهم در روزگار کنونی کار بسیار مشکلی بود تا اینکه شکل‌گیری جبهه مقاومت و حضور جوانان امروزی و لمس این واقعیات برای آنها کار ما را راحت‌تر کرد.

  وی افزود: اگر ما چند سال پیش می‌خواستیم درباره فردی مانند شهید حججی، استقامت و دلاوری‌اش در زمان دفاع مقدس حرف بزنیم تصورش برای نسل فعلی سخت بود اما وقتی فردی از همین نسل در جبهه مقاومت این‌گونه شهید شد بیان این واقعیات را برای ما آسان‌تر کرد.

  فرمانده سابق سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: هر کشوری برای عرض‌اندام در سطح بین‌المللی نیاز به برخی مؤلفه‌های قدرت دارد به‌ویژه کشوری مانند ایران که امروز دشمنانی مانند استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، گروه‌های تروریستی و تکفیری و همچنین رژیم غاصب صهیونیستی در برابرش ایستاده‌اند.

  وی با تشریح اقدامات گروه‌های تکفیری و تروریستی و جنایاتی که آنها بانام اسلام در منطقه انجام می‌دهند گفت: ما باید برای دفاع از خود در برابر دشمنان به مؤلفه‌های اصلی مانند پایداری توجه کنیم.

  صدیق با اشاره به اینکه ملت، رهبری و دین سه مؤلفه اصلی قدرت و پایداری در نظام اسلامی است اظهار داشت: در صدر اسلام بعد از پیامبر(ص) چون مردم با علی ابی‌طالب(ع) همراهی نکردند  ایشان خانه‌نشین شد در زمان امام حسین(ع) نیز  این مردم بودند که ایشان را به شهادت رساندند پس توجه به سطح آگاهی و فکری مردم جامعه نیز بسیار حائز اهمیت است.

  وی تأکید کرد: امت در کنار امام می‌تواند قوام‌بخش جامعه باشد و باید توجه داشت که اگر این دو عنصر بسیار مهم به اسلام ناب تأسی نکنند خطر به انحراف رفتن آنها وجود دارد چراکه عدم توجه به اسلام حقیقی و ناب سبب می‌شود گروه‌هایی مانند تکفیری تشکیل‌شده و به اسم اسلام دست به جنایت بزنند.

  وی بیان کرد: اگر کشوری این سه مؤلفه را حفظ کند می‌تواند در زمان‌های مختلف و در عرصه متفاوت موفق شود همانند انقلاب اسلامی که امام (ره) توانستند با شعارهای خود اندک‌اندک قدرت‌های بزرگ را به چالش بکشانند و ابهت غرب و شرق یعنی آمریکا و شوروی را در هم شکند.

  وی افزود: ما در انقلاب اسلامی این سه مؤلفه را بررسی کرده و پی به اثرگذاری آن بردیم  به همین دلیل از ابتدای انقلاب تاکنون باوجود تهدیدات بسیاری که  علیه جمهوری اسلامی توسط ابرقدرت‌ها شکل گرفت توانستیم در برابر دشمنان نظام اسلامی بایستیم.

  صدیق با اشاره به اینکه مقاومت ملت ایران از دیگر مؤلفه‌های پیروزی بود عنوان کرد: ارتقا سطح فکری مردم سبب شد جمهوری اسلامی ایران با تکیه‌بر راهنمایی‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری  که از اسلام ناب نشأت می‌گرفت بتواند  دربرابر قدرت‌های بزرگ بایستد.

  وی بابیان اینکه ما در ۸ سال جنگ تحمیلی ۲۲۰ هزار شهید گلگون کفن را تقدیم اسلام کردیم که از این تعداد ۳۶ هزار نفر دانش‌آموز بودند که شهادت این تعداد از دانش آموزان نشان می‌دهد مردم به آن اندازه از آگاهی و سطح فکری رسیده بودند که فهمیدند باید در برابر استکبار بجنگند.

  وب با تشریح فتنه‌ها و توطئه‌هایی که دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و تا به امروز علیه ملت انجام دادند تأکید کرد: دنیای استکبار می‌خواست با این اقدامات انقلاب اسلامی را به چالش بکشد که خوشبختانه تمام نقشه‌های آنها با شکست روبه‌رو شد .

  وی با بیان اینکه تأثیرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه سبب ترس استکبار شد به‌گونه‌ای که آنها  تصمیم گرفتند با اجرای طرحی در منطقه و اشغال کشورهایی مانند عراق و سوریه به مرزهای جمهوری اسلامی ایران نزدیک شده تا بتوانند توطئه جدیدی علیه ما اجرا کنند.

  صدیق با اشاره به حضور پیشکسوتان جهاد شهادت و همچنین جوانانی از نسل چهارم انقلاب در جبهه مقاومت اظهار داشت: ما در جبهه مقاومت شاهد بودیم عنصر اعتماد به مردم که توسط یکی از فرزندان این مرزبوم که خود طعم شیرین اعتماد به مردم را چشیده بود چگونه توانست وضعیت جنگ در جبهه مقاومت را تغییر داده و به پیروزی  تبدیل کند.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس با تشریح اقدامات قافله‌سالار شهدای مدافع حرم شهید همدانی در جبهه مقاومت که سبب تشکیل دفاع وطنی در سوریه و عراق شد گفت: باهمت این شهید معزز بود که گروه‌های مقاومت ملی در این کشورها شکل‌گرفته و توانست در برابر دنیای استکبار قد علم کند.

  وی با تأکید بر اینکه با اتفاقات رخ داد در منطقه حتی حزب‌الله نیز قدرتمندتر از گذشته شده است چون توانست تجربیات ارزشمندی را در منطقه به دست آورد بیان کرد: شیخ زکزاکی یکی از تربیت‌شدگان انقلاب اسلامی در کشوری مانند نیجریه  است که توانست با دادن بهایی سنگین چند میلیون نفر را شیعه کند.

  وی خطاب به دانش آموزان مدرسه ابن‌سینا که دیگر به نام شهید همدانی مزین شده است افزود: پس از پایان جنگ ازآنجاکه شهید همدانی به اهمیت لزوم کسب دانش پی برده بودند اقدام به راه‌اندازی موسسه رزمندگان کردند و بسیاری از افراد که با حضور در جبهه‌ها از تحصیل بازمانده بودند توانستند با استفاده از این ظرفیت به مدارج بالای علمی برسند.

  وی با اشاره به لزوم توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه توجه به اهمیت تولید علم و فناوری تأکید کرد: شما دانش آموزان باید به دنبال علم واقعی که دارای ابتکار و خلاقیت است بروید تا بتوانید با ترسیم افقی روشن در مسیر شکوفای علم به اسلام و انقلاب خدمت کنید.

   صدیق اظهار داشت: اگر  شما دانش آموزان بتوانید افقی را برای خود ترسیم کرده و مانند شهدا ازجمله شهید همدانی با سخت‌کوشی و استقامت به بصیرت برسید می‌توانید در مسیر اسلام آگاهانه قدم بردارید.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.