• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آیا امکان پیوستن شبه نظامیان کرد به ارتش سوریه وجود دارد؟
  کد خبر : 2060254

  آیا امکان پیوستن شبه نظامیان کرد به ارتش سوریه وجود دارد؟

  آیا امکان پیوستن شبه نظامیان کرد به ارتش سوریه وجود دارد؟Reviewed by on Nov 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "عبدالسلام علی" نماینده حزب «اتحاد دموکراتیک» کردهای سوریه در روسیه در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه (که بخش اصلی آن را شبه نظامیان…

  آیا امکان پیوستن شبه نظامیان کرد به ارتش سوریه وجود دارد؟Reviewed by on Nov 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "عبدالسلام علی" نماینده حزب «اتحاد دموکراتیک» کردهای سوریه در روسیه در مصاحبه با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو اعلام کرد که نیروهای دموکراتیک سوریه (که بخش اصلی آن را شبه نظامیان کرد تشکیل می دهند) ممکن است بخشی از ارتش سوریه بشوند.

  این مقام کرد توضیح داد: «نیروهای دموکراتیک سوریه کاملا آمادگی آن را دارند تا جزوی از نیروهای مسلح ارتش سوریه باشند. و اگر در جریان حل و فصل سیاسی اوضاع سوریه، برای همه مسائل راه حلی پیدا شود، ملحق شدن نیروهای دموکراتیک سوریه به ارتش این کشور هم می تواند ادامه منطقی روند اوضاع باشد. ما هرگز نگفته ایم که خاص یا جدای از دیگر اقشار ملت سوریه هستیم. برعکس کردهای سوریه می خواهند تا در چارچوب کشور واحد سوریه به حقوق خویش دست یابند.»

  مقامات پارلمانی در سوریه نیز تاکید کرده اند که کردها، بخش لاینفک ملت سوریه هستند و اگر آنها حاضر باشند منافع کشور را در نظر بگیرند، مانعی برای پیوستن رسمی شبه نظامیان کرد به نیروهای مسلح ارتش سوریه وجود ندارد. به گفته آنها، مشکل زمانی است که گروهی مسلح در داخل کشور شروع به همکاری با نیروهای خارجی و پیشبرد اهداف آنها کرده و در مقابل ارتش کشور خود اسلحه بدست می گیرد.

  پیوستن کردها به ارتش سوریه، پیشنهادی منطقی ولی نه چندان آسان

  کارشناسان بر این عقیده هستند که چنین روند توسعه اوضاعی نه تنها استقلال سوریه را تقویت خواهد نمود، بلکه خیال مقامات آنکارا در خصوص کردهای سوری را نیز راحت می کند. البته روند پیوستن نیروهای دموکراتیک سوریه به ارتش چندان هم آسان و بی دردسر نخواهد بود. 

  "گریگوری کوساچ" استاد شرق شناسی دانشگاه دولتی روسیه در گفتگو با این روزنامه گفته است: «منطق پیوستن نیروهای دموکراتیک سوریه به ارتش نه تنها هیچ مانعی نداشته، بلکه حتی باعث تقویت استقلال و یکپارچگی سوریه خواهد شد. از طرف دیگر باعث آرامش خیال مقامات آنکارا هم خواهد شد که ادعاهایی را نسبت به شبه نظامیان کرد سوری و ارتباط آنها با حزب کارگر کردستان ترکیه مطرح کرده اند.»

  ولی به عقیده این کارشناس، این مسئله سئوالاتی را مطرح می کند: مثلا تعداد نظامیان کرد در ارتش باید چقدر باشد؟ آیا آنها از دستورات فرماندهان ارتش بطور کامل اطاعات خواهند نمود یا اینکه قصد دارند بخش خودمختاری در ارتش در اختیار داشته باشند؟ بنابر این بسیاری از مسائل بستگی به پاسخ به این سئوالات خواهد داشت.

  کوساچ یادآور شد، البته در هر صورت اکنون دیگر لازم است تا نقاط مشترکی بین کردها و ارتش سوریه پیدا شده و آنها اختلافات قبلی خود را کنار بگذارند. ضمن اینکه در یک کشور مستقل و واحد نباید بجز نیروهای دولتی، گروه مسلح دیگری وجود داشته باشد، حتی اگر آنها پیش از این نقش زیادی در مبارزه با گروه تروریستی داعش داشته باشند. به همین دلیل قطعا در دورنمای آینده باید راه حل مورد توافقی برای ادامه موجودیت نیروهای دموکراتیک سوریه پیدا شود، در غیر اینصورت ممکن است مشکلات تازه ای در این کشور بوجود آید.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.