• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بدون توجه به موقعیت اسلام نمی‌توانیم حوزه انقلابی داشته باشیم/ اسلام مطلوب آمریکا اسلام داعشی است
  کد خبر : 2060274

  بدون توجه به موقعیت اسلام نمی‌توانیم حوزه انقلابی داشته باشیم/ اسلام مطلوب آمریکا اسلام داعشی است

  بدون توجه به موقعیت اسلام نمی‌توانیم حوزه انقلابی داشته باشیم/ اسلام مطلوب آمریکا اسلام داعشی استReviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح توس؛ آیت‌الله علم‌الهدی امروز در آیین تجلیل از ممتازین آموزشی و پژوهشی حوزه علمیه که در مدرسه نواب برگزار شد، گفت: عنوان رسول یک…

  بدون توجه به موقعیت اسلام نمی‌توانیم حوزه انقلابی داشته باشیم/ اسلام مطلوب آمریکا اسلام داعشی استReviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صبح توس؛ آیت‌الله علم‌الهدی امروز در آیین تجلیل از ممتازین آموزشی و پژوهشی حوزه علمیه که در مدرسه نواب برگزار شد، گفت: عنوان رسول یک عنوان جریانی است، اینکه خداوند در آیه‌ای می‌فرماید "والکل امت رسول" یعنی در بین جوامع بشری، جامعه‌ای فاقد این جریان وجود ندارد.

   

  همه جوامع دارای یک جریان رسالتی از طرف خدا هستند

   

  وی با بیان اینکه همه جوامع دارای یک جریان رسالتی از طرف خدا هستند، ادامه داد: عنوان رسول، عنوان آن شخص خاص مأمور و موظف از طرف پروردگار به عنوان عنصری که مخاطب وحی قرار بگیرد، نیست، بلکه عنوان رسول، یک عنوان جریانی است، یعنی جریان رسالت از طرف ذات مقدس پروردگار در هر قوم و هر امتی، موجود است.

   

  امام جمعه مشهد بیان داشت: در حقیقت سرنوشت هر امت رابطه مستقیم با جریان رسالت الهی دارد؛ سرنوشتی که جامعه در نتیجه قضاوت حق و اجرای عدل الهی در فرجام زندگانی روبه‌رو بوده، تنها با آمدن این رسالت و وجود جریان رسالت الهی قابل تحقق است.

   

  آیت الله علم‌الهدی عنصر سازنده هر جامعه‌ای را جریان رسالت الهی در آن امت دانست و اضافه کرد: امروز در امت انسانی ما، آن جریان رسالت در حقیقت روحانیت است و رسالت هدایتی پروردگار که با سرنوشت این امت و جامعه رابطه مستقیم دارد، به وسیله روحانیت رقم می‌خورد.

   

  رسالت امروز در هدایت اجتماعی جامعه با قبل انقلاب کاملا متفاوت است

   

  خطیب جمعه مشهد با یادآوری این موضوع که روحانیت امروز با روحانیت چند قرن گذشته متفاوت است، گفت: حوزه‌های علمیه امروز حتی با حوزه‌های علمیه قرن قبل در مقام ایفای رسالت الهی در جامعه بسیار متفاوت است و رسالتی که امروز در هدایت اجتماعی جامعه وجود دارد، با قبل انقلاب کاملا متفاوت است.

   

  وی یادآور شد: انقلاب اسلامی صرف نظر از واژگونی یک نظام و رژیم و به وجود آوردن یک نظام دینی و شرعی در عرصه کشور، یک تحول در جریان زندگی اجتماعی امت بود، یعنی امروز وابستگی مردم به دین، رابطه مردم با مسائل دینی و وجود دین در شئون زندگی اجتماعی مردم به هیچ وجه با گذشته قابل مقایسه نیست.

   

  عضو خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به این نکته که معادلات سیاسی دنیا قبل و بعد از پیروزی انقلاب یکی نبود، خاطرنشان کرد: با تغییر و دگرگونی که در جهان به وجود آمد، امروز گسترش اسلام، حفاظت و پاسداری از این مرام و آیین و در کنار آن ایستادن با گذشته متفاوت است.

   

  آیت الله علم الهدی نگهبانی از سلام را در شرایط کنونی بسیار دشوار خواند و بیان داشت: روزی دنیای استکبار در صدد بود که در آن بخش از اسلامی که با توسعه استکبار منافات ندارد، سکوت کند و بی‌تفاوت باشد، تصریح کرد: استکبار آن روز راضی شده بود، اسلام غیر منافی با حاکمیت استکبار در دنیا باقی باشد، اما استکبار امروز به این نیز قانع نیست و می‌گوید این هم باید براندازی شود.

   

  نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه در گذشته اسلام مطلوب استکبار اسلام کنار نشسته و بی‌آزار بود،اضافه کرد: اسلام مطلوب امروز استکبار، اسلام داعش است، اسلامی که پیر و جوان را بکشند، انسان کشی به نام اسلام ایجاد کنند و دنیا نسبت به اسلام نفرت پیدا کنند.

   

  روحانیت نمی‌توانند در مقابل اندیشه استکبار بی‌تفاوت باشند

   

  آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: روحانیت به عنوان جریان رسالت هدایت الهی نمی‌تواند در مقابل این قضیه بی‌تفاوت بایستد، نگاه کند و بگوید همان‌طور که ما طلبه و روحانی ۵۰ سال گذشته بودیم، امروز نیز همان کار را انجام دهیم، در حوزه بنشینیم و به خواندن فقه و اصول و مباحث عادی اکتفا کنیم، جدای از مسئله روز و همه موقعیت‌ها، زندگی طلبگی خود را در محدوده آخوندی ادامه دهیم.

   

  خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: با این وضعیت نمی‌توانیم پاسدار اسلام باشیم، چرا که هدف دنیا براندازی اسلام است و مسئله براندازی کردن تنها مسلمان کشی نیست، براندازی اسلام یعنی براندازی از درون فکرها، اندیشه‌ها و مغزهایی که پاسداری و حفاظت از مرزهای اسلام است و همان حوزه علمیه است.

   

  وی حوزه انقلابی را حوزه‌ای متوجه به وضعیت اسلام امروز در کشور و موقعیت جهانی آن دانست و بیان کرد: بدون توجه به موقعیت اسلام نمی‌توانیم حوزه انقلابی داشته باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.