• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کتائب حزب الله عراق: حمایت های پدرانه آیت الله خامنه ای وحضور میدانی سردار سلیمانی پایان داعش را رقم زد
  کد خبر : 2060312

  کتائب حزب الله عراق: حمایت های پدرانه آیت الله خامنه ای وحضور میدانی سردار سلیمانی پایان داعش را رقم زد

  کتائب حزب الله عراق: حمایت های پدرانه آیت الله خامنه ای وحضور میدانی سردار سلیمانی پایان داعش را رقم زدReviewed by on Nov 30Rating: ‘جعفر الحسینی’ روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود که پیروزی بر گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لبنان ناشی از حمایت های صادقانه جمهوری اسلامی از…

  کتائب حزب الله عراق: حمایت های پدرانه آیت الله خامنه ای وحضور میدانی سردار سلیمانی پایان داعش را رقم زدReviewed by on Nov 30Rating:

  ‘جعفر الحسینی’ روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود که پیروزی بر گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لبنان ناشی از حمایت های صادقانه جمهوری اسلامی از این کشورها و تمامیت ارضی آنهاست.
  وی اضافه کرد که نقش جمهوری اسلامی ایران بطور عام در حمایت از عراق و سوریه در مبارزه با داعش مانند روز روشن است اما بطور خاص باید به نقش و حمایت پدرانه حضرت آیت الله خامنه ای در این زمینه اشاره کرد.
  به گفته وی، این حمایت ها شامل حال همه مردم عراق شد و آنها را در برابر همه تهدیدها از جمله سلطه آمریکا، سعودی ها و صهیونیست ها حمایت کرد و رهبر انقلاب اسلامی نه تنها در حفظ تمامیت ارضی عراق بلکه عموم منطقه و جهان اسلام نقش کلیدی داشتند.
  وی تاکید کرد که اگر حمایت جمهوری اسلامی ایران نبود مقاومت در عراق و سوریه شکل نمی گرفت و هم اکنون چیزی به نام عراق و سوریه وجود نداشت و این کشورها تجزیه شده بودند.
  وی درخصوص نقش سردار سلیمانی در پایان داعش اضافه کرد که وی شخصا در صحنه های نبرد (در روزهای نخست ظهور داعش و در خطر قرارگرفتن بغداد پایتخت عراق) حضور داشت و بر کار گروه های مقاومت اسلامی در رویارویی با باندهای تروریستی داعش نظارت می کرد و از ریز مسائل و آمادگی نیروهای مقاومت اسلامی در این نبردها مطلع بود.
  به گفته وی، کتائب حزب الله از روزهای اول درگیری با داعش به همراه دیگر گروه های مقاومت اسلامی عراق در حومه بغداد و مواضع مهمی مانند بلد، الفلوجه، ابوغریب و جرف الصخر مستقر شدند.
  وی در خصوص روزهای اولیه رویارویی با داعش گفت که سردار سلیمانی بر همه مناطقی که مانع رسیدن داعش به بغداد می شد، نظارت می کرد و وقتی این گروه تروریستی به سمت استان های شمالی و غرب عراق تغییر مسیر داد، گروه های مقاومت اسلامی در برابر آنها ایستادند.
  جعفر الحسینی افزود که گروه های مقاومت اسلامی توانستند در گام اول، نزدیک شدن داعش را به بغداد در ۲۰۱۴ متوقف کنند و سپس عملیات اولیه علیه داعش با اشراف مستقیم حاج سلیمانی آغاز شد.
  سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق تاکید کرد که سردار سلیمانی در آن زمان در میدان جنگ حضور فیزیکی و گاه به همه جزییات عملیات اعم از تجهیز و برنامه ریزی و تسلیحات اشراف داشت.
  الحسینی یادآور شد در برهه ای که برخی جریان های عراقی از مسوولیت شانه خالی کردند سردار سلیمانی در صحنه حضور داشت و بر همین اساس پیروزی های امروز را مدیون سردار سلیمانی هستیم.
  جعفر الحسینی تاکید کرد که می توانم بگویم که سردار حاج قاسم سلیمانی برجسته ترین چهره در مبارزه با داعش و شکست این گروه تروریستی است.
  وی اضافه کرد که به یاد دارم در نبرد ‘الصقلاویه’ در شمال غربی بغداد، به شدت با داعش درگیر شده بودیم تا اینکه جبهه الصقلاویه را از فلوجه جدا کردیم، در این برهه حاج قاسم سلیمانی در میدان نبرد حاضر شد و خیلی از رزمندگان نگران بودند که مبادا ایشان آسیب ببینند، اما همین حضور روحیه رزمندگان را به شدت بالا برد.
  به گفته وی، جوانان رزمنده وقتی این فرمانده بزرگ که مشاور نظامی نیز هست را در کنار خود در خطوط مقدم درگیری دیدند، متوجه شدند که این فرمانده فقط در خطوط پشتی ننشسته و به طراحی جنگ بسنده نمی کند بلکه در کنار آنها در خط مقدم حضور دارد.
  جعفر الحسینی افزود که هرچه درباره این فرمانده و نقش وی در شکست داعش گفته شود، کم است و همه این پیروزها مدیون حضور میدانی این مرد بزرگ و مشاوره های نظامی ایشان به دولت عراق است.
  خاورم*۳۵۲**۳۵۳*۳۸۰**۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.