• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رضایت ساکنان غوطه شرقی از برقراری آتش بس و تأکید آنان بر بیرون راندن تروریستها از این منطقه
  کد خبر : 2060310

  رضایت ساکنان غوطه شرقی از برقراری آتش بس و تأکید آنان بر بیرون راندن تروریستها از این منطقه

  رضایت ساکنان غوطه شرقی از برقراری آتش بس و تأکید آنان بر بیرون راندن تروریستها از این منطقهReviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه چند روز پیش پیشنهاد کرد که دو روز سه و چهارشنبه (۷ و ۸ آذر ماه) در منطقه غوطه…

  رضایت ساکنان غوطه شرقی از برقراری آتش بس و تأکید آنان بر بیرون راندن تروریستها از این منطقهReviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه چند روز پیش پیشنهاد کرد که دو روز سه و چهارشنبه (۷ و ۸ آذر ماه) در منطقه غوطه شرقی دمشق، که جزئی از مناطق کاهش تنش در سوریه است، آتش‌بس برقرار شود.

  خبرنگار شبکه خبری روسیا الیوم پس از اینکه آتش بس در این منطقه برقرار شد، به میان مردم ساکن این منطقه رفت تا از نزدیک از وضعیت مردم مطلع شده و این مسئله را منعکس کند؛ هر چند که رسانه های معارض مدعی بمباران این منطقه از سوی نیروهای سوری هستند. 

  در ماه می گذشته در ورودی غوطه شرقی، نیروهای نظامی روس، مقرهایی برای خود ایجاد کردند. ساکنان می‌گویند که پس از این مسئله، وضعیت زندگی در این منطقه بسیار تغییر کرد؛ چرا که نیروهای روس به غیر نظامیان کمک میکنند.

  به گفته ساکنان این منطقه، اکنون در وضعیت زندگی آنان بهبود نسبی حاصل شده است و غذا و مواد دارویی وامدادهای پزشکی به آنان ارائه میشود.

  حسن یکی از شهروندان سوری است که پیشتر در زمینه تجارت فعالیت داشته، اظهار داشت که پس از اعلام آتش بس در این منطقه، آرامش بر آن حکمفرماست. وی میگوید که نه از سوی ارتش و نه از سوی افراد مسلح، تیراندازی صورت نمیگیرد و «میخواهیم که وضعیت همین گونه باقی بماند».

  «وضاح» راننده تاکسی در غوطه میگوید: «الان وضعیت خوب بسیار خوب شده است. آرامش حکمفرماست… طبیعتا مثل دوران پیش از جنگ نیست، ولی اگر افراد مسلح بیرون رانده و مقری برای پلیس روسیه ایجاد شود، میتوانیم به خرید و دیدار نزدیکان خود برویم. از زمانی که آتش بس اعلام شد، زندگی آرام را تجربه کردیم».

  درخواست تروریستهای معارض برای ایجاد پایگاه نظامی توسط آمریکا

  روزنامه الوطن سوریه اما گزارش داد که گروههای معارض تروریستی حاضر در غوطه شرقی دمشق همچنان در پی آتش افروزی در این منطقه هستند.

  «الکساندر ایوانوف» سخنگوی نیروهای روسی حاضر در پایگاه نظامی «حمیمیم» خبر داد که تروریستها رسما درخواست کرده اند که آمریکا در غوطه شرقی، پایگاه نظامی ایجاد کند.

  ایوانوف این اقدام تروریستها را در چارچوب ناکام کردن تلاشهای روسیه برای پایان بخشیدن به درگیری موجود در غوطه شرقی ارزیابی کرد.

  این فرمانده روس تصریح کرد که هر گونه تحرکی از سوی آمریکا در این خصوص، با مشروعیت بین الملل منافات داشته و علت اصلی به تعویق افتادن عملیات صلحی خواهد بود که روسیه با همکاری دولت قانونی سوریه ناظر بر آن است.

  «منذر منذر» از مسئولان هیئت دائمی سوریه در سازمان ملل تصریح کرد که با وجود تداوم تنش، بمباران شهرها و مناطق مسکونی و انواع نقضها از سوی گروههای تروریستی، دولت سوریه اما همچنان روند انتقال کمکهای انسان دوستانه به این منطقه را تسهیل می بخشد.

  منذر روز گذشته در جلسه شورای امنیت که پیرامون سوریه بود تأکید کرد که بیشتر کمکهای انسان دوستانه ای که پیشتر به غوطه ارسال شده بود، در چنگ تروریستهای حاضر در این مناطق قرار دارد.

  «جیش الاسلام»، «فیلق الرحمن»، «احرار الشام» و «جبهه النصره» از مهم‌ترین گروههای فعال در غوطه هستند که با یکدیگر نیز اختلاف و حتی درگیری سنگین مسلحانه هم دارند.

  جیش الاسلام خواستار توقف درگیری در مقابل وارد شدن کمک‌های غذایی و دارویی به «دوما» و رویارویی با جبهه النصره است و فیلق الرحمن خواستار باز شدن مسیر «حرستا» مقابل خروج النصره است.

  احرار الشام هم که اخیرا به اداره نقلیه نیروهای مسلح ارتش سوریه در حرستا حمله کرد، خواستار مذاکره جهت باز شدن راه تجاری از حرستا به مناطق تحت کنترل خودش است.

  هر یک از این گروهک‌ها از جانب یکی از طرف‌های منطقه‌ای حمایت می‌شود. برای نمونه گروهک جیش الاسلام، از جانب عربستان حمایت می‌شود.

  در بحران اخیر میان عربستان و قطر، ریاض، دوحه را به حمایت از جبهه النصره و داشتن ارتباطات وسیع با این گروهک که شاخه القاعده در سوریه شناخته می‌شود متهم کرده است.

  منطقه غوطه، کمربندی از زمین‌های حاصل‌خیز و سبز کشاورزی است که مناطق جنوبی و شرقی شهر دمشق را محصور کرده‌ است. این زمین‌های سبز کشاورزی، شهر دمشق را از مراتع خشکی که در مرز صحرای سوریه قرار دارد، جدا کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.